Zabıt Katipliği Çalışma Metinleri 2018

Bu yazımızda zabıt katibi olmak isteyen adaylar için güzel bir uygulama tanıtımı yapacağız. Çünkü zabıt katibi olmak isteyen adaylar klavye sınavından geçirilmektedir. Bizde bu yüzden sizlerin işini kolaylaştırmak için araştırmalar yaptık ve araştırmalarımızn sonucunda online on parmak uygulamasını keşfettik. Tamamen ücretsiz olan ve internet yolu ile zahmetsiz bir şekilde kullanılabilen on parmak uygulaması hakkında bilgileri gelin beraber inceleyelim.

Nedir Bu On Parmak Uygulaması ?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi zabıt katipliği alım süreçlerinde klavye sınavı yapılmaktadır. Bu sınavda ise adaylardan belirli süre içerisinde belirli bir sayıda doğru kelime yazması istenmektedir. Bu yüzden katipler.net tarafından bir uygulama geliştirilmiştir. Bu uygulama internet üzerinden şartsız ve koşulsuz kullanılabilmektedir. Sizler için oluşturulan bu uygulama on parmak uygulamasıdır.

On parmak uygulaması sizlere bir metin vererek 60 saniye süre tanımaktadır. Bu süre içerisinde ne kadar doğru ve yanlış kelime yazdığınızı 60 saniye sürenin sonunda göstermektedir. Ayrıca uygulamanın eğlenceli bir skor kısmı mevcuttur. Tabii skor tablosuna girebilmek için bir dakikada yüksek doğru yapmış olmanız gerekmektedir. İsterseniz hemen sizde zabıt katipliği klavye sınavına çalışmaya başlayabilirsiniz. Peki on parmak uygulaması nasıl kullanılır ?

On Parmak Uygulması Nasıl Kullanılır ?

Uygulamayı kullanmak için ilk adım olarak buraya tıklayınız. Bu adımdan sonra yönlendirileceğiniz sayfada sizden bir isim ile giriş yapmanız istenecektir. İster adınızı ister nickinizi buraya yazarak giriş yapınız. Bu adımdan sonra karşınıza bir metin gelecektir. Yazmaya başladığınızda ise bir dakika olan süreniz başlayacaktır. Bu süre içerisinde yazdığınız doğru ve yanlış kelimelerin sayısı bir dakikanın sonunda sizlere gösterilecektir. Ayrıca yüksek sayıda doğru yaptıysanız adınız skor tablosunda gösterilecektir.

zabıt katipliği çalışma metinleri

Zabıt Katipliği Uygulama Metinleri

Bu konu hakkında şimdilik sizlere tavsiyemi on parmak uygulamasıdır. Çünkü bu uygulama katipler.net tarafından size uygun olarak hazırlanmıştır. İlerleyen günlerde hazırlanabilecek başka klavye çalışma metinleri için bizi takipte kalabilirsiniz. Ayrıca yorum yazarak bizlere düşüncelerinizi ve sorularınızı ifade edebilirsiniz. İsterseniz aşağıdaki resim ile on parmak nasıl yazı yazılır inceleyebilirsiniz. Bu konu hakkındaki araştırmalarımız devam edecektir. Bol şanslar.

on-parmak-klavye-kursu1

Zabıt Katibinin Görevleri Nelerdir?

Zabıt katipleri, adliye salonlarında çalışan memurlar olmaktadır. Birçok görev ve sorumlulukları olan zabıt katiplerinin asli olarak yapmak zorunda oldukları görevlerinin başında;
-Dosyalar ile kayıtları eksiksiz bir şekilde tutmak,
-Görülen davalarda hakim tarafından verilen kararları kayda almak,
-Dava dosyalarını meydana getiren kağıtların pusulalarını meydana getirmek,
-Duruşma esnasında verinle karar ile işlem ücreti gibi unsurları yazı işleri ile vezneye iletmek gibi görevler gelmektedir.
-Ayrıca bulunamayan dava taraflarının değişmiş olan ikametgah adreslerine ilişkin güncel bilgileri yazı işlerine iletmek de yine zabıt katibinin görevleri arasındadır.

Zabıt Katipliğine Giriş İçin Gerekli Belgeler

Zabıt katibi olmak isteyen adaylar için başvuru sırasında olmazsa olmaz iki belge gereklidir. Bu belgelerden birincisi bilgisayar sertifikası olmaktadır. Zabıt katipliği adayları lise, ön lisans ve lisans mezunu ise ve bilgisayar dersini örgün eğitim sırasında almış ise MEB onaylı bu belge yeterli olabilmektedir. Ancak bu durum mümkün değil ise kişilerin bilgisayar kursuna giderek sertifika almaları gereklidir. Bir diğer belge ise klavye sınav sonucu olmaktadır. Başvuru sonrasında adaylara klavye sınavı yapılarak tercihlerine göre F ya da Q klavyede 3 dakikada en az 90 kelime yazmaları istenmektedir. Bu sınav sonucunda başarılı olan adaylar bir adım öne geçmektedir.

Zabıt Katipliği Maaşı Ne Kadar?

Zabıt katipliği için net bir maaş rakamı verilemese de genel olarak eğitim düzeyine göre değişkenlik gösteren zabit katibi maaşları 2700 TL ile 3000 TL arasında değişmektedir.

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir