Stajyer Öğrenci Alım İlanları – 2019

Yaz aylarının yaklaşması üzerine staj yapacak olan adaylara yardımcı olmak üzere 2019 stajyer alımları adı altında bir yazı paylaşma gereği duyduk. Bunun için bazı araştırmalar yaptık ve birçok firmanın stajyer arayışında olduğunu gözlemledik. Özellikle muhasebe, insan kaynakları ve bilgisayar alanında ciddi arayışlar mevcut. Eğer sizde staj görevini yerine getirecek ve kariyerinize iyi bir başlangıç yapacak bir firma arıyorsanız, aşağıdaki paylaşımı inceleyebilirsiniz.

 

 

Staj Nedir? Stajyer Ne İş Yapar?

İlk olarak staj ilanlarına geçmeden önce staj nedir? ve stajyer öğrenci ne iş yapar? hakkında kısa bir bilgi paylaşımı yapalım.

Öğrencilerin eğitim süreci boyunca edindiği teorik bilgilerin veya laboratuvar uygulamaların, büyük ölçekli endüstriyel üretimlerde nasıl yer aldığını gördükleri, meslek hakkında uygulamalı bilgi edindikleri ve aktif olarak çalışarak bilgi ve becerilerini geliştirdikleri bir çalışma ortamıdır. Stajyer öğrenciler bu ortamlarda mesleklerine dair işleri uygularlar.

Stajyer Öğrenci Alımları 2019

İlk olarak internette birçok stajyer alım ilanları yer aldığını hepimiz biliyoruz, fakat biz bu yazımızda en çok tercih edilen ve en hızlı bir şekilde sonuç alınabilen kariyer markalarından birini sizlerle paylaşacağız. İsterseniz hemen aşağıdaki bağlantı adresini kullanarak, güncel stajyer iş ilanlarına göz atabilirsiniz.

Bağlantı linki : https://cvbenim.com/stajyer-pozisyonu-is-ilanlari

Yukarıdaki adresi kullandığınız takdirde en güncel ilanlar karşınızda listelenecektir. Bu sayfa üzerinde bulunan arama kriterlerini kendinize göre ayarlayarak, daha hızlı sonuca erişebilirsiniz. (Örn: Şehir – ilçe, firma sektörü, departman, maaş aralığı vb.) Yalnız şunu belirtmeliyiz ki, ilanlara başvuru yapmak için üye olmanız gerekmektedir. Bunun için hızlıca üye olup, kendinize bir özgeçmiş oluşturabilirsiniz. İsterseniz, hazır cv örnekleri adlı konumuzu inceleyerekte özgeçmiş oluşturabilirsiniz.

stajyer ikon

Bu arada staj için firma seçimi yaparken, mesleğiniz ile ilgili bir firmayı tercih etmenizi şiddetle öneririz. Aksi takdirde bir şeyler öğrenmek yerine bağlı bulunduğunuz firmanın işlerini yapıyor olacaksınız. Ayrıca adını sık sık duyduğumuz birçok firma stajyer arayışında bulunmaktadır. Bu firmaları tercih ederek, kariyerinize iyi bir başlangıç yapabilirsiniz.

Şuan için stajyer alımı yapan büyük firmalar için birkaç örnek verelim. Fakat bu firmalar zamanla değişiklik gösterebileceğinden dolayı güncel olarak sitemizin stajyer alımları kategorisini inceleyebilirsiniz.

 1. Nestle Türkiye
 2. Gratis iş ilanları
 3. DeFacto (İnsan Kaynakları)
 4. Doğuş
 5. Garanti
 6. Central Hospital
 7. Markafoni
 8. Trendyol

Stajyer arayan firmaların listesine ulaşmak için cvbenim.com, kariyer.net ve secretcv.com gibi kariyer sitelerini kullanabilirsiniz.

 

 

Staj Döneminde Stajyerler Nelere Dikkat Etmeli

 1. Staj yapacakları yerleri belirlemek için son günleri beklememek gerekir. Birçok firmaya staj için başvuruda bulunmak, en uygun staj yerini bulmanız için önemlidir.
 2. Stajı zorunlu gittiğiniz bir yer gibi değil de, kendinizi geliştirdiğiniz ve iş hayatını canlı olarak deneyimlediğiniz bir yer gibi kabul edin.
 3. Staj yorucu bile gelse disiplinli olmaktan vazgeçmeyin. İşe zamanında gidin ve iş kıyafetini mutlaka giyin.
 4. Staj yaptığınız yerdeki deneyimli kişilere daima sorular sorun, öğrenme isteğinizi görsünler. Böylece çok uzun zamanda kazanılacak bilgi ve deneyimi, bu kişilerin paylaşımları ile kısa zamanda öğrenebilirsiniz.
 5. Gözünüzü iyi açın. Çalıştığınız yerdeki işleyişi gözleyin. Süreci yakında öğrenin. İş hayatındaki insan ilişkilerini anlamaya çalışın.
 6. Çalıştığınız arkadaşlarla irtibatınızı güçlendirin. Onlarla stajdan sonra da görüşerek, çevrenizi her zaman geniş tutun. Böylece her zaman yeni iş fırsatları sizi bulacaktır.

Staj, İşverene Ve Stajyere Ne Kazandırır?

İşverenler açısından stajyer kazandırmak, eğer doğru kişiyi stajyer olarak aldılarsa, hem firmanın birçok işi, çok daha az ücretle yerine getirilmekte, hem de ileride çok faydalı olacak olan birisinin yetişmesine katkıda bulunmaktadır. Bu anlamda stajyer çalıştıran firmaların, sosyal sorumluluklarından birini yerine getirdiklerini görmekteyiz.

Stajyerler açısından bakarsak, iş hayatının içine karışarak, yeni kişilerle tanışma imkanı elde ederler. Eğitim aldıkları alanda uzmanlaşmaları için bu deneyim önemlidir. Staj yapılan yer, stajyerin çalışmasını beğenirse, staj bittikten sonra da kalması için iş teklifinde bulunabilmektedir. Ayrıca yeni mezun adaylara iş başvurularında daha önce iş tecrübeniz oldu mu? Diye sorulduğunda staj yapılan yer sizin için çok büyük bir referans teşkil edecektir.

Kısaca; staj bilgi ve becerilerin geliştiği, iş deneyiminin elde edildiği, kariyerinize yön verdiğiniz önemli adımlardandır.

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir