Diyanet İşleri Başkanlığı Sözleşmeli İmam-Hatip Alımı

Tekrardan güncel bir sözleşmeli personel alımı ile karşınızdayız. Bugün, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından duyurulan 550 sözleşmeli imam-hatip alımı hakkında birtakım bilgileri sizlerle paylaşacağız. Aynı zamanda mezun olunan bölüme göre kontenjan sayılarınıda tablo şeklinde aşağıda sunacağız. Eğer sizde sözleşmeli imam-hatip alımı başvurusu yapmak ve ilanın detaylarını incelemek istiyorsanız, aşağıdaki başlıklarımızı inceleyebilirsiniz. Ayrıca sayfa sonundaki kaynak adresi ile ilanın bütün detaylarını okuyunuz.

Diyanet, Sözleşmeli 550 İmam-Hatip Alımı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan duyuruya göre taşra teşkilatında bulunan sözleşmeli imam-hatip pozisyonlarına; 2014 KPSS puan sırası esas alınarak her bir grup için aşağıdaki tabloda bulunan boş kontenjan sayısının 3 katına kadar çağırılacak adaylar arasından sözlü sınav sounucunda başarı sırasına göre 4-B sözleşmeli olarak imam-hatip alımı yapılacaktır.

Ekran Alıntısı

Sözleşmeli İmam-Hatip Alımı Başvuru Şartları

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinin A fıkrasının 4. 5. 6 ve 7. bentlerinde bulunan şartları taşıyor olmak,
  • Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde bulunan ortak nitelik şartlarını taşıyor olmak,
  • İmam-Hatip lisesi, İlahiyat Önlisans, İlahiyat MYO veya İlahiyat Fakültesi’nden mezun olmak,
  • İmam-hatip görevini yapmaya karşın herhangi bir mani özrü olmamak,
  • Diyanet İşleri Başkanlığı teşkilatında, halen sözleşmeli veya kadrolu olarak görer yapıyor olmamak,
  • Lisans mezunu adaylar için 2014 KPSS (B) grubu KPSSP124, Önlisans mezunu adaylar için 2014 KPSS (B) grubu KPSSP123, Ortaöğretim mezunu adayları için 2014 KPSS (B) grubu KPSSP 122 puan türü üzerinden en az 60 puan almış olmak.

Sözleşmeli İmam-Hatip Alımı Başvurusu

İlanan başvuru yapmak isteyen adaylar, başvuru şartlarını karşılıyor olmaları halinde 21 Nisan 2016 ve 2 Mayıs 2016 tarihleri arasında (https://dibbvs.divanet.gov.tr/IKYS/Sinav/KurumDisi/) internet adresi üzerinden e-başvuru ile 4-B sözleşmeli imam-hatip alımı (SÖZPER-2016) e-başvuru formunu dolduracaklardır. Başvuru formunu doldurduktan sonra başvurularını onaylatma üzere istenen belgeler ile birlikte herhangi bir il müftülüğüne şahsen başvuru yapacaklardır.

Yurtdışından sınava katılmak isteyen adaylar adına istenen belgeleri getirmeleri dahilinde, üçüncü şahıslar başvuru işlemini yapabileceklerdir. Başvurular 2 Mayıs 2016 tarihi saat 16:30 itibariyle sona erecektir.

Başvuru Kılavuzu & Detaylar

Paylaşım sitemizde duyuru amaçlı yayımlanmıştır. Bu yüzden bütün detayları (istenilen belgeler, sınavlara ait yer, zaman, konu ve yerleştirme işlemleri ) öğrenebilmek için lütfen aşağıdaki bağlantı adresini kullanınız. Başvuru detaylarını dikkatlice incelemeden kesinlikle başvuru yapmayınız.

Başvuru detayları için – kaynak : ilan.memurlar.net/ilan/35544/

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir