Ambulans Şoförü Nasıl Olunur ? – Ambulans Şoförü Alımları

Ambulans Şoförü Nasıl Olunur ? Bu yazımızda sizlere sağlık sektöründe paylaşım yapacağız. Çünkü ülkemizde artan sağlık personeli açığı git gide artmaktadır. Hepimiz biliyoruz ki, son zamanlarda ülkemiz sağlık alanında ciddi büyümeler kaydetti. Yeni hastaneler, aile sağlık merkezleri ve birçok sağlık hizmeti veren kuruluşlar açıldı. Fakat bununla beraber sağlık sektöründe personel açığıda oluşmaya başladı. Bizde bu yüzden sağlık sektöründe en çok aranan mesleklerden birisi olan Ambulans şoförlüğünü paylaşmak istedik. İşte ambulans şoförlüğü hakkında merak edilenler…

 

 

Ambulans Şoförü Ne İş Yapar ?

Asıl konumuza gelmeden önce, Ambulans şoförü tam olarak ne iş yapar ? öğrenelim isterseniz…

Ambulans şoförü, herhangi bir acil ihbar ve çağrı için ambulansı göreve hazırlar. Alınan acil ihbar ve çağrıların ardından ambulans ekibini alarak olay yerine intikal eder. Ambulans ve gerekli ekipmanların temizliğini sağlar. Kısaca özetleyecek olursak, şoför acil ihbar üzerine olay yerine gider ve hastayı alarak gerekli sağlık kuruluşuna teslim eder.

Ambulans Şoförü Olmak İçin Ne Yapmalıyım ?

Devlet hastanesi, özel hastane ve farklı sağlık kuruluşlarında görev alan ambulans şoförleri günümüzde en popüler mesleklerinden birisidir. Her geçen gün ise bu alana talep artmaktadır. Eğer sizde bu alanda kariyer yapmak isteyen adaylar arasında yer alıyorsanız, doğru adrestesiniz. İşte ambulans şoförü nasıl olunur ? sorusunun cevabı…

Otokoç-Sağlık-Bakanlığı-Araç-Teslimatı-2

Ambulans şoförü olabilmek için üniversitelerin ‘Acil Tıp Teknisyenliği‘ eğitimi veren bölümünü bitirmeniz gerekmektedir. Bu bölümü bitirdikten sonra istenen ehliyet ve ilk yardım sertifikaları ile ambulans şoförü ilanlarına başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca belirmek isteriz ki, özel kuruluşlarda ambulans şoförü olabilmek için ehliyet ve ilk yardım sertifikası yeterlidir. (Bilgi kesin değildir. Bunun için en yakın özel sağlık kuruluşlarına başvurabilirsiniz.)

 

Sağlık Bakanlığı Ambulans Şoförü Alımı 2017 – 2018

Sağlık Bakanlığı 2017 ve 2018 yılları için ambulans şoförü alımı yapmayı planlıyor. Özellikle yeni açılan şehir hastanelerinin acil servislerinde görev yapması düşünülen ambulans şoförlerinde hangi kriterler aranmakta. Gelin buna bir göz atalım.

Sağlık Bakanlığı ambulans şoförü alımlarında öncelikle şu özelliklere bakılmaktadır:

Başvuru sahiplerinin en az 2 yıl B sınıfı ehliyeti olması

Psikoteknik raporu isteyen ilana başvuranların, son bir yılda bu belgeyi almış olup başvuruda vermeleri gerekmektedir.

Yeterli başvuru olmazsa, lise mezunlarından da bu kadrolara başvurular geçerli kabul edilecektir.

Başvuru yapan kişilerin hangi ilde görev yapacaklarını öğrenip buna göre başvurmaları gerekmektedir.

Ambulans Şoförü İş İlanları

Yukarıda ki şartların hepsi bende mevcut diyorsanız ve ambulans şoförü olarak başvuru yapmak istiyorsanız, hastanelerin ve sağlık kuruluşlarının insan kaynakları departmanına başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca internette yayımlanan ilanlar için ise buraya tıklamanız yeterlidir. Karşınıza çıkan sayfada hangi ilde ve hangi hastanede şoför arandığını gözlemleyebilirsiniz.

ambulans şoförü nasıl olunur

 

Güncel Ambulans Şoförü İş İlanları 2018

İnha Ambulans Servisi iş ilanı için tıklayınız

Turkuaz Mobil Sağlık Hizmetleri Ltd Şti. Ambulans Sürücüsü aramaktadır

2008 yılından beri özel ambulans sektöründe faaliyet gösteren firmamıza İstanbul Anadolu yakası için ”Ambulans Sürücüsü” personel alımı yapılacaktır.  Asya Ambulans Hizmetleri Ambulans Sürücüsü aramaktadır

İstanbul’un Avrupa Yakasında hizmet veren Özel Çapa Hastanesi’nde görev yapmak üzere ambulans şoförü aranmaktadır.

E sınıfı sürücü belgesine sahip olması, tercihen ilk yardım sertifikası olan, psikoteknik ve SRV belgeleri olan, takım çalışmasına uyumlu, esnek çalışma saatlerine uyabilecek adayların başvurması istenmektedir.

Bahçelievler Kocasinan’da bulunan Özel Median Hastanesinde çalışacak ambulans şoförü alınacaktır.E sınıfı sürücü belgesine sahip olması, Psikoteknik ve SRC belgesine sahip, Tercihen İlkyardım sertifikası olan, Ekip çalışmasına yatkın, Esnek çalışma saatleri ile çalışabilecek arkadaşları bekliyoruz.

Dönüşüm İş Sağlığı ve Güvenliği Danışmanlık Firması Ambulans Şoförü Arıyor.

İş Sağlığı ve Güvenliği alanında hizmet veren şirketimizin danışmanlığını yaptığı projelerdeki  ambulans ve sağlık araçlarında görevlendirilmek üzere “Ambulans Şoförü” alınacaktır.

Ambulans Şoförü için Aranan Nitelikler Nelerdir?

  • Lise Mezunu olmak,
  • Ambulans şoförü sertifikasına sahip olmak,
  • Ambulans kullanımı konusunda deneyimli,
  • İlkyardım sertifikası olan ve psikoteknik test süreçlerini bitirmiş,
  • Vardiya sistemine göre çalışabilecek,
  • B sınıfı sürücü belgesine sahip ve aktif olarak araç kullanabilen,
  • Tercihen SRC belgesine sahip,
  • Seyahat engeli olmayan,
  • Sorumluluk bilinci gelişmiş, takım çalışmasına uygun,
  • Askerlikle ilişkisi bulunmayan (Erkek adaylar için) ekip arkadaşları aramaktayız.

 

 

Ambulans Şoförü Ne Kadar Maaş Alır?

Ambulans şoförleri kıdem, kademe ve dereceye göre maaş almaktadırlar. Malesef bunun için net bir ücret söyleyemiyoruz. Fakat genel olarak bir şoför 1800 TL ile 3000 TL arasında maaş almaktadır.

Konumuzun sonuna geldik. Soru, görüş ve önerilerinizi yorum kısmından yazabilirsiniz. Böylece diğer ziyaretçilerin de fikirlerini öğrenebilirsiniz. Bol şanslaaar.

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir