Benetton Personel Alımı ve İş Başvuru Formu

Benetton, kuruluşu 1965 yılına dayanan günümüzün en önemli giyim markalarından biridir. Uzun süredir kaliteli ürünleri ve yenilikçi tasarımıyla bir adım öne çıkmayı başarmış bir isim olmuştur. Türkiye’de de uzun zamandan beri hizmet vermeye devam eden firma, ürünleriyle pek çok insanın hayranlığını toplamaya devam etmektedir.

Benetton İş Başvurusu

Benetton Türkiye’de 9 farklı ilde bulunurken, aynı zamanda online mağazası üzerinden de hizmet vermeye devam etmektedir. Benetton iş başvurusu için adayların kariyer sitesi üzerindeki ilanlar üzerinden veya firmanın kendi resmi sitesi üzerinden (https://tr.benetton.com/benetton-bizimle-calismak-ister-misiniz) başvuruları yapması gerekir. Şuanda satış danışmanı, mağaza yöneticisi gibi pek çok alanda iş ilanları yayınlanmaya devam etmektedir.

Benetton Çalışma Saatleri

Şuanda firmanın Türkiye çapında bulunan 39 adet mağazası vardır. Bunların çoğu alışveriş merkezlerine bağlı olarak hizmet vermektedir. Alışveriş merkezinde veya dışında olanlar fark etmeksizin aynı çalışma saatleri mevcuttur. Hafta içi ve hafta sonu sabah 10’da açılan Benetton mağazaları, akşam 22’ye kadar açık durumdadır. Part time veya full time çalışma sistemi vardır. Full time çalışanlar için çalışma süresi haftalık 20 ile 30 saat arasındadır. Part time çalışma sisteminde ise iki farklı alternatifin, yani 4 veya 8 saatlik çalışma süresinin görülmesi mümkündür.

Benetton Maaşları

Benetton maaşlarına gözattığımızda ise, asgari ücretin biraz daha üstünde olduğunu fark ediyoruz. Part time şeklinde çalışan kişilerin maaşı ise, saat başı üzerinden hesaplanır. Buna göre ücretin yarısını alabilmeleri mümkün olacaktır.

Burada Kariyer Yapmak Size Neler Kazandırır?

Global bir marka olan Benetton, geleceğinizi daha iyi inşa etmenize neden olacak sayılı firmalardan biridir. Özellikle bu alanda bir kariyer planlıyorsanız, bunun sizin için oldukça iyi bir başlangıç olacağını söylemeliyiz. Burada maaş sisteminin yanında aynı zamanda prim ve yemek ücretleride ödenmektedir. Öte yandan son derece rahat bir çalışma sistemine sahip olduğunu belirtmeliyiz. Zira yoğun olarak kabul edilen giyim mağazalarından biri değildir. Bayram veya indirim günlerinde mağazalarda doluluğun yaşanması mümkün olabilir. Bu tarz günlerde açılış ve kapanış saatlerinde sarkmalarda görülebilir. Bu dönemlerin dışında ise, rahat çalışma olanaklarına sahiptir.

İşe Alım Süreci

Benetton’a bağlı olarak çalışmak isterseniz iki farklı yöntem karşınıza çıkmış olacaktır. “Online olarak kariyer sitesi” üzerindeki ilanlar veya “firmanın kendi sitesi üzerinden” başvuruları tamamlayabilirsiniz. Eğer firma için uygun bulunursanız, klasik sözlü mülakata çağırılırsınız. Bu mülakat ise tam olarak durumu netleştirmiş olacaktır. Diğer adaylardan ön plana çıkmayı başarırsanız istediğiniz bölümde işe alınma şansı yakalayabilirsiniz.

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Benetton Personel Alımı ve İş Başvuru Formu” için 2 yorum

 • Şubat 13, 2018 tarihinde, saat 11:53
  Permalink

  kariyerime daha önce çalışmış olduğum mağazalarda tamamlamak ve kendimi dahada geliştirmek istiyorum

  Yanıtla
 • Şubat 28, 2018 tarihinde, saat 01:35
  Permalink

  merhaba ben lcw mağazadan çalışmak olmak istiyorum
  ben işitme engelliyim mesaj yazabilirmisiniz cevap bekliyorum
  cep no: 0505-601-8436 mesaj rica ederim

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir