26 Bin Sağlık Personeli Alımı Yapılacak – 2016

12 Mayıs 2016 tarihinde NTV’ye konuk olan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından müjdeli haber geldi. Alınan bu habere göre sağlık alanında 26 bin personel alımı yapılacak. Açıklamalara göre alımlar 2016 Haziran ve Temmuz ayları içerisinde yapılacak. Paylaşımın ve Müezzinoğlu’nun yaptığı açıklamaların devamı ise aşağıdaki gibidir.

Haziran-Temmuz Aylarında 26 Bin Sağlık Personeli Alınacak.

Ülkemizde sağlık personeli alımları diğer sektörlere göre bir hayli önde gidiyor. Yakın zamanlarda yapılmış olan sağlık personeli alımlarına bir yenisi daha ekleniyor. Bakan Mehmet Müezzinoğlu, katılmış olduğu bir televizyon programında 2016 yılı Haziran ve Temmuz ayları içerisinde toplam 25-26 bin arasında sağlık çalışanı alacaklarını ifade etti.

26 bin saglik personel alimi

Müezzinoğlu, “Sağlık alanında ilk atamalar haziran-temmuz ayları arasında yapılacak. Kadrolu olarak 10 bin, hizmet personeli alımı ile 11 bin kişiyi işe alacağız.” dedi. Ardından personel alımının işe yerleştirmede toplam 26 bini bulacağını açıkladı.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından gelen açıklamalar bu şekilde oldu. İlerleyen günlerde netleşecek olan detaylar, İşin adresi olarak takip edilecek ve sizlere sunulacaktır. Bu süre zarfı içerisinde soru, görüş ve önerilerinizi yorum alanını kullanarak bizlere iletebilirsiniz. Ayrıca sosyal medya hesaplarımızı takip ederek, paylaşımlardan anında haberdar olabilirsiniz.

Sağlık alanında yapılan diğer eleman alımları için sitemizin sağlık personeli alımları kategorisini inceleyebilirsiniz. Sağlık alanında alımlar için birkaç örnek aşağıda verilmiştir.

Acıbadem Hastanesi personel alımı

Medipol Hastanesi personel alımı

Bezmiâlem Tıp Fakültesi personel alımı

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir