Özel Güvenlik İş Başvurusu ve Personel Alımı

Bugün sizlere özel güvenlik personeli alımları hakkında paylaşımda bulunacağız. Çünkü hepimiz biliyoruz ki, hastane, okul, kamu kuruluşları ve özel sektör gibi birçok alanda güvenlik görevlisine ihtiyaç vardır. Bu yüzden güvenlik görevlisi alanında ciddi bir personel açığı bulunmaktadır. Bunun verdiği fırsat ile birçok vatandaş ise güvenlik görevlisi olma çabasındadır. Sizde eğer güvenlik personeli adayıysanız ve bu sektörde kariyer yapmayı hedefliyorsanız, doğru adrestesiniz. İsterseniz çok uzatmadan gerekli ilan hakkında bir takım bilgiler paylaşalım.

 

Özel Güvenlik Ne İş Yapar?

Son dönemlerde büyük ve oldukça geniş bir iş sahasına sahip olan özel güvenlik mesleği; başta özel mülklerde, inşaat şantiyelerinde, otellerde, alışveriş merkezlerinde, okullarda ve hastanelerde olmak üzere hemen hemen her alanda güvenlikten sorumlu olan personelleri kapsamaktadır. Dolayısı ile de özel güvenlik personellerinin çalışabilecekleri alanlar oldukça fazla ve iş bulma sahaları oldukça geniş olmaktadır.

Özel Güvenlik Çalışma Saatleri Nasıldır?

Özel güvenlik personellerinin iş alanı ne kadar geniş ise çalışma saatleri de aynı oranda rahat olmaktadır. Her gün 8 saat çalışmakla yükümlü olan özel güvenlik elemanları aynı zamanda çalıştıkları alanlara göre vardiyalı sistemde de çalışabilmektedir. Vardiyalı olarak çalışan özel güvenli personelleri, iki gece çalışıp ertesi gün izinli sayılabilmektedir. Vardiya sistemi tamamen çalışılan yerin belirleyeceği sisteme göre farklılık göstermektedir. Ancak her özel güvenlik görevlisi günlük mesai saati olarak 8 saat çalışmakla sorumludur. Her 8 saat özel güvenlik görevlisi için bir mesai günü demektir.

Özel Güvenlik Görevlisi Olmak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Her şeyden önce özel güvenlik görevlilerinde aranan temel özelliklerin başında düzgün bir diksiyon ve fiziki özellikler gelmektedir. Bu doğrultuda erkek adaylar için en az 1.70 boy ve iri bir vücut yapısı özellikleri aranırken bayan adaylar için en az 1.60 boy özelliği kesinlikle aranmaktadır. Ayrıca özel güvenlik görevlilerinin öfke kontrollerini yapabilmeleri de aranan bir diğer temel özelliklerin başında gelmektedir.

guvenlik_danismanligi

Güvenlik Görevlisi Nasıl Olunur ?

Güvenlik görevlisi olmak istiyorsanız ve nasıl olacağınızı bilmiyorsanız ilk bu başlığımız göz atmanızı öneririz. Peki kimler güvenlik personeli olabilir ? Güvenlik personeli olabilmek için gereken şartları sizin için araştırdık ve aşağıda maddeler halinde yayımladık.

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan,
  • Adli Sicil Kaydı sorgulaması temiz olan,
  • 18 yaşını doldurmuş,
  • En az lise ve dengi okullardan mezun olan,
  • Görevi yapmasına karşın bir sağlık problemi bulunmayan,
  • Silahlı veya silahsız güvenlik görevi için gerekli eğitim alan, (Sınavda başarılı olarak güvenlik sertifikasına sahip olan)

adaylar güvenlik görevlisi olabilirler.

 

 

Güvenlik Görevlisi İş İlanları 2018

Yukarıda ki şartların hepsi bana uygun diyorsanız ve güvenlik görevlisi iş başvurusu yapmak istiyorum diyorsanız, buraya tıklamanız yeterlidir. Yalnız tıklamadan önce açıklamalarımızı dinleyin. Bağlantı adresine tıkladığınızda ilk olarak güvenlik görevlisi ilanları sayfasına yönlendirileceksiniz. Karşınıza çıkan sayfada en son yayımlanmış ilanları baştan aşağı inceleyebilirsiniz. Hangi ilde ve hangi ilçede personel alımı yapıldığı sitede açıklanmıştır. Buna göre size en uygun ilana başvurunuzu yapabilirsiniz.

 

Güvenlik Görevlisi Ne Kadar Maaş Alıyor ?

Güvenlik olmak isteyen adayları en çok düşündüren konulardan birtanesi alacakları maaşlardır. Ne yazık ki bizde bu konu hakkında net bir ücret söyleyemiyoruz. Fakat 2018 güvenlik görevlisi maaşları 1700-2600 Tl olacak konusunda söylentiler mevcut. Yalnız bu ücret hakkında net birşey söyleyemiyoruz.

İlerleyen günlerde yayımlanacak olan ilanlar için sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı güncel olarak takip etmenizi öneririz. Ayrıca düşünce ve sorularınızı yorum aracılığı ile sayfanın alt kısmından bizlere iletebilirsiniz. Böylece diğer ziyaretçiler ile de konu hakkında tartışma yaratabilirsiniz.

 

 

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir