Zara Personel Alımı ve İş Başvuru Formu

İspanya’da kurulan ve kısa zamanda dünyanın en büyük moda giyim zincirlerinden bir tanesi olan Zara, Türkiye’de de faaliyet göstermeye devam ediyor. Yeni trendlere hakim bir giyim modası ve güvenilir ürün kalitesi ile her geçen gün gelişen ünlü marka, zaman zaman yeni takım arkadaşlarına ihtiyaç duyuyor. Özellikle mağazalarında görevlendirmek üzere satış danışmanı ve kasiyerler aranıyor. Sizde büyüyen ve gelişen Zara bünyesinde yer almak istiyorsanız, paylaşımımızı takip edebilirsiniz.

Zara Giyim

Zara, 1975 yılında Amancio Ortega ve Rosellia Mera ile birlikte İspanya’da hizmet hayatına başlamıştır. Verdiği hizmet ve kalite ile dünyanın en büyük 3 hazır giyim şirketleri arasına girmeyi başarmıştır. Türkiye’de 37 olmakla birlikte toplamda 2 bin mağazası bulunmaktadır. Zara, İnditex grubu altında yer almaktadır. Ayrıca İnditex grubunun en büyük şirketi olma özelliğini taşımaktadır. Zara mağazalarında 2017 ve 2018 yılının modasına uygun şekilde, erkek giyim, bayan giyim, ayakkabı, iç giyim ve çocuk ürünleri, aksesuar gibi alanlarda koleksiyonlar bulunmaktadır.

Zara İnsan Kaynakları

Kurumsal bir kimliğe sahip olan Zara insan kaynakları, öncelikle açık pozisyonların tespitini yaptıktan sonra, kariyer ilanı açmaktadır. İş başvuruları bir havuzda biriktirildikten sonra, en uygun adayların bulunması için titizlikle incelemeler yapılır. Mülakata çağrılan adaylara 3 aşamalı bir mülakat tekniği uygulanır. İlk iki iş görüşmesinde adaylar, Zara mağazalarında erkek ve kadın bölümü müdürleri ile görüşürler. Bu görüşmelerde klasik nitelikte sorular sorulmaktadır. Bu mülakatlar yapılırken adayların fiziksel görünümüne, modayla ilgili olup olmadıklarına, şirket hakkında neler bildiklerine, konuşma yeteneğine, yetenek ve becerilerine, kendine olan özgüvenlerine bakılarak elemeler yapılır. Üçüncü görüşmeye çağrılan adaylar second manager ile görüşürler. Bu mülakatta adaya zorlayan bazı sorular yöneltilir. Bu aşamayı da geçen adaylardan uygun görülenler, Zara bünyesine katılır.

Zara Mülakat Soruları 2017 – 2018

– Müşteri bir çift ayakkabının tekini, diğer müşteri de aynı ayakkabının diğer tekini almış. Ayakkabıdan mağazada başka yok. Aynı ürün başka mağazalarda da kalmamış ve bir daha da üretilip mağazaya gelmeyecek. Bu durumda ne yaparsınız?
– Çocuk reyonunda elinde dondurma ile ürünle doğru giden birisini gördünüz. Ne yaparsınız?
– Sorumlusu olduğunuz bir mağazada müşteri elindeki ürünü personelinize fırlatsa, personel de aynı şekilde tepki verse, bu durumda nasıl bir davranışta bulunursunuz?
– Neden burayı tercih ettiniz? Zara denildiğinde aklınıza gelen 3 şey nedir?
– Çok başarılı bir personelin var ve evlendi. Çalışma saatleri yoğun geldiğinden işten ayrılmak istediğini söyledi. Ne Yaparsın?

Zara İş Başvuru Formu

Zara Türkiye mağazalarında çalışmak ve başvuru yapmak isteyen adaylar internet aracılığı ile kısa yoldan iş ilanlarına ulaşabilir. Açık pozisyonlar yeni adaylar için internet ortamında yayımlanmaktadır. Buraya tıklayarak, Zara Türkiye iş ilanlarına kolaycca ulaşabilirsiniz. Karşınıza çıkan sayfada hangi şehirde ve hangi pozisyonda personel alımı yapıldığını inceleyebilirsiniz. Çalışma şekli için ise aşağıdaki başlığımızı inceleyebilirsiniz.

Zara Çalışma Şekli

Zara Türkiye mağazaları 10:00 ve 22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Bu süre içersinde vardiyalı bir şekilde çalışma yapılmaktadır. (Örnek : Sabah girişli personel 10:00/18:00 ve Öğlen girişli personel 14:00/22:00) Ayrıca Maaş + SSK +Prim şeklinde uygulama vardır. (Yol ücreti için net bir bilgi yer almamaktadır.)

Zara Personel Alımı

Zara Giyim, çoğu zaman mağazalarında görevlendirmek üzere satış danışmanı, kasiyer ve depo sorumlusu alımı yapmaktadır. Bunun yanı sıra bölüm yöneticisi, muhasebe yöneticisi ve mağaza müdürü gibi alanlarda da personel alımı yapılmaktadır.

zara personel alımı

Aynı zamanda Zara giyiminde aralarında bulunduğu İnditex grubu çatısı altında, Pull&Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho, Zara Home ve Uterqüe mağazalarını bulundurmaktadır. İnditex grubuna ait diğer mağazaların iş ilanları sitemizin mağaza personel alımları bölümünde yer alacaktır. Bu yüzden sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı güncel olarak takip etmenizi öneririz.

Başvuru hakkında aklınıza takılan sorular var ise aşağıdaki yorum bölümünü kullanabilirsiniz. Böylece sorularına kolaylıkla cevap bulabilirsiniz.

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Zara Personel Alımı ve İş Başvuru Formu” için 6 yorum

 • Şubat 26, 2016 tarihinde, saat 08:11
  Permalink

  İs basvurusu daha once benotton . Calistim ogrenciyim

  Yanıtla
  • Şubat 26, 2016 tarihinde, saat 08:51
   Permalink

   Zara magzazind . Calismak

   Yanıtla
 • Haziran 23, 2016 tarihinde, saat 19:57
  Permalink

  mrb 2 yildir A101 yenı mağazacılık ta çalıştım mağaza müdürü olarak kasiyer tercubem var sizinle çalışmaktan mutluluk duyarim pelikan toryum Marmara park şubelerinde dönüş yaprasaniz sevinirim

  Yanıtla
 • Ekim 6, 2016 tarihinde, saat 08:31
  Permalink

  Merhaba sizinle çalışmak istiyorum ama siteye giriş yaptım basvuru formu açılmıyor bununla alakali ne yapmam gerek ilginiz iyi çalışmalar

  Yanıtla
 • Mart 7, 2017 tarihinde, saat 22:16
  Permalink

  Selcuk universitesi giyim ogretmenligi ayrica Ege universitesi moda konfeksiyon bolumu mezunuyum.Gerber 10 programi egitimi aldim.Istanbul Esenyurtta yasiyorum

  Yanıtla
 • Temmuz 10, 2017 tarihinde, saat 10:32
  Permalink

  Ben Ayla Çetinkaya ben Zara mağazasında kasiyer olarak çalışmak istiyorum

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir