10 Bin Özel Harekatçı Alımı Başvuruları 2016

Geçtiğimiz günlerde duyurulan 10 bin özel harekatçı alımı için başvuru tarihleri belli oldu. Yapılan açıklamalara göre yetiştirilmek üzere alınacak 10 bin özel harekatçı alımı başvuruları 10 Ekim 2016 tarihinde başlayacak. Alımlar için gereken şartlar ise ilerleyen günlerde (başvuru tarihinden önce) akademinin internet sitesi üzerinden yayımlanacak. İşte açıklamanın diğer detayları…

Özel Harekatçı Alımı Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?

Gün içerisinde yapılan açıklamaların detaylarına aşağıdaki yazıdan ulaşabilirsiniz. Ayrıca önümüzdeki günlerde aranan şartlar ve istenecek belgeler hakkında bilgilendirme yapılacaktır.

Polis Meslek Eğitim Merkezleri’ne özel harekat polisi yetiştirilmek üzere askerliğini yapmış ve 28 yaşından gün almamış olan en az lise veya dengi okullardan mezun olmuş 10 bin erkek öğrenci adayı alımı yapılacağı Polis Akademisi internet adresi üzerinden duyuruldu.

Yapılan açıklamada, başvuruların 10 Ekim 2016 tarihinden itibaren Akademinin internet sitesi üzerinden online olarak yapılabileceği duyuruldu. Başvuranlar arasında fiziki yeterlilik ve mülakat sınavının yapılacağı da söylendi. Adaylardan istenecek belgeler ve aranan şartların başvuru tarihinden önce akademinin internet adresinde yayımlanacağı belirtildi.

Kimler Özel Harekat Polisi Olabilecek?

Bu sorunun cevabı için henüz bir duyuru yayımlandı. Fakat başvuru tarihinden önce (10 Ekim 2016) aranan şartlar adaylar ile paylaşılacak. Duyuru yapıldıktan sonra sitemizde de yayımlanacaktır. Bu yüzden bizi ve akademinin internet sitesini takip etmenizi öneririz.

 

Paylaşım hakkında soru, görüş ve önerilerizi aşağıdaki yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Böylece sorularınıza cevap bulabilir ve diğer adaylar ile fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir