ASELSAN Personel Alımı ve İş Başvurusu

Aselsan A.Ş Türk Silahlı Kuvvetlerinin haberleşme alanındaki ihtiyaçlarını ortadan kaldırmak amacıyla kurulmuş bir firmadır. Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfına bağlı olan firma 1975 yılında kurulmuştur. Sizlerle paylaşmış olduğumuz kariyer sayfası üzerinden iş başvurusu, staj olanakları ve Aselsan’lı olmak adına bütün bilgilere ulaşabileceksiniz. Eğer sizde askeri teknoloji şirketi olan Aselsan ekibinde yer almak ve Aselsan iş başvuru formunu görüntülemek istiyorsanız, aşağıdaki başlıklarımızı inceleyebilirsiniz.

 

Aselsan Nedir? Ne İş Yapar?

İlk olarak ilanlara geçmeden önce şirket hakkında birtakım bilgilere sahip olmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü Aselsan hakkında bilgi sahibi olmanın iş başvuru sürecinde size yardımcı olacağını düşünüyoruz. Peki Aselsan şirketi ne iş yapar?

ASELSAN Products in Uruguay Border

Aselsan, 1975 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından haberleşme cihazlarının karşılanması üzere kurulmuştur. “Güven veren teknoloji” sloganı ile askeri elektronik sanayi üzerine hizmet sürdürmeye devam etmektedir. Elektronik, savunma ve yazılım alanlarında güzel sonuçlar elde eden Aselsan, yaklaşık 5200 civarı personeli ile her geçen gün büyümeye devam etmektedir.

Türk Silahlı Kuvvetlerinde ASELSAN

ASELSAN, Askeri Elektronik Sanayinin kısaltılmışıdır. 1975 yılında kurularak, Türk silahlı kuvvetlerinin ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlamaktadır. Kuruluş yılından bu yana, teknolojinin son imkanlarını kullanarak, elektronik cihazlar üreten ve pazarlayan bir kurum olarak, büyük bir sanayi kuruluşu haline gelmiştir. ASELSAN, günümüzde faaliyetlerini Ankara ilinde sürdürmektedir. İzmir ve İstanbul illerinde de bayilikleri bulunmaktadır. Azerbaycan ve Bakü gibi çeşitli ülkelerde de temsilcilikleri bulunmaktadır. ASELSAN; haberleşme, bilgi teknolojileri, insansız sistemler, deniz, silah ve kara sistemler, trafik ve ulaştırma gibi birçok alanda, özgün ürünler geliştirmektedir.

ASELSAN Personel Alımı

ASELSAN’da yer almak için, öncelikle iş başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. İş başvurusu online olarak yapılmaktadır. Başvuru için gerekli alanları eksiksiz şekilde doldurmanız gerekmektedir. Başvurunuzu yaptıktan sonra, formunuzun onaylanmasını beklemelisiniz. Başvuru bilgileri uzantılarının, JPEG, PDF ve WORD olacak şekilde kayıt etmeniz, başvuru işlemlerinin daha kolay gerçekleşmesini sağlamaktadır.

ASELSAN İş Başvurusu Şartları

ASELSAN kurumunda; stajyer öğrenciden, deneyimli kişilere kadar birçok iş imkanı bulunmaktadır. Personel alımı duyuruları hakkında detaylı bilgi almak için, web sitelerine girerek, online olarak başvuruların gerçekleştirilmesi yeterli olmaktadır. Başvuruların daha sağlıklı olması için ve ASELSAN ailesinin sizi daha iyi tanıması adına, başvuru kayıt uzantılarının, kolay açılabilir dosya kayıtlarından oluşmasına dikkat etmelisiniz. Bu şekilde personel alımı yapılırken, kurum tarafından rahatça tanınma şansına sahip olabilirsiniz.

 

 

Aselsan İş Başvuru Formu

Aselsan dönemsel olarak ekibini genişletmeye devam etmektedir. Eğer sizlerde Aselsan bünyesine bağlı olarak çalışma fikrine olumlu yaklaşıyorsanız, firmanın kendi sitesi üzerinden iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu iş başvurusu formu üzerinden gerekli bilgileri doldurarak bu şekilde açık iş pozisyonları için başvuruda bulunabilirsiniz.

ASELSAN ekibinin bir parçası olabilmek için ilk olarak iş başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Başvuru formu esnasında sahip olduğunuz nitelikler ve kariyer hedefleriniz ile örtüşen en uygun iş fırsatları için başvurunuzdaki bilgilerin doğru, net, anlaşılır ve güncel olması önemlidir. ASELSAN A.Ş.’da öğrenciler (Stajyerlik ve Aday Mühendislik), yeni mezunlar ve deneyimli adaylar için iş fırsatları sunulmaktadır. ASELSAN iş başvurusu yaparken nelere dikkat etmeliyiz?
  • ASELSAN İş Başvuru Formu’na ulaşmak için önce bir kullanıcı oluşturmanız gerekmektedir. Bunun için Kayıt Uygulama Ekranı’ndan “Yeni Kayıt”, “Kayıt Güncelle”,  “Şifremi Unuttum” ve “Şifre Değiştirme” işlemlerinizi yapabilirsiniz.
  • Kayıt işlemleri için aktif bir e-posta adresine ve T.C. Kimlik numarası bilginize ihtiyaç duyacaksınız. T.C. vatandaşı olmayan ve dolayısıyla T.C. kimlik numarası bilgisine sahip olmayan adaylarımız e-posta adresleriyle kayıt işlemlerini yapabilmektedirler.
  • Kaydınızı başarılı bir şekilde oluşturup doğru şifre ve doğrulama kodunu girdiğiniz zaman iş başvuru sayfasına yönlendirileceksiniz. Bu ekrandan mezuniyet durumunuza göre başvuru tercihinizi işaretleyip ve ilgili soruları cevapladıktan sonra ASELSAN yönergelerine uygun bir adaysanız iş başvurunuzu yapmaya başlayabilirsiniz. Formu doldururken “Başvuruyu Kaydet” tuşuna bastığınızda bilgileriniz doldurduğunuz kadarıyla kaydedilir ancak ASELSAN’a gönderilmez; başvurunuzu tamamladığınızda “Başvuruyu ASELSAN’a Gönder” butonuna tıklamanız gerekmektedir. Bu işlemden sonra başvurunuz değerlendirilebilmek için başvuru havuzuna gönderilecektir.
  • İstediğiniz takdirde başvurularınıza PDF, Word ve JPEG formatında sizleri daha iyi tanımamızı sağlayacak dosyalar ekleyebilirsiniz.

İlan ASELSAN internet sayfası üzerinden bilgilendirilmek amacı ile sitemizde paylaşılmıştır. Başvuru sayfasına ulaşmak için lütfen buraya tıklayınız.

Aselsan’da Çalışmak Size Neler Sağlar?

Aselsan pek çok insana önemli bir iş fırsatı olmaya devam etmektedir. Bu bağlamda lise, üniversite, deneyimli, deneyimsiz, staj dönemi demeden pek çok insanın kendine iş bulabildiği bir alan olmuştur. Burada çalışmaya başladığınızda sosyal etkinliklerden ve servis imkanından faydalanma şansı yakalarsınız. Öte yandan spor alanı, kütüphane, revir hizmeti, kreş olanağı, eğitim olanakları, özel sağlık sigortası gibi pek çok imkanıda bünyesinde bulunduran bir adres konumundadır.

Aselsan Personel Alımında Nelere Dikkat Eder?

Aselsan her firmada olduğu gibi bazı özelliklerin çalışanlarında bulunmasına özen gösteriyor. Bu bağlamda çalışanların etik değerlerine bağlı, teknolojiyi yakından takip eden, değişime liderlik edebilecek, sürekli öğrenme ve kendini geliştirme çabasında olan, ekip çalışmasına uygun kişilerden gelecek olan başvuruları bekliyor.

İşe Alım Süreci

Aselsan firmasında işe alım süreci başvuru formlarının değerlendirilmesiyle birlikte başlıyor. Özellikle adayların işe alım sürecinde çok yönlü olarak değerlendirildiğini belirtmek gerekiyor. Bu nedenle adayların pek çok mülakatla birlikte yakından tanınması sağlanır. Mülakatların içeriği ise yabancı dil, mesleki bilgi, genel yetenek gibi konular olmaktadır. Bu alanlardan başarılı bir şekilde ayrılan adayların yeniden değerlendirilmeye alınması mümkün olur. Firma özellikle doğru kişilerin doğru pozisyonlarda bulunması için titiz bir çalışmayı benimsemiş durumdadır. Aynı zamanda onların kariyer hedeflerine de bu şekilde ulaşılması yönünde çaba gösterir. Özellikle adayların özgeçmişlerini hazırlarken doğru bir anlatım oldukça önemli bir yer kaplıyor. Gerçekleri yansıtmaktan uzak bulunan adayların ise yetkililer tarafından tespitinin sağlanması zor bir konu olmayacaktır. Bu nedenle samimi ve doğru bir şekilde başvuru işlemlerinin başlatılması gerekir.

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir