PTT, 1038 Sözleşmeli Personel Alımı Başvurusu

4 Mayıs ve 8 Mayıs 2016 tarihleri arasında başvuruların yapılacağı, PTT 1038 sözleşmeli personel alımının detayları açıklandı. Açıklanan bilgilere göre Bilgisayar, Elektrik, İnşaat, Harita Mühendisi, Avukat, Mimar ve Gişe Görevlisi başta olmak üzere birçok pozisyonda alım gerçekleştirelecektir. Alımların yapılacağı pozisyonlar, genel şartlar ve başvuru detayları için aşağıdaki başlıklarımızı inceleyebilirsiniz.

Hangi Pozisyonlarda Personel Alımı Yapılacak?

Ünvan Kadro
Avukat 5
Mimar 5
Mimar (İç Mimar)
Mühendis (Bilgisayar, Elektrik, İnşaatveHarita) 35
Gişe ve Büro Görevlisi 711
Gişe ve Büro Görevlisi (Endüstri Mühendisliği Mezunu)
Gişe ve Büro Görevlisi (Grafik Tasarım)
Gişe ve Büro Görevlisi (Görsel Sanatlar)
Gişe ve Büro Görevlisi (Medya)
Gişe ve Büro Görevlisi (Radyo-Tv-Sinema)
Gişe ve Büro Görevlisi (Arapça Bilen)
Gişe ve Büro Görevlisi (Çince Bilen)
Gişe ve Büro Görevlisi (Fransızca Bilen)
Gişe ve Büro Görevlisi (İspanyolca Bilen)
Tekniker (Bilgisayar, Elektrik, Makine,İnşaatve Harita) 25
Dağıtıcı 257

ptt personel alacak mıPTT Merkez ve Taşra Teşkilatına istihdam edilmek üzere listedeki ünvan ve nitelikleri verilen pozisyonlara 2014 yılı KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) ‘ye giren adaylar arasından PTT sözleşmeli personel alımı yapılacaktır.

PTT Sözleşmeli Personel Alımı Genel Şartlar

 1. 29 Mayıs 2009 tarihli ve 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28. maddesi kapsamında yer alanlar hariç olmak üzere T.C vatandaşı olmak.
 2. 18 (Onsekiz) yaşını tamamlamış ve otuzbeş yaşından gün almamış olmak. (04 Mayıs 1982 tarihinden sonra doğanlar müracaat edebilecektir.)
 3. Kamu haklarından yasaklı bulunmamak. (Mahrum bulunmamış olmak.)
 4. 26 Eylül  2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53. maddesinde bulunan süreler geçmiş olsa bile; kasten bilerek işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına yada affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
 5. Askerlik ile ilişiği bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf  askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak.(Fiilen  askerlik  hizmetini  yapmakta olanlar da başvuru yapabilir.)
 6. Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek.
 7. Başka kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak.
 8. Atanacağı pozisyon için Yönetim Kurulu tarafından belirlenenekli  listede belirtilen öğrenim şartını haiz olmak. (Son başvuru tarihi olan 08 Mayıs 2016 tarihi itibariyle mezun olmuş olmak)
 9. Yapılacak sözlü sınavda başarılı olmak.
 10. Herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak.
 11. Daha önce çalıştıkları kamu kurum veya kuruluşlarından disiplin cezası ile işten çıkarılmış olmamak.
 12. 2014 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmak.

Yukarıda paylaşılan maddeler genel şartlardır. Her pozisyona ait özel şartlar için sayfamızın sonundaki başvuru kılavuzu linkine tıklayabilir, ilana ait bütün detayları inceleyebilirsiniz.

ptt 1038 personel alimi

PTT 1038 Personel Alımı Başvurusu

İlana başvuru yapmak isteyen adaylar, 4 Mayıs 2016 ve 8 Mayıs 2016 tarihleri arasında http://www.ptt.gov.tr ve http://ik.ptt.gov.tr internet adresleri üzerinden başvurularını yapacaklardır. İlan edilen işyerleri ile sınırlı olarak en fazla 50 tercih yapılacaktır. Ünvan ve görev yeri belirtilmeyen tercihler geçersiz olarak kabul edilecektir.

Not: Başvuru adımları ve başvuru sonrası işlemler için aşağıdaki başvuru kılavuzu linkini kullanınız. PTT İnsan Kaynakları tarafından yayımlanan detaylı başvuru kılavuzu aşağıda yer almaktadır. İlan duyuru amaçlı paylaşılmıştır. Lütfen bütün detayları okumadan başvuru yapmayınız.

Başvuru kılavuzuna ulaşmak için buraya tıklayınız.

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir