Uzman Erbaşlar Arasından 4 Bin İKM (Gardiyan) Alımı

Geçtiğimiz günlerde en az iki yıl süre ile uzman erbaş olarak görev yaptıktan sonra isteğe göre infaz koruma memuru olunabileceği haberi büyük bir ilgi oluşturmuştu. Bu haberin hemen ardından Adalet Bakanlığı tarafından infaz koruma memuru alımı ilanı paylaşıldı. İlana göre Adalet Bakanlığı, uzman erbaşlar arasından 4 bin infaz koruma memuru alacak.

Uzman Erbaşlar Arasından 4 Bin İnfaz Koruma Memuru Alınacak

Başvuru kılavuzunda bulunan EK-2 listesinde yeri, unvanı ve kadro sayısı belirtilen ceza infaz kurumları sözleşmeli infaz ve koruma memuru pozisyonları için 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanununa göre en az iki yıl görev yapmış, sözleşmesini 20 Ekim 2016 tarihine kadar kendi isteği üzerine feshetmiş ve sınavın son başvuru günü itibariyle 35 yaşını doldurmamış adaylar arasından merkezi sınav şartı olmaksızın  4 bin sözleşmeli infaz ve koruma memuru alımı yapılacaktır.

İnfaz koruma memuru alımı ilanına başvuru yapmak isteyen adaylar, başvurularını 12 Aralık 2016 ve 23 Aralık 2016 tarihleri arasında yapabilecektir. Başvurular 23 Aralık 2016 günü mesai bitiminde sona erecektir.

İnfaz Koruma Memuru Başvuru Nasıl Yapılacak?

Başvurular için adaylarda genel şartlar aranmaktadır. Bu şartlar aşağıda paylaşmış olduğumuz başvuru kılavuzunda yer almaktadır. Ayrıca başvuru formu, sınav izni verilen komisyonlar, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması formu gibi bütün detaylar kılavuzda yer almaktadır.

infaz-koruma-memuru

Önemli: Adalet Bakanlığı tarafından paylaşılan başvuru kılavuzu aşağıdaki gibidir. Başvuru yapmadan bütün bilgileri okuyunuz.

Başvuru kılavuzu için tıklayınız.

İlan hakkında soru, görüş ve önerilerinizi aşağıdaki yorum alanından iletebilir, diğer ziyaretçiler ile fikir alışverişinde bulunabilirsiniz. Daha fazla memur alımı ve iş ilanları için bizi takipte kalabilirsiniz.

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Uzman Erbaşlar Arasından 4 Bin İKM (Gardiyan) Alımı” için bir yorum

  • Ocak 8, 2017 tarihinde, saat 21:43
    Permalink

    Devletime hizmet etmek istiyorum yer mekan hiç farketmez bana ve benimgibi insanlara çok yerde ihtiyaç olduğunu biliyorum lütfen beni araştırın herşeyi diploma mı çözüyor yetkili büyüklerime ulaşmak istiyorum

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir