Cv Özgeçmiş Örnekleri 2019

Özgeçmiş, iş arama ve işe alım süreçlerinde sıklıkla karşımıza çıkan ve bizden istenen evraklar arasında en önemli rolü oynayan belgedir. Hemen hemen her işveren başvuru yapan adaydan özgeçmiş istemektedir. Bizde sizlere yardımcı olabilmek için en güncel özgeçmiş örneklerini bir araya getirdik. Peki iyi bir özgeçmiş nasıl olmalıdır ? Özgeçmiş hazırlarken nelere dikkat edilmelidir ? İşte sizler için hazırladığımız 2019 CV örnekleri

CV Özgeçmiş Nasıl Yazılır ?

İş başvuru süreçlerinde sizi herkesden bir adım öne taşıyacak Cv(özgeçmiş) hazırlamalısınız. Çünkü iş veren ile ilk bağlantınız özgeçmiştir. Özgeçmiş ne kadar etkliyeci ve gereksiz bilgilerden uzak olursa, işe alınma durumunuzu o kadar yüksek olacaktır. Şimdi iyi bir cv nasıl olmalıdır ? bunu inceleyelim.

1) Uzun ve gereksiz bilgiler ile özgeçmişinizi doldurmayın.

-İşe alım uzmanı ya da işverenin yüzlerce adayın özgeçmişini uzun uzun inceleyecek zamanı yoktur. Gereksiz ve uzun bilgiler onun sıkılmasına ve elenmenize neden olacaktır.

2) 1-2 sayfa ile özgeçmişinizi tamamlayınız. (Yukarıda bahsettiğimiz gibi uzun bilgilerden kaçının. Tavsiye edilen özgeçmiş 1 sayfa olmalıdır.)

-Deneyimlere göre en ideal CV’nin 1 sayfa olduğu görülmüştür. Hakkınızda olumsuz bir fikir bırakacak uzun CV’lerden kaçının.

3) Özgeçmiş sade ve net okunabilir tarzda yazılmalıdır.

-Anlatım bozukluklarıyla dolu, anlaşılması zor bir özgeçmişin faydası olmayacaktır. Sade ve anlaşılır ifadeler kullanmalı, dolaylı anlatımlardan uzaklaşıp kendinizi net bir şekilde ifade etmelisiniz.

4) Yazım kurallarına dikkat edilmelidir.

-Türkçe dilbilgisi kurallarına ve noktalama işaretlerine uymanız, sizin için artı bir puan olacaktır. Çoğu firma yetkilisi, yazım kurallarına riayet edenlerin, işlerinde de özenli ve dikkatli oldukları fikrine sahiptirler.

5) Özgeçmiş belgenize mutlaka bir resim ekleyiniz. (Günlük yaşamda çekilmiş fotoğraflarınızı özgeçmişte kullanmayınız.)

-Fotoğraf eklenmeden hazırlanan Cv’lerin başarı şansı çok azdır. İşveren ya da işe alım uzmanı, sizin fiziksel görüntünüze bakarak hakkınızda fikir sahibi olmak isteyecektir. Resmi bir kıyafetle çektirdiğiniz bir fotoğrafla avantaj elde edebilirsiniz.Fotoğraflı CV Özgeçmiş Örnekleri için tıklayınız..

6) Fotoğraflarınız net ve ciddi olmalıdır.

-Soluk veya bulanık bir fotoğraf kullanmayın. Yüz ifadenizin de ciddi olması, özgüven sahibi olduğunuzu ve işe uygun bir aday olduğunuzu karşı tarafa hissettirecektir.

7) İletişim bilgileriniz doğru olmalıdır. (Telefon numaranızın yanında isim soyisimden oluşan bir mail hesabı eklemek yararınıza olacaktır.)

Firmanın sizi mülakata çağırma fikri oluşursa, iletişim bilgilerinden size ulaşacağı için, bu kısmın doğru yazılması gerekir. Birçok firma, işe alacakları personellerin belirli bölgelerde ikamet ediyor oluşunu şart koşarlar. Bu durumu da göz önünde bulundurarak, adres bilgilerinizi uygun biçimde hazırlamalısınız.

8) Bilgileriniz, açık ve net bir şekilde yazılmalıdır.

Kişisel bilgilerinizi, eğim aldığınız okulları, yabancı dil seviyenizi ve talep ettiğiniz maaş gibi kısımları doldururken net ifadeler kullanın. Bu hem kendinizi iyi ifade etme becerisine sahip olduğunuzu hem de ne istediğini bilen birisi olduğunuzu gösterecektir.

Mükemmel CV Nasıl Hazırlanır?

Mükemmel CV Başvurduğunuz işe kesin olarak alınmanızı sağlamak yerine, iş görüşmenize çağrılmanızı sağlayan belgedir. Diğer adaylar arasından fark edilmenizde ve mülakata davet edilmenizde etkili rol oynar. Bundan sonrası ise, sizin iş görüşmesi esnasında göstereceğiniz performansa kalmaktadır.
İşverenin gözünde, sizinle ilgili olumlu ya da olumsuz ilk izlenimler özgeçmişinize göz attığında gerçekleşir. Gerek tasarım gerek sunum yönünden iyi hazırlanan bir CV, olumlu etki bırakarak, yüzlerce aday arasından sıyrılmanızı sağlamaktadır. Çoğu işverenin CV’lere göz ucuyla bakacak kadar zaman ayırdığını düşünürsek, çok kısa ya da çok uzun yazılmış, detaylarda boğulmuş bir CV’nin çöp kutusuna gideceği kesindir. İşverenin beklentilerini karşılayan, ilgili pozisyonla ilgili yetenek ve becerilerinizi öne çıkardığınız bir CV ile mülakata çağrılma şansınız son derece fazladır.

Özgeçmiş’te Bulunması Gerekenler

  1. Kariyer Hedefi (Başvuru pozisyonuna uygun özellikleriniz ve başvuru amacınız.)
  2. Kişisel Bilgileriniz
  3. Eğitim Durumunuz
  4. İş Deneyimleriniz
  5. Beceriler ve Yetenekler
  6. Almış olduğunuz Eğitim, Kurs ve Sertifikalar
  7. Referanslar

Yukarıda paylaştığımız özgeçmiş nasıl olmalıdır ? konumuzdan sonra hazır cv örneklerini inceleyebilirsiniz. Hazır cv örnekleri aşağıda paylaşılmıştır. Cv örneklerini bilgisayarınıza kaydetmek için aşağıdaki adımları okuyunuz.

2019 Hazır Cv Örnekleri

Hazır CV Örneği 1 İndir!

1

Hazır CV Örneği 2 İndir!

3

Hazır CV Örneği 3 İndir!

4

Hazır CV Örneği 4 İndir!

5

Hazır özgeçmiş örnekleri 5 İndir!

Yukarıda paylaşmış olduğumuz cv örneklerini word formatında bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Örnekleri kaydetmeniz için yazının üzerine tıklamanız yeterlidir. (Örnek : Hazır Cv Örneği 3 gibi) Cv örneğini bilgisayara kaydettiğinizden itibaren üzerinde dilediğiniz gibi değişiklik yapabileceksiniz.

özgeçmiş örnekleri

Bu adımdan sonrası tek yapmanız gereken seçtiğiniz cv üzerinde kendi bilgilerinizi eklemenizdir. Yukarıda ki cv kurallarını dikkate almayı unutmayınız. Daha fazla cv örneği için ise bizi takipte kalınız. İlerleyen günlerde yeni cv örnekleri eklenecektir.

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir