Adidas İş İlanları ve İş Başvuru Formu

Dünya çapında ve ülkemizde aktif olarak satış gerçekleştiren ve her geçen gün müşteri kitlesini arttıran Adidas 2018 yılında yeni takım arkadaşları arıyor. Adidas daha çok satış danışmanı ve mağaza yöneticisi başta olmak üzere birçok personel alımı gerçekleştiriyor. Bu alanda kendini geliştirmek ve bir dünya markasında kariyer yapmak isteyen adayların başvurularını bekliyor. Başvuru ve detaylar için başlıklarımızı inceleyiniz.

 

adidas-logoAdidas Kariyer

Genel olarak iş başvuru kısmına geçmeden önce işveren şirketler hakkında bilgi paylaşıma dikkat gösteriyoruz. Böylece iş başvuru süresince bu bilgilerin size yarar sağlayabileceğini düşünüyoruz. Adidas hakkında bilgi sahibi olmak için yazıya devam edebilir, hemen başvurusu yapmak için bir alt başlığa geçebilirsiniz.

“ADİDAS” İSMİ NEREDEN GELİYOR?

“adidas” isminin geçmişi 1948 yılına kadar gitmektedir. Adidas şirketinin kurucusu Adolf Dassler’in isminden yola çıkarak bu marka seçilmiştir.. “adidas” ismi, “adi” lakabı ile soyadının ilk harflerinin bir araya getirilmesiyle ortaya çıkmıştır.

Adidas Kurumsal

Adidas, Adolf Dassler tarafından 1924 yılında kurulan dünyanın en büyük spor eşyaları üreticilerinden biridir. Ayakkabı, aksesuar ve spor kıyafetleri alanlarında hizmet göstermeye devam etmektedir. Aynı zamanda adını kurucusundan alan şirket dünyanın en büyük markaları arasında yer almaktadır. Günümüzde ise 40 bini aşkın personeli ile hizmet vermeye devam etmektedir.

 

Adidas Group, Adidas, Reebok, Taylarmoda gibi markalarıyla, en iyi spor ayakkabılarını spor tutkunlarına sunmaktadır. Sınırlarını zorlayarak her zaman daha iyisini üretme peşinde olan marka, tasarımdan, üretim kısmına, lojislikten teknolojiye, toplam kalite yönetimini tam anlamıyla uygulamaktadır.

 

Dünyada en çok tercih edilen spor giyim markalarından biri olan Adidas, Türkiye’de de oldukça sevilen ve başarılı bir satış hacmine sahip bir markadır. Müşteri profili incelendiğinde özellikle sporla uğraşanların ve genç yaştaki insanların spor giyimde ilk tercihi olan Adidas ülkemizdeki büyümesini sürdürmekte. Nerdeyse her şehrimizde bulunan Adidas mağazalarında binlerce insan çalışmaktadır. 2018 yılında Adidas personel alımı yapmaya devam ediyor. Siz de bu büyük markanın bir personeli olmak ve kariyer hedeflerinizi bu yönde devam ettirmek istiyorsanız ilanın devamını inceleyebilir ve Adidas’a nasıl başvuru yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Ayrıntılar aşağıdadır;

Adidas İnsan Kaynakları

Adidas İnsan Kaynakları Departmanı, Türkiye’de bulunan mağazaları ve ofislerinde ihtiyaç duyulan personellerin tespiti yapmakta ve iş alımına çıkarak, işe alım süreçlerinin tamamlanmasını sağlamaktadır. Çeşitli mülakat süreçlerinden geçen adaylardan uygun bulunanlar ilgili pozisyonlarda işbaşı yapmaktadırlar.

Adidas İş İlanları 2018

Adidas, iş ilanı duyurularını çeşitli kariyer sitelerinden paylaşmaktadır. Yine aynı şekilde paylaşılan kariyer siteleri üzerinden başvurular alınmaktadır. Siz de hemen Adidas iş ilanlarına erişmek ve iş başvurusu yapabilmek için aşağıdaki bağlantı adresini kullanınız. Karşınıza çıkan sayfanın alt kısmında hangi şehirde ve hangi pozisyonda personel alımı yapıldığını detaylıca inceleyebilirsiniz. Ardından kendinize uygun gördüğünüz pozisyonun üzerine tıklayarak, aranan şartları ve işin tanımına göz atabilirsiniz. Başvuru yapmak için ise üst kısımda bulunan ‘başvur’ butonuna tıklayınız.

Başvuru adresi : https://tr.linkedin.com/jobs/adidas-group-jobs?countryRedirected=1

Adidas firmasına ait iş ilanlarına baktığımızda en çok satış danışmanı alanında eleman alımı yapıldığını görmekteyiz. Bunun dışında mağaza müdürü, muhasebe uzmanı, depo personeli gibi pozisyonlarda da personel alındığını söyleyebiliriz.

 

Adidas Satış Danışmanı Başvurusu için Hangi Şartlar Aranmakta?

Biraz önce de belirttiğimiz gibi Adidas daha çok mağaza satış danışmanları aramaktadır. Bu yüzden satış danışmanı pozisyonu için başvuru yapacaksanız daha şanslı olduğunuzu söyleyebiliriz. Eğer siz de aşağıdaki nitelikleri  karşılıyorsanız yukarıda vermiş olduğumuz bağlantı adresinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

adidas iş ilanları

 • En az lise mezunu olan
 • İletişimi kuvvetli
 • Takım çalışmasına yatkın
 • Motivasyonu güçlü
 • Perakende alanında en az 1 sene tecrübeli
 • Spor olaylarını takip eden ve ilgi duyan
 • Tercihen erkek adaylar için askerlik görevini yapmış veya en az 2 yıl tecilli
 • mağaza personeli aranmaktadır.Paylaşım hakkında soru veya önerilerinizi yorum alanını kullanarak bizlere iletebilirsiniz. Böylece bizler ve diğer ziyaretçiler tarafından düşüncelerinize cevap bulabilirsiniz.
Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Adidas İş İlanları ve İş Başvuru Formu” için 3 yorum

 • Ekim 23, 2017 tarihinde, saat 17:38
  Permalink

  Sizinle calışmak istiyorum

  Yanıtla
 • Kasım 5, 2017 tarihinde, saat 14:57
  Permalink

  Kıbrıs ta Yaşıyorum
  Sizinle Çalışmak İstiyorum

  Yanıtla
 • Şubat 21, 2018 tarihinde, saat 17:57
  Permalink

  Çalışma azmimi ve enerjimi sizlerle paylaşmak isterim

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir