Bayilik (Franchising) Veren Firmalar

Bu konumuzda yeni iş kurmak isteyen girişimci adayları için araştırmış olduğumuz bayilik veren firmaları paylaşacağız. Bunların yanı sıra bayilik şartları ve bayilik ücretleri gibi konular üzerinde de araştırmalarımızı yazımız içerisinde sizlere sunacağız. Eğer sizde yeni bir iş kurmak ve bayilik alma konusunda kararlıysanız, aşağıdaki adımları incelemeye başlayabilirsiniz.

Bayilik (Franchising) Nedir ?

İlk olarak bayilik konusunda bilgi edinecek olursak şunları söyleyebiliriz. Bayilik, bir markanın sahibinin, belirli zaman ve süre, sınır ve şartlar içerisinde, işin yönetimine ilişkin olarak sürekli disiplin ve destek sağlayarak, belirli bir ücret karşılığında, girişimci adaylara markasını kullandırmaya dayanan bir iştir.

Bayilik Almann Avantajları Nelerdir ?

 1. Bayilik aldığınız takdirde anahtar teslim bir şekilde işletme size teslim edilir.
 2. Halihazırda kurulmuş olan işletmeyi, bayilik veren firmanın sistemini kullanarak başarı şansınızı yükseltebilirsiniz.
 3. Müşteriler genelde bildikleri ve güvendikleri işletmeler ile alışveriş gerçekleştirirler. Bayilik aldığınız takdirde markanız ve imajınızda müşteriler tarafından tanınacak.
 4. Bayilik aldığınız zaman finansman sağlamanızda kolaylaşacaktır.
 5. Bayilik almış olduğunuz firma işiniz hakkında sizi eğitim vermektedir. Bu eğitimler sayesinde işletme yönetiminizi daha iyi kontrol edebilecek ve hataları daha çabuk gidermeye hakim olacaksınız.
 6. Bayilik aldıktan sonra bayilik veren firma ile iletişiminiz devam etmektedir. Artık sizde o firmanın bir işletmesi sayılırsınız. Bu yüzden size her alanda destek sağlayacaklardır.
 7. Bayilik veren firmalar işletmenin kurulacağı alanları önceden kontrol eder ve en uygun satış alanı için sizlere gerekli desteği sağlar.

Başlıca olarak bayilik almanın avantajları bunlar olacaktır. İyi bir yönetim ekibi ile kendi ağınızı genişletebilir ve büyüyebilirsiniz.

Bayilik Veren Firmalar 2019

Bu başlık altında sadece birçak bayilik veren firmaları sizler ile paylaşacağız. İlerleyen günlerde bayilik veren firmalar en detaylı bilgileri ile sitemizin bayilik veren firmalar kategorisinde paylaşılacaktır. Bayilik alma konusunda kararlıysanız, sitemizi güncel bir şekilde takip edebilirsiniz. Ayrıca sitemizin iletişim bölümünden sorularınızı bizlere iletebilirsiniz.

 • MC Donald’s Bayilik
 • Tavuk Dünyası Bayilik
 • Çıtır Usta Bayilik
 • Cezve Kahve Bayilik
 • Köfteci Ramiz Bayilik
 • English Home Bayilik
 • KFC Bayilik
 • Ceyo Bayilik

bayilik veren firmalar

Bayilik Almanın Dezavantajları  Var mıdır?

Franchising diğer adı ile bayilik veren birçok firma bayilik sahiplerine birçok avantaj sağlamaktadır. Ancak bayilik aldıktan sonra dezavantaj olarak nitelendirilebilecek birçok husus da meydana gelmektedir. Öncelikle bayilik sahipleri firmanın hükümleri doğrultusunda bayi işletmek durumundadır bu doğrultuda işletmeci kendi hükümlerini uygulama konusunda kısıtlı olmaktadır. Ayrıca birçok franchising veren firma, işletme gelirinin belirli bir yüzdesini almaktadır.

Bayilik Sözleşmesi Nedir? Ne İşe Yarar?

Franchising yani bayilik veren birçok firma bayilik almak için başvuru yapan ve uygun görülen kişiler için son aşmada sözleşme imzalamayı tercih etmektedir. Bu sözleşme, her iki tarafın da yükümlülüklerini belirten bir belge olmakla birlikte her iki tarafı da bağlayıcı özelliğe sahip olmaktadır. Bu sözleşmede birçok hüküm vardır bu hükümler her iki taraf için cayma, işletme esasları gibi birçok konuyu esas alırken aksi durumlarda taraflara uygulanacak yaptırımları ifade etmektedir. Bu nedenle de bayilik alınacağı zaman özellikle bayilik alan kişilerin sözleşmeyi ayrıntılı bir şekilde incelemesi gerekmektedir. Çünkü bu maddelerin bazıları değiştirilmeye ve müzakere etmeye açık hususlar olmaktadır.

Bayilik Başvurusunda Mülakat Aşaması Nasıl Gerçekleşmektedir?

Bayilik almak isteyen adaylar başvuru yaptıktan sonra ana firma tarafından ayrıntılı bir şekilde değerlendirilmektedir. Bu değerlendirme aşamasından sonra firma aday kişi ile mülakat yapar ve bu mülakat sırasında da bayilik almak isteyen adayın düşüncelerini ve hedeflerini ayrıntılı bir şekilde incelemeye çalışır ve bu süreç karşılıklı görüşme olarak ilerler.

Yukarıda bayilik veren birkaç firma yer almıştır. Firmaların bayilik şartları ile bayilik ücretleri diğer konularımızda yer alacaktır.

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir