Garanti Bankası Personel Alımı Ve İş Başvuru Formu

Ülkemizin en değerli ve hızla büyüyen bankaları arasında yer alan Garanti Bankası, takım arkadaşları arayışına devam ediyor. Yeni mezun, deneyimli ve stajyer gibi pozisyonlarda personel alımı gerçekleştiren Garanti Bankası, birçok kişiye iş imkanı sağlıyor. Peki Garanti Bankası hangi pozisyonlarda personel alımı gerçekleştiriyor? Başvuru sırasında adaylardan neler isteniyor ? Soruların cevabı için ve sürekli büyüyen Garanti Bankası’nın bir parçası olmak için aşağıdaki adımları inceleyebilirsiniz.

garanti bankası personel alımı

1946 yılında Ankara’da kurulmuş olan Garanti Bankası, günümüzde Türkiye’nin en büyük ikinci özel bankasıdır. Halen ise ağını genişletmekte ve müşteri memnuniyetini arttırmaktadır. Böylece hızlı büyüyen ve gelişen banka zaman zaman iş yoğunluğunu ve müşteri memnuniyetini arttırmak için yeni takım arkadaşlarına ihtiyaç duymaktadır. Eğer sende Garanti Bankası A.Ş’nin bir parçası olmak istiyorsan, hemen ilanları inceleyebilirsin.

Garanti Bankası Hangi Pozisyonlarda Personel Alımı Yapıyor ?

Sürekli bir personel alımı gerçekleştiğinden dolayı genelleme bir pozisyon hakkında detay veremiyoruz. Fakat bünyesinde oldukça fazla çalışan bulunan banka birçok pozisyonda personel arayışı gerçekleştiriyor. Genel olarak ise aşağıdaki verdiğimiz pozisyonlarda personel alımı yapılıyor.

 • Müşteri Temsilcisi
 • Gişe Asistanı
 • Güvenlik Görevlisi
 • Satış Temsilcisi
 • Arşiv ve İletişim Asistanı
 • Stajyer
 • Şube Müdürü

başta olma üzere daha birçok alanda Garanti Bankası eleman alımı gerçekleşiyor.

Garanti Bankası İş İlanları 2019

Garanti Bankası, birçok iş ilanları ve kariyer sitelerinde personel alımı ilanlarını paylaşmaya devam ediyor. Fakat şunu belirtmeliyiz ki Garanti Bankası, kendi internet adresi üzerinden iş ilanlarını iş arayanlar ile paylaşıyor. Bu sayede Garanti Bankası internet adresi üzerinde daha güvenli bir şekilde iş ilanlarını görüntüleyebiliyor ve aranan nitelikler hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabiliyorsunuz. Peki Garanti’nin kariyer platformu nedir ? İş ilanları hangi adreste paylaşılmaktadır.

İş arayan adaylar için oluşturulmuş olan http://www.garanti.com.tr/garantilikariyer adresi üzerinden iş ilanlarını inceleyebilirsiniz. Yeni mezun, deneyimli ve stajyer olarak başvurular gerçekleştirebilirsiniz. Bankanın daha fazla ve güncel iş ilanlarına ulaşmak için ise buraya tıklayabilirsiniz. Diğer bankaların iş ilanlarına ulaşmak için ise sitemizin Banka personel alımları kategorisini inceleyebilirsiniz.

Dilek, öneri ve şikayetlerinizi ise sitemizin iletişim sayfasını kullanarak bizlere iletebilirsiniz.

 Garanti Bankası Mülakat Süreci Nasıl?

Garanti Bankası’na yapılacak olan tüm personel alımlarında (deneyimli-deneyimsiz fark etmiyor) yetkinlik bazlı mülakatlar yapılmaktadır. Adayların ilgili iş pozisyonun gerektirdiği donanıma ve beceriye sahip olup olmadığı, yetkinlik testleri ile ölçülmektedir. Bunun dışında adayların değişime açık olmaları, müşteri odaklı düşünebilmeleri, iletişim yeteneklerinin güçlü olması, ekip çalışmasına yatkınlığı gibi becerileri de Garanti Bankası’nın aradığı temek kriterler arasındadır.

Alternatif İş Olanakları

Üniversitede öğrenimi devam eden öğrenciler, Garanti Bankası’nda part-time veya sezonluk olarak çalışma imkanına sahipleri.

Telefon Bankacılığı Müşteri Temsilcisi

Telefon Bankacılığı Müşteri Temsilcileri İstanbul’daki  Çağrı Merkezimizde hafta içi ve / veya hafta sonu 09:00-14:00 / 18:00-23:00 saatleri arasında part-time olarak çalışmaktadırlar.

Aranan Özellikler

 • 4 yıllık üniversite mezunu veya öğrencisi ya da 2 Yıllık Meslek Yüksek Okulu mezunu olmak
 • 27 yaşını aşmamış olmak
 • İyi derecede bilgisayar kullanabilen ve MS Office bilgisine sahip
 • Pazarlama ve satış becerileri gelişmiş olmak
 • İletişim ve ikna becerileri güçlü
 • Takım ruhu bilinci ile temsil ve takip gücüne sahip olmak.
 • Bu iş pozisyonu için internet ilanlarını takip ederek online başvuruda bulunmanız gerekmektedir.
 • Hizmet sektöründe çalışmaya istekli olmak

Sezonluk Gişe Asistanı

Bu personeller, turistik yerlerde sezonluk olarak hizmet veren şubelerde görev yaparlar. Çalışma dönemleri Haziran – Ekim arasıdır. Çalışma tam zamanlıdır.

Garanti Bankası İşe Alım Süreci 2019

Deneyimli ya da deneyimsiz tüm adaylar şu süreçlerden geçmektedirler. Üniversiteden yeni mezun olmuş ve bankacılık alanında deneyimi olmayan adaylar, online yapılan sınava alınırlar. Sonrasında başarılı olan adaylar video kayıt aşamasına geçerler. Bu aşamayı da geçenler ile online veya yüz yüze yetkinlik bazlı mülakatlar yapılır. Burayı da geçtikten sonra işe alım süreci tamamlanmış olur.

Yeni Mezun Olanlar için Garanti’de Hangi Pozisyonlar Var?

Üniversiteden yeni mezun olanlar, Garanti Bankası’nın şube veya Genel Müdürlük birimlerinde görev yaparlar.

 • Müfettiş Yardımcısı
 • Management Trainee
 • Sales Trainee
 • Gişe Asistanı
 • Telefon Bankacılığı gibi kadrolarda istihdam edilmektedirleri

 

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir