Hava Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Astsubay Alımı 2016

Kısa süre önce muvazzaf/sözleşmeli subay alımı gerçekleştiren Hava Kuvvetleri, bugün paylaştığı ilan ile astsubay alımı için duyuruyu internetten yayımladı. Hava Kuvvetleri Komutanlığı tarafından yayımlanan personel temin duyurusuna göre muvazzaf ve sözleşmeli astsubay alımı gerçekleştirilecek. Başvurular 12 Ocak tarihinden itibaren alınmaya başlanacak. İlanın detayları ve başvuru formu için alttaki başlıklarımızı inceleyebilirsiniz.

Sözleşmeli ve Muvazzaf Astsubay Alımı Başvuru Formu

Sözleşmeli ve muvazzaf astsubay alımı ilanına başvuru yapmak isteyen adaylar, başvurularını 12 Ocak 2015 ve 15 Şubat 2016 tarihleri arasında yapacaklardır. Başvurular ise Hava Teknik Okulları resmi sitesi olan www.tekok.edu.tr adresinden yapılacaktır. 15 Şubat 2016 tarihi saat 08:00 itibariyle başvurular sona erecektir. Ayrıca internet yolu harici ile yapılan diğer başvurular değerlendirilmeyecektir.

hava-astsubay-meslek-yuksek-okulu

Başvurulardan sonra yazılı sınava çağırılacak adaylar 3 Mart 2016 tarihinde www.tekok.edu.tr adresinde duyurulacaktır. Duyuru sonrasında yazılı sınava katılacak olan adaylar, 17 Nisan 2016 tarihinde sınava katılacaklardır. Sınav yerleri yine aynı adresten duyurulacaktır.

Yazılı sınav sonuçları ile birlikte seçim aşamalarına çağırılacak olan adayların listesi, yine aynı internet adresi üzerinden 16 Mayıs 2016 tarihinde yapılacaktır. Başarılı olan ve seçim aşamlarına katılmaya hak kazanan adaylar, Hava Teknik Okullar Komutanlığı Gaziemir/İzmir konumunda 23-27 Mayıs 2016 tarihleri arasında ön sağlık, fiziki yeteneklilik ve mülakata katılacaklardır. Son olarak asil ve yedek astsubay adaylarının açıklanması 5 Ağustos 2016’da gerçekleşecektir.

Hava Kuvvetleri Kom. Astsubay Alımı Başvuru Kılavuzu

Sözleşmeli ve muvazzaf astsubay alımı için başvuru süreci hakkında gerekli detaylar yukarıda verilmiştir. Fakat bunların yanısıra başvuru şartları, boy ve kilo orantısı, alımı yapılacak kadrolar, başvuru için izlenecek yol ve gerekli bütün bilgiler başvuru kılavuzunda yer almaktadır. Kesinlikle başvurunuzu yapmadan önce kılavuzdaki bütün bilgileri inceleyiniz.

Aklınıza gelebilecek bütün soruların cevabı kılavuzda yer almaktadır. Hava Kuvvetleri Kom. tarafından yayımlanan kılavuz aşağıda paylaşılmıştır. Kılavuzu incelemek için alttaki yazıya tıklamanız yeterlidir. Paylaşım memurlar.net adresinden derlenmiştir.

Hava Kuvvetleri Sözleşmeli ve Muvazzaf Astsubay Alımı Başvuru Kılavuzu

hava-kuvvetleriİlerleyen günlerde açıklanabilecek diğer askeri personel alımları için sitemizi takipte kalabilirsiniz. Benzer ilanlar sitemizin ‘Askeri Personel Alımları’ kategorisinde yer almaktadır. Ayrıca sosyal medya hesaplarımız ile ilanlarımızdan daha hızlı haberdar olabilirsiniz. Bol şanslar dileriz.

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir