Bayilik Nedir? Bayilik Nasıl Alınır?

Özellikle yeni bir işyeri açmak isteyenlerin, kendi işinin patronu olmak isteyenlerin en çok tercih ettikleri yöntem bayilik almaktır. Bu alandaki talep her geçen gün artış göstermekte bu durum da yeni sektörlerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır.
Bayilik, bir markanın himayesinde hızla büyüyebilmenizi, hızlı ve kısa sürede kazanç elde edebilmenizi sağlayan bir sistemdir. Marka tanınırlığı sayesinde çok kısa sürede büyük müşteri kitlelerine ulaşabilme imkanı sunulmaktadır.

Yeni girişimci adayların gözdesi olan bayilik alımları git gide popülerlik kazanmaya devam ediyor. Özellikle kendi işini kurmak isteyen adaylar bayilik almanın avantajlı olabileceğini düşünüyor. Ayrıca bayilik ile yüksek kazanç elde ederken, daha hızlı müşteri kitlesine ulaşabileceğini hedefliyor.

NASIL BAYİLİK ALABİLİRİM?

Marka değeri olan bir şirket ile kişi tarafından yapılacak sözleşme ile bayilik alabilmek mümkündür. Ancak, firmalar bunun için belirli şartlar talep etmektedirler. Bu şartlar firmaya göre değişiklik göstermektedir. Örneğin gıda üzerine bir bayilik almak istiyorsanız. Dükkan büyüklüğü, işlek bir cadde, dekorasyon, bayilik bedeli gibi şartları taşıyor olmanı gerekmektedir.

Bazı bayiliklerde, kazanç tutarından pay alınmakta iken, bazılarında sadece bayilik bedeli ve ürün siparişi yeterli olmaktadır. Son zamanlarda ise bayi sayısını yaygınlaştırmak isteyen çeşitli firmalar tarafından bayilik ücreti, belirli oranlarda alınan ürünlerin bedellerine yansıtılmaktadır.

Bayilik, sözleşmeye dayalı olarak yapılan bir pazarlama sistemidir. Bu sistemde markanın sahibi, belirli sürede, ücrette ve sınırları kapsayan anlaşmayla yatırımcılara markasını kullanma şansı tanıyor. Böylece şartlara uygun olduğunuz takdirde bayilik alabiliyor ve kendi işinizin patronu olabiliyorsunuz. Peki daha çok hangi alanda bayilik alımları yapılıyor? İsterseniz bayilik veren firmalar arasından popüler olanlara kısaca bir göz gezdirelim.

HANGİ SEKTÖRLERDE BAYİLİK VERİLİYOR?

Bayilik almak istiyorsanız öncelikle, hangi sektörde bayilik almak istediğinize karar vermelisiniz. Bu aşamadan sonra o sektörde bayilik veren firmaları araştırmalı, şartlarını taşıdığınızı düşündüğünüz birkaç bayiye başvuru yapmalısınız.

Başvuru tarihinizden itibaren sizlere kısa sürede dönüşler yapılacaktır. Şartları da birlikte oturup konuşup değerlendirebilir ve bayiliği sözleşme ile resmiyete dökebilirsiniz.

Hemen her sektörde bayilikler verilmektedir. En çok bayilikler ise gıda ve takı sektöründe verilmektedir.

Gıda Sektöründe Bayilik Veren Firmalar Artıyor!

Hepimizin bildiği üzere gıda sektöründe talep oldukça artıyor. Bu yüzden gıda sektöründe bulunan firmalar bayilik vererek, daha çok büyümeyi hedefliyor ve yeni girişimci adaylara umut kaynağı oluyor. Özellikle döner restoranlarına artan ilgi, döner bayiliği veren firmaların sayısını arttırmaya devam ediyor.

Burger King Bayilik Veriyor!

burger king bayilik başvurusu

Dünyanın en büyük restoran zincirlerinden birine sahip olan Burger King’te franchise veren firmalar arasında yer alıyor. Burger King, girişimci ruha sahip ve kendine güvenen adaylara bayilik veriyor. Burger King bayilik şartlarını karşılayan adaylar ünlü fast-food zincirinden bayilik alabiliyor. Böylece daha çok büyümeyi hedefleyen fast-food zinciri, ülkemize girişimci adayları kazandırmayı amaçlıyor.

Gıda sektörünün yanısıra giyim ve aksesuar sektöründe de talep git gide artıyor. Bu nedenle aralarında dünya markalarınında bulunduğu Tudors, Karaca, Colin’s ve Polo gibi markalarda bayilik veriyor.

Uzun lafın kısası sizde kendi işinizin patronu ve bir bayi sahibi olmak istiyorsanız, sitemizi takip edebilirsiniz. Ayrıca istediğiniz bir markanın bayiliği hakkında bilgi almak istiyorsanız bizlere yorum alanından bildirebilirsiniz.

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Bayilik Nedir? Bayilik Nasıl Alınır?” için bir yorum

  • Mart 26, 2017 tarihinde, saat 19:20
    Permalink

    Bayilik alarak is kurmada bayilik yada franchise alinan firmanin taninmis bir marka olmasi o iste basari oraninizi dogrudan etkilemektedir. Her firmanin bayilik sartlarida markaya gore degismektedir degisme sebebi firmanin marka olmasiylada dogru etkilidir.

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir