KOÇTAŞ Personel Alımı ve İş Başvurusu

Koçtaş Türkiye’nin en büyük yapı malzemeleri ve dekorasyon satıcıları arasında yer almaktadır. Bu alanda her geçen gün istikrarlı olarak büyümeye devam eden firma, halen binlerce çalışana sahiptir.

Ortaya çıkan ihtiyaçlar doğrultusunda da 2018 yılında personel alımı yapılacaktır. Personel alımları, iş başvurusu yapan adaylar arasından seçilmektedir. Yapılan birebir görüşmeler sonucunda genç, dinamik, kariyer hedefi olan, diksiyonu düzgün olan kişiler Koçtaş bünyesinde istihdam edilmektedirler.

Yapı malzemeleri sektöründe öncü olan ve büyümeye devam eden Koçtaş, 2018 yılında yeni takım arkadaşları arıyor. Yeni personel arkadaşları ile daha iyi bir konuma gelmeyi hedefleyen Koçtaş, genç, enerjik ve kariyer hedefi olan personel adaylarının başvurularını bekliyor. Sizde Koç Holding bünyesinde bulunan Koçtaş şirketinde görev almak ve kariyerinize yön vermek istiyorsanız, aşağıdaki başlıklarımızı inceleyebilirsiniz.

Koçtaş Kariyer

Koçtaş iş ilanlarına geçmeden önce şirket hakkında birtakım bilgileri sizinle paylaşmak istiyoruz. Çünkü az da olsa şirket hakkında bilgi bilmek sizi birçok iş arayanın önüne geçirebilir.

Koç Grubu’na bağlı olarak yapı malzemeleri satışı gerçekleştiren Koçtaş, 1955 yılında kurulmuştur. Ayrıca Koç Holding’in ilk şirketlerinden bir tanesidir. 1955 yılında toptan yapı malzemeleri hizmet veren Koçtaş, 1966 yılında da perakende satışına başlayarak hizmeti sürdürmeye devam etmiştir. Günümüzün en büyük mağaza zincirleri arasında yer almaktadır.

Bugün Koçtaş, Türkiye’de 19 şehide bulunan 41 mağazası ile yerli ve yabancı markaların ürünlerini uygun fiyat ve ödeme fırsatları ile müşterileri ile buluşturuyor. Koçtaş, mobilya ürünleri, dekoratif ürünler, ev tekstili, mutfak, banyo, seramik, bahçe mobilyaları, aydınlatma ürünleri, boya gibi birçok yapı malzemesi ve ürününü sizlere sunmaktadır.

Koçtaş Personel Alımı

Yapı malzemeleri satışında hizmet veren şirket satış danışmanları, kasa danışmanları ve ticari satış uzmanı olmak üzere birçok alanda personel alımı gerçekleştiriyor. Eğer sizde büyüyen yapı malzemeleri mağazalarında çalışmak ve Koçtaş iş başvurusu yapmak istiyorsanız, aşağıdaki bağlantı adresini kullanabilirsiniz.

koctasAyrıca belirtmeliyiz ki internet başvurusu haricinde, mağazada form doldurarak ve gazetedeki ilanlara ulaşarak başvurunuzu gerçekleştirmeniz mümkün. Bizim tavsiyemiz internet yolu ve mağazada form doldurarak başvuru yapmanızdır. Hatta mağazada başvuru formu doldurarak daha hızlı sonuç alabileceğinizi tahmin ediyoruz. Çünkü internet aracılığı ile binlerce başvuru olabiliyor.

Başvuru adresi : www.koctaskurumsal.com.tr/kariyer/content/is-ilanlari/21/

 

Koçtaş İşe Alım Süreci Nasıl İşliyor?

İşe alım sürecinde, ilgili pozisyon için gereken bilgi ve beceriye sahip adaylarda aranan en önemli kriter, Koçtaş’ın temel değerlerine uygun olmalarıdır. Gücünü çalışanlarından alan bir anlayışa sahip olan Koçtaş, yüksek motivasyona sahip, dinamik takım arkadaşlarını Koçtaş ailesine katma arayışındadır.

Koçtaş’ta işe alma süreci mağazalar ve merkez üzerinden yürütülmektedir. Koçtaş İnsan Kaynakları, ihtiyaç duyulan personel sayısını ve pozisyonları kendi sitesinden ve diğer kariyer siteleri üzerinden duyurmaktadır. İşe alınacak adaylar değerlendirilirken, yetkinlik bazlı mülakatlar yapılmaktadır. Bunun dışında, ilgili pozisyonun nitleiğine göre adaylara, genel yetenek testi, İngilizce sınavı, kişilik testi gibi değerlendirme araçları da uygulanmaktadır.

Koçtaş Açık İş Pozisyonları 2018

İstanbul ve Ankara başta olmak üzere Koçtaş mağazalarında aşağıda belirtilen pozisyonlarda personel alımı yapılmaktadır. Koçtaş mağazalarında engelli personel alımı da yapılmaktadır. Koçtaş maaş sistemi, maaş + prim şeklindedir.

  • Satış Müşteri Danışmanı
  • Ticari Satış Uzmanı
  • Dekoratif Stil Danışmanı
  • Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Saha Görsel Düzenleme Uzmanı
  • Kategori Planlama Uzmanı
  • Kasa Müşteri Danışmanları
  • Pazarlama İletişim Uzmanı

Koçtaş’a Nasıl İş Başvurusu Yapabilirim?

Koçtaş bünyesinde çalışmak isteyenlerin ister resmi internet sitesi üzerinden isterlerse de herhangi bir Koçtaş şubesine giderek başvuruda bulunmaları yeterlidir. Şirket personel ihtiyaçları doğrultusunda uygun pozisyon başvurularını değerlendirip personel alımını gerçekleştirmektedir.

Koçtaş’a mağazalarımıza gelerek buradan iş başvurusu için form doldurarak, cvbenim.com, kariyer.net, secretcv.com gibi kariyer sitelerine başvurarak veya buraya tıklayarak resmi siteleri üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz.

Koçtaş’ta Staj Yapmak

Staj yapma zorunluluğu olan okullardaki öğrencilere, belirli dönemler içerisinde Koçtaş mağazalarında staj yapma imkanı sağlanmaktadır.

KOÇTAŞ PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Koçtaş İnsan Kaynakları bölümünden kendi web sitelerinden yapılan açıklamaya göre; Koçtaş, hızlı bir büyüme ve değişim, müşterilerine kaliteli hizmet, yenilikçi, gelişime açık kişilere ihtiyaç duyulduğu belirtilmektedir.

Yapı malzemeleri satışında hizmet veren şirket satış danışmanları, kasa danışmanları ve ticari satış uzmanı olmak üzere birçok alanda personel alımı gerçekleştiriyor. Eğer sizde büyüyen yapı malzemeleri mağazalarında çalışmak ve Koçtaş iş başvurusu yapmak istiyorsanız, aşağıdaki bağlantı adresini kullanabilirsiniz.

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir