Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Alımları

Bütün il ve ilçelerimizin güvenliğini sağlayan Emniyet Genel Müdürlüğü, yeni personel alımı gerçekleştirecek. Yayımlanan ilana göre EGM 32 personel alımı yapacak. Peki kimler ilana başvuru yapabilecek ? İsterseniz lafı fazla uzatmadan hemen ilan hakkında yazımızı sizlerle paylaşalım.

Emniyet Genel Müdürlüğü 32 Personel Alacak

Kısa bir süre önce duyurulan Emniyet Genel Müdürlüğü ilanı oldukça fazla ilgi gördü. Bizde bu yüzden bu yazıyı sizlerle paylaşma gereği duyduk. İsterseniz sizde gerekli bilgileri aldıktan sonra hemen başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından olan 32 personel alımı ilanı için gerekli detaylara aşağıdaki başıklarımız altından inceleyebilirsiniz.

EGM Personel Alımı Başvuru Şartları

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak,
  • Sınavın son başvuru tarihi itibari ile 18 yaşını doldurmuş olmak, (29 Ocak 2016)
  • 35 yaşını tamamlamamış olmak,
  • Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olmak,
  • Türk Ceza Kanununun 53. maddesinde belirtilmiş olan süreler geçse bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı mahküm olmamak,
  • Askerlik ile ilişiği bulunmayan veya askerlik çağına gelmemiş olmak, (Askerlik çağına gelmiş olsa bile muvazzaf askerlik hizmetini tamamlamış veya ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak.)
  • Atanma istediği ünvanla ilgili olarak EK-1 formunda yer alan öğrenim şartı ve nitelikleri taşımak,
  • Sağlık yönetmeliğinde bulunan sağlık koşullarına uygun olmak,
  • Arşiv ve güvenlik araştırması sonuçları olumlu olmak,
  • EGM (Emniyet Genel Müdürlüğü) tarafında yapılan uygulamalı veya sözlü sınavda başarılı olmak

şartları adaylarda aranmaktadır.

emniyet personel alımı

EGM 32 Personel Alımı Başvurusu

Yukarıda ki şartlara uygun olan ve başvuru yapmak isteyen adaylar, 25 Ocak 2016 ve 29 Ocak 2016 tarihleri arasında başvurularını yapabilirler. Peki başvuru işlemleri nasıl yapılacak ?

EGM tarafından yapılacak uygulamalı veya sözlü sınava katılmak için adaylar, kimlik belgesi, son 6 ay içerisinde çekilmiş olan 2 adet vesikalık fotoğraf, istenilen eğitim durumuna ait diploma veya mezuniyet belgesinin aslı ve fotokopisi, Kpss (Kamu Personeli Seçme Sınavı) sonuç belgesinin aslı veya internet çıktısının bir örneği ile bağlı bulundukları ilin Emniyet Müdürlüğü Personel Şube Müdürlüğüne bizzat başvurmaları gerekmektedir.

Not : İlanın bütün detaylarına ulaşmak için lütfen aşağıdaki bağlantı adresini kullanınız. Yazı sitemizde sizlere bilgi vermek amacıyla özet olarak yazılmıştır. Sınav şekli, sınav konuları, başvuru detayları ve sınav sonrası atamalar gibi konular aşağıdaki bağlantı adresinde mevcuttur. (Başvuru yapmadan önce kesinlikle bütün detaylara göz atmamnızı öneririz.)

Detaylar : http://ilan.memurlar.net/ilan/34433/

EK-1 Formu

Ekran Alıntısı

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir