Ehliyet Sınav Sonuçları 13 Şubat 2016 – Ehliyet Sonuç Sorgulama

Yeni sürücü adaylarının merakla ve heyecanla beklediği haber duyuruldu. Gelen açıklamalara göre 13 Şubat 2016 tarihinde yapılan ehliyet sınavının sonuçları açıklandı. Sınav sonuçlarını öğrenmek için aşağıdaki sonuç sorgulama adımlarını inceleyiniz.

Ehliyet Sınav Sonucunu Nasıl Öğrenirim?

13 Şubat 2016 Cumartesi günü gerçekleşen ehliyet sınavının sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı. Sınav sonucunu öğrenmek isteyen sürücü adayları Milli Eğitim Bakanlığı’nın sonuç sorgulama ekranı ile internetten sonuçları öğrebilirler. İsteyen adaylar aşağıdaki sınav sonuç sorgulama adımların izleyerek sınav sonuçlarına erişebilirler.

Ekran Alıntısı

Sınav sonuç ekranına ulaşmak için buraya tıklayınız. Karşınıza Milli Eğitim Bakanlığı’nın hazırlamış olduğu sonuç sorgulama ekranı gelecektir. Bu ekran üzerinde sizden T.C Kimlik Numaranız istenmektedir. Bu kutucuğa T.C Kimlik Numarınızı giriniz ve güvenlik kodunu doğru şekilde yazarak ‘tamam’ tuşuna basınız. Bu işlemi doğru bir şekide tamamladıktan sonra aldığınız sınav sonucu karşınıza çıkacaktır. Ehliyet sınavında 100 üzerinden almış olduğunuz puan karşınıza çıkan tabloda yer almaktadır.

İnternet ile aram fazla iyi değil diyorsanız, bağlı bulunduğunuz sürücü kursundan yardım alabilirsiniz. İlgili sürücü kursuna T.C Kimliğinizi vererek sonuçlara ulaşabilirsiniz. Gerekli yardım sürücü kursu tarafından sağlanacağını düşünüyoruz.

Ayrıca sorgulamada sorun yaşıyorsanız veya konu hakkında bilgi almak istiyorsanız, yorum alanını kullanarak düşüncelerinizi bizlere iletebilirsiniz. Bizler ve diğer ziyaretçiler tarafından en kısa sürede destek sağlanacaktır. Buradan sınavda başarılı olan sürücü adaylarını tebrik ediyor, başarısız olan sürücü adaylarına ise bir sonraki sınavda başarılar diliyoruz.

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir