Mustafa Kemal Üniversitesi Personel Alımı

Kısa süre önce yayımlanan duyuruya göre Mustafa Kemal Üniversitesi yeni personel alımı gerçekleştirecek. Bu alımlar öğretim görevlisi alanlarında gerçekleşecek. Peki hangi pozisyonlarda öğretim üyesi alınacak? ve Kimler Mustafa Kemal Üniversitesi öğretim üyesi alımı ilanına başvurabilecek ? Detaylar yazımızda…

Mustafa Kemal Üniversitesi Öğretim Üyesi Alacak

Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yapılan duyuruya göre;

Üniversite Birimlerine 2547 sayılın Yükseköğretim Kanununun ilgili maddeleri gereğince öğretim üyesi alımı yapılacaktır. Profesör ve Doçent ünvanında alımı yapılacak öğretim üyeleri aşağıdaki bölüm/anabilim dalı, ünvanı, drc, adet ve nitelikler doğrultusunda gerçekleşecektir. Rektörlük ile iletişim kullanarak, daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

mkü personel alımı

Aranan Nitelikleri Mutlaka Öğrenin

Günümüzde Türkiye’nin her ilinde yer alan üniversitelerimize Öğretim üyesi alımı gerçekleşmektedir. Her üniversite kendi web sitesinin duyurular bölümünde bilgi vererek, hangi kadro ve bölümde açık olduğu hakkında detaylı bilgi vermektedir. Hatay ilinde yer alan Mustafa Kemal Üniversitesi de bu üniversitelerden biridir. Web sayfasının duyurular bölümünde, öğretim üyesi alımı yapacağını belirtmektedir. Mustafa Kemal Üniversitesi, öğretim üyesi alımı yapacağı bölüm ve nitelikler hakkında detaylı bilgileri vermektedir. Doçent ve profesör unvanında, belirtilen niteliklerde, personel alımı yapmaktadır. Başvuru nitelikleri ve şartlarını web sayfasını inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Mustafa Kemal Üniversitesi Hangi Bölümden Personel Alımı Yapacak?

Mustafa Kemal Üniversitesi personel alımında; Eğitim Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi ve Tıp bilimleri bölümünden Öğretim üyesi personel alımı yapmaktadır. Her bölümün kendine ait nitelikleri bulunmaktadır. Öğretim üyeliği niteliklerini taşıyan ve başvuru şartlarını taşıyan kişiler, Mustafa Kemal Üniversitesi’ne öğretim üyesi olarak alınmaktadır.

Mustafa Kemal Üniversitesinde Araştırma Görevlisi Olma Şartları

Günümüzde; sağlık, askeri ve eğitim alanlarında, çok fazla personel alımı gerçekleşmektedir. Her il ve üniversitede eğitim alanında personel alımı yapılmaktadır. Mustafa Kemal Üniversitesinde araştırma görevlisi olmak istiyorsanız öncelikle üniversitenin ilgili bölümlerinden mezun olmanız gerekir. Daha sonra ALES sınavından yeteri puan alarak üniversitenin açtığı ilanlara başvuru yapabilirsiniz. İlgili sınavlardan yeteri puan alamaz iseniz başvurularınız kabul edilmeyecektir. Bunun için üniversitenin öğretim görevlisi için açtığı ilanı okumalı ve aranan nitelikleri öğrenmelisiniz.

Rektörlük : 0-326-221 33 17-18

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir