İş Aramaya İhtiyaç Duyduğunuzu Gösteren İşaretler

İşte geçirdiğiniz zaman her geçen gün biraz daha zorlaşıyorsa, bu durum yeni bir işe ihtiyaç duyduğunuzu gösterir. İş arama sürecine geçmeden önce, kendinizde bu belirtileri arayarak, harekete geçmeye başlayabilirsiniz.

Yeni İş Hakkında Devam Eden Düşünceler;

Zaten halihazırda bir işiniz olduğu halde, yeni iş hakkında sürekli olarak aklınıza yeni fikirler geliyorsa, bu durum yeni işe ihtiyacınız olduğunun ilk işaretlerden biri olarak ön plana çıkıyor. Özellikle işte bulunduğunuz zamanlarda da, aklınızdan bu düşünceler gitmiyorsa gerçekten yeni bir işe ihtiyacınız var demektir.

Sosyal Hayata Yansıyan Düşünceler;

İşinizden memnun olmadığınız zamanlarda bu durum sosyal hayattaki konuşmalarınıza da çok net bir şekilde yansımış olacaktır. Sürekli olarak arkadaş ortamlarınızdaki sohbetlerde bu durumu dile getirebilir ve çevrenizde sürekli olarak bu durumdan şikayetlerinizi bildirebilirsiniz. Aslında bu durum motivasyona doğrudan etki eden şeylerden biri olurken, psikolojik olarak yıpranmanıza neden olabilecek bir yapıya sahiptir.

Ortaya Çıkan Fiziksel Sıkıntılar;

Bunun yanında psikolojik sorunların yanı sıra fiziksel olarakta canınızı sıkacak pek çok gelişme yaşanabilir. Bunlardan ilki sürekli olarak kendini tekrar eden baş ağrılarıdır. Sorun tamamen işinizdeki süreçten kaynaklanırken, bunun yanında kendinizi sürekli olarak halsiz bir şekilde hissetmek ve tekrar eden ağrılar bu durumun ne kadar ciddi olduğunu çok rahat bir şekilde ortaya çıkarabilir. Eğer bu zamanlara ulaşmış durumdaysanız, vakit kaybetmeden bulunduğunuz işi gözden geçirmeniz gerekiyor.

Yemek Yeme Düzeninin Değişmesi;

Aynı zamanda yemek yeme düzeninde var olan gözle görülür değişmeler, aslında birşeylerin yolunca gitmediğini haberdar eden durumlar arasında bulunuyor. Eğer her zamankinden daha çok veya az şekilde yemek yiyorsanız, bu durum konunun psikolojinize yansıması olarak kabul ediliyor. Özellikle içinde bulunduğunuz stresli dönem, günlük olarak yapılan diğer aktivitelere de etki etmeye başlayabilir.

Yeni Projelerin Üretilememesi;

Son olarak artık verimin azaldığını hissediyor ve eskisi gibi üretimi sürdürememekten şikayetçi oluyorsanız, tehlikeli bir durumun içindesiniz demektir. Sizi eskisinden daha verimsiz bir hale getiren bu durumdan tamamen kurtulabilmek adına iş değişikliği artık bir şart haline gelmiştir.

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir