Fotoğraflı CV Özgeçmiş Örnekleri

Özgeçmiş, iş başvuru süreçlerinde bize en çok lazım olan evraklardan biridir. Hatta işe girişimizi belirleyebilecek derecede önem sağlamaktadır. Bu yüzden birçok çeşitte cv özgeçmiş hazırlanmaktadır. Fotoğraflı, fotoğrafsız ve içerisinde yer alan bilgilere göre çeşitliliği bulunmaktadır. Biz bu yazımızda internetten yaptığımız araştırmalar sonucunda rastladığımız fotoğraflı özgeçmiş örneklerini paylaşmaya karar verdik. Sizde bu örnekleri incelemek için aşağıdaki yazımızı inceleyebilirsiniz. Ayrıca özgeçmiş nasıl hazırlanır? adlı konumuzuda göz atabilirsiniz.

Neden Fotoğraflı Özgeçmiş?

Bu yazımızda fotoğraflı özgeçmiş örneklerini paylaşmamızın sebebi birçok işverenin dış görünüşe önem vermesidir. Özellikle mağazacılık gibi hizmet veren sektörlerde iş arayanın dış görünüşü oldukça önemlidir. Fakat bu durumların haricinde de fotoğraflı özgeçmiş istenebilmektedir.

Önemli: Özgeçmişinizde bulunan fotoğrafın vesikalık olmasına dikkat edin. Günlük yaşantınızda öylesine çekilmiş fotoğrafları kullanmaktan kaçınınız.

 

 

Hazır Fotoğraflı Özgeçmiş Örnekleri

 1. Fotoğraflı CV Örneği (1)
 2. Fotoğraflı CV Örneği (2)
 3. Fotoğraflı CV Örneği (3)
 4. Fotoğraflı CV Örneği (4)

Yukarıda dört adet hazır özgeçmiş örneği verilmiştir. Bu örneklerin üzerine tıklayarak word halinde bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Ardından bu dosyaları açarak, bilgileri kendinize göre düzenleyebilir ve özgeçmişinizi oluşturabilirsiniz.

Not: Özgeçmişinizi hazırlarken gereksiz bilgilerle formu doldurmaktan kaçının. Anlaşılır ve sade bir biçimde olmasına gayret gösteriniz. İş için aranılan eleman olduğunuzu gösteren özelliklerinizden bahsediniz.

Fotoğraflı Özgeçmiş Hazırlama Nedenleri

İş başvurusunda sıklıkla kullandığımız belgelerden biri olan CV yani özgeçmiş, işe başvuru ve işe alınma sırasında önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle işin niteliğine göre CV hazırlamak, işe alımı hızlandıran süreçlerden biridir. Mağazacılık veya pazarlama gibi sektörde iş başvurusu yapılacaksa, mutlaka fotoğraflı bir CV hazırlanması gerekmektedir. Çünkü bu tür sektörlerde, dış görünüş önemli bir konudur. CV hazırlarken en çok dikkat edilecek noktalardan birisi, CV de yer alan fotoğrafın, resmi ve vesikalık çekim olmasına özen göstermelisiniz. CV örnekleri arasında; fotoğraflı ve fotoğrafsız olarak, farklı çeşitleri bulunmaktadır. İş yerinin özelliğine göre CV hazırlığı yapmalısınız.

İş Başvurusunda CV Hazırlamanın Önemi

İş başvurusu yapacağınız firmanın konumuna ve içeriğine göre CV hazırlamanız gerekmektedir. Başvuracağınız sektörün yapısı ve aranan özelliklerin sizde bulunduğunu gösterecek içerikte CV hazırlamaya özen gösterirseniz, işe alınma ihtimaliniz daha yüksek olacaktır. Bazı kurumlarda fotoğrafa gerek kalmayabilirken, bazı kurumlarda da fotoğraf şarttır. Fotoğraf seçiminizin, resmi ve vesikalık çekim olmasına dikkat etmelisiniz.

CV Hazırlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Birçok CV örneği verilebilmektedir. İnternet üzerinde, hazır kalıpta CV örnekleri bulunmaktadır. Fotoğraflı ve fotoğrafsız olup olmaması konusunda, tercihinize göre CV örneklerini internetten indirerek, gerekli boşlukları kendinize göre doldurabilirsiniz. İş başvurusu yapılacak alana göre, detaylı veya yüzeysel CV örnekleri bulunmaktadır. CV hazırlarken, bilgilerinizin net ve anlaşılır olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

 

 

Kaliteli Bir CV’nin İş Alımında Etkisi Nedir ?

Kaliteli olarak hazırlanan bir CV iş mülakatında sizin seçilmenize yardımcı olacaktır. Bunun için içerikte mutlaka iş deneyimlerini ve tecrübelerinizi profesyonel bir şekilde belirtmeniz gerekir. Ayrıca işverenler görsel şıklığa sahip olan bir CV’ye önem verecekler ve sizin titiz bir şekilde hazırlandığınızı anlayacaklardır. Bundan dolayı ilgili CV’yi mutlaka detaylı olarak hazırlamalı ve sunmalısınız. Bu sayede hedeflediğiniz işe kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

CV’de Referans Bulunmasının Önemi

CV’nizde geçmişten çalıştığınız kişileri sizi anlatmaları için referans olarak göstermeniz işveren açısından önem taşır. Seçeceğiniz referanslar daha çok yetkili kişilerden oluşur ise bu seçilmenize katkı sağlayacaktır. Ayrıca işverene referans mektubu da alabileceğinizi belirtmeniz gerekir. Referans olarak seçtiğiniz kişileri de önceden bilgilendirerek uyarabilir ve sizi benim hakkımda arayacaklar diyerek referans alacaklarını söyleyebilirsiniz.

CV’de Özel Yeteneklerinizi Belirtin

İşe alım sürecinde işverenler işe katkısı olacak ve geliştirecek kişileri tercih ederler. Sizin tecrübeniz ne kadar çok olursa olsun özel yeteneklerinizi de belirtmeniz işe seçilmenizde katkı sağlayacaktır. Bundan dolayı seçileceğiniz ile odaklı özel bir yetenek veya projeniz de varsa ise mutlaka belirtmelisiniz. Bu da sizi diğer seçilecek olan kişilerden öne çıkaracaktır. Bunun için CV’nizin en alt bölümünde özel yetenekler bölümü oluşturabilir ve buraya projelerinizi yapmak istedikleriniz de ekleyebilirsiniz. Bu şekilde kariyerinize yön vererek adım atmaya başlayabilirsiniz.

Daha fazla cv örnekleri için bizi takipte kalınız. İlerleyen günlerde yeni ve güncel örnekleri sizler için paylaşmış olacağız.

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Fotoğraflı CV Özgeçmiş Örnekleri” için 2 yorum

 • Ekim 22, 2016 tarihinde, saat 21:10
  Permalink

  Güzel Paylaşım Olmuş Teşekkürler

  Yanıtla
 • Ekim 23, 2016 tarihinde, saat 15:39
  Permalink

  yararlı bir paylaşım olmuş

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir