Sivil Havacılık Sözleşmeli Personel Alımı ve Başvuru

Kısa süre önce yayımlanan ilana göre Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, çeşitli pozisyonlarda sözleşmeli personel alacak. İlana göre alımlar uçak ve helikopter pilotu, uçak kontrol ve bakım makinisti, helikopter makinisti ve uçak teknisyeni pozisyonlarında gerçekleşecek.Başvuru bilgileri ve ilanın detayları yazımızda…

Pilot Adayları İçin İstenen Belgeler

Sivil havacılık müdürlüğü; uçak teknisyeni, uçak kontrol ve bakım makinisti ve helikopter pilotu gibi pozisyonlarda sözleşmeli personel alımı yapmaktadır. Başvuru bilgi ve tarihleri konusunda, web sitesinde güncel olarak bilgi vermektedir. Başvuru için gerekli olan evrak bilgisine, web sitesinde yer verilmektedir. İş talep formu web sitesinden indirerek, doldurulması gerekmektedir. Diploma ve mezuniyet fotokopisi, sağlık raporu, sertifika örnekleri ve sicil kaydı belgeleri istenmektedir. Pilot adayları ve uçak teknisyeni gibi pozisyonlarda personel alımı için, genel istenen evraklar dışında, ek olarak; lisans ve sertifika gibi belgeler istenmektedir.

Sivil Havacılık Personel Başvurusu Nereye Yapılır?

Sivil havacılık sözleşmeli personel alımı başvuruları için verilen tarih ve sürede, adrese şahsen veya posta yoluyla başvurular gerçekleşmektedir. Başvuru tarihi dışında kalanların başvuruları geçersiz sayılmaktadır. Bu yüzden düzenli olarak web sitesinde yer alan, güncel duyurular bölümünden takip ederek, başvurusu süresini ve saatini takip etmelisiniz.

Başvurular Online Olarak Yapılacak

Sivil havacılık müdürlüğü, web sitesinde yer alan başvuru ile ilgili güncel bilgileri yayınlayarak, başvuruların online olarak gerçekleşmesini sağlamaktadır. Personel alımı yapılacak pozisyon ile ilgili istenen belgeler ve sitede yer alan form doldurularak, siteye yüklenmelidir. Verilen süre ve tarihte yükleme gerçekleştirilmelidir. Sivil havacılık genel müdürlüğü sitesini yakından takip ederek, güncel bilgi ve başvurulara ulaşabilirsiniz. Detaylı başvuru bilgilerine buradan ulaşarak, istenen personel alımına göre belgelerinizi eksiksiz şekilde tamamladıktan sonra başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Sivil Havacılık Sözleşmeli Personel Alımı

Sivil Havacılık sözleşmeli personel alımı için adayda aranan şartlar tabloda belirtilmiştir. Ayrıca ünvan, kadro sayısı, görev yeri ve ücrette tabloda yer almaktadır. (Tablolar sıralı şekilde listelenmiştir. Büyütmek için tablonun üzerine tıklayınız.)

sivil havacılık sözleşmeli personel alımısivil havacılık sözleşmeli personel alımı 2sivil havacılık sözleşmeli personel alımı 3

Başvuru İçin İstenilen Belgeler

 1. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünün resmi internet sayfasından temin edilecek ve aday tarafından doldurulacak fotoğraflı ‘İş Talep Formu’ (http://web.shgm.gov.tr/tr/genel-duyurular adresinden temin edebilirsiniz.)
 2. T.C Kimlik No yazılı beyanı,
 3. Adli sicil beyanı,
 4. Diploma veya mezuniyet belgesinin onaylı örneği,
 5. Görevini yapabilecek durumda olduğunu gösterir sağlık beyanı,
 6. Alınan eğitimlere ait sertifika örnekleri,

Pilot adaylar için yukarıdaki belgelere ilave olarak aşağıdaki belgelerde istenecektir.

 1. ‘Pilot Bilgi Formu’ (http://web.shgm.gov.tr/tr/genel-duyurular/ internet adresinden temin edebilirsiniz),
 2. Sağlık sertifikası
 3. Pilot lisansı,
 4. Uçuş kayıt defterinin ilk ve son iki sayfasının fotokopisi,

Uçak Kontrol ve Bakım Makinisti, Uçuş Teknisyeni ve Helikopter Makinisti adaylar için yukarıdaki belgelere ilave olarak aşağıdaki belgelerde istenecektir.

 1. Hava aracı bakım lisansı,
 2. Önceki zamanlarda lisanslı olarak çalıştığını gösteren ıslak imzalı belge.

Sivil Havacılık Personel Alımı Başvuru 2018

sivil havacılık sözleşmeli personel alacakİlana başvuru yapmak isteyen adaylar, başvurularını Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, İnsan Kaynakları Müdürlüğü Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No: 128/A 06570 Maltepe/ANKARA adresine şahsen ve posta yolu ile yapacaktır. Postada oluşan gecikmeler ve başvuru tarihleri dışında yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Sözleşmeli personel alım ilanı hakkında ki bütün duyurular http://web.shgm.gov.tr/tr/genel-duyurular/ internet adresinde paylaşılacaktır. Bu yüzden güncel olarak takipte kalmanızı öneririz.

Başvuru öncesi bütün detayları incelemeniz tavsiyemizdir. Ayrıca soru ve önerilerizi aşağıdaki yorum alanını kullanarak bizlere iletebilirsiniz. Diğer ilanlar için sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı takipte kalın!

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir