Mavi Jeans Personel Alımı ve İş Başvurusu

Bu yazımızda Türkiye’nin en popüler markalarından biri olan ve gençlerin vazgeçilmezi haline gelen Mavi Jeans’in iş ilanlarını sizlerle paylaşacağız. Bu ilanı sizlerle paylaşmamızın temel amacı satış danışmanı, mağaza müdür/müdür yardımcısı ve iş analisti gibi alanlarda birçok personel alımı yapılmasıdır. Eğer sizde giyim sektöründe çalışmak ve bu alanda başarılı bir şirkette kariyer yapmak istiyorsanız, aşağıdaki başlıklarımızı inceleyiniz.

Mavi Jeans’in Hikayesi

1991 yılında İstanbul’da faaliyetlerine başlayan Mavi, aradan geçen sürede dünyaya açılmayı başarmış ve 50’den fazla ülkede 400 mağaza ve 5 binden fazla satış noktasına ulaşmıştır. Yılda ortalama 7 milyon jeans satılan Mavi Jeans mağazalarında 3000 kişiden fazla kişi çalışmakta. Her yıl %30 oranında büyüme gösteren Mavi, “ürünü markaya tasarım taşır” anlayışından hareketle farklı kültürlerden gelen tasarımcılarıyla her yıl özgün tasarımlarını müşterilerine sunmaktadır. Son yıllarda yapılan “Çok Oluyoruz”, “Çok İleri Gittik”, “Kafana Göre” ve “Burası İstanbul” gibi reklam projelerinde Kıvanç Tatlıtuğ, Adriana Lima, Kerem Bürsin, Serenay Sarıkaya gibi ünlülerle çalışarak ses getiren reklamlara imza atmıştır.

Ülkemizin haklı bir gururu olan Mavi Jeans’i  Kate Hudson, Heidi Klum, Kendall Jenner, Jessica Alba, Richard Branson, Avril Lavigne, Kate Winslet, Juliette Lewis, Hillary Duff, Jason Biggs, Annie Lenox, Billy Zane, Julia Stiles, Lady Gaga gibi ünlüler severek ve hayranlıkla tercih etmektedirler.

 

Mavi Kariyer

Mavi_TopBanner2-1-
Henüz Mavi Jeans hakkında bilgi sahibi değilseniz, aşağıdaki bilgilere göz atmanızı öneririz. Böylece iş başvuru süreçlerinde birçok adayın önüne geçebilirsiniz. Fakat bu alanı atlamak ve Mavi Jeans iş başvurusu yapmak istiyorum diyen adaylar, bir alt başlığa geçebilirler.

1991 yılında İstanbul’da kurulan ve hizmete başlayan Mavi Jeans, Türkiye’den dünyaya açılan ilk moda markası olma özelliğini taşımaktadır. Uzun yıllardır ülkemizin lider moda markaları arasında yer alan Mavi, günümüzde Almanya, Amerika, Rusya ve Kanada gibi ülkelerde aktif satış gerçekleştirmektedir. Genel olarak 4 bin civarı şubesi ve 2 bini aşkın personeli ile büyümeye devam etmektedir. Neden sizde Mavi’nin ekibinin bir parçası olmayasınız?

 Mavi Jeans Mağazaları İş Başvuru Formu

İnternet yolu ile başvuru yapamayan adaylara ise başka bir tavsiyede bulunacağız. Bu tavsiye ise şu şekilde;

mavi jeans personel alımı ve iş ilanları

Bulunduğunuz konuma en yakın Mavi Jeans şubesine gidin ve iş başvurusu yapmak istediğinizi söyleyin! Eğer mağazada personel açığı varsa ve şahsen başvuru alınıyorsa, sizden bir başvuru formu doldurmanız istenecektir. Bu formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Ayrıca tahminlerimize göre internet başvurularından daha önce sonuç alabileceğinizi düşünüyoruz.

Mavi Jeans Maaşları Ne Kadar?

Mavi Jeans Maaşları Ücret konusunda,diğer rakip giyim sektörüne göre Mavi Jeans daha iyidir diyebilirsiniz.Yeni başlayan bir personel asgari ücretten yüzde elli-altmış civarı daha fazla maaş almaktadır.Buna ek olarak Prim sisteminin de olduğunu sizlere söyleyelim.Ayrıca personel yemek masrafları de şirket tarafından karşılanmaktadır.Bu ücret her yıl değişiyor olsa da,şuan itibariyle 350-450 TL civarındadır.

Maaş Toplam: Maaş + Ssk + Prim + Yemek Parası şeklindedir.

Dip Not: Mağaza Müdür ve Yardımcısının maaşı elbette farklıdır.Bu fark personel maaşının iki üç katına kadar çıkabilmektedir.Ayrıyeten farklı maaş alan personeller de vardır.Bu fark personelin çalıştığı sene ve iş tecrübesinden kaynaklanmaktadır.

Mavi Jeans Aktif İş İlanları ve Aranan Şartlar 2019

İstanbul başta olmak üzere, İzmir, Ankara, Konya, Samsun, Tekirdağ, Edirne, Yozgat, Zonguldak, Antalya, Diyarbakır, Burs, Bolu, Erzurum, Kayseri ve diğer illerde hizmet veren Mavi Jeans mağazaları için personel alımı yapılmaktadır. Açık iş pozisyonlarına bakıldığında,
-Mağaza müdürü,
-Müdür yardımcısı,
-Müşteri ilişkileri müdürü,
-Satış danışmanı,
-Müşteri ilişkileri asistanı,
-Ürün planlama sorumlusu,
-İdari işler bölümüne yönelik kadrolara personel alımı yapıldığını görüyoruz.

Mağaza müdürlerinde aranan şartlara baktığımızda;

-2 yıllık ya da 4 yıllık üniversite mezunu olmak,
-5 yıl perakende alanında,
-1 yılda mağaza yöneticiliği deneyimi olmak,
-İyi derecede İngilizce biliyor olmak,
-Diksiyonu düzgün, aktif satış yeteneği olan,
-İletişim yeteneği güçlü,
-30 yaşını aşmamış olmak gibi şartlar istenmektedir.
Diğer pozisyonlar için aranan şartlar ise, pozisyonun gerektirdiği özelliklere göre değişmekte. Kariyer siteleri üzerinden detaylı bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz.

Mavi Jeans İş Başvurusu

Mavi, full/part satış danışmanı, mağaza yöneticileri, iş analisti, fit teknik asistanı ve lojistik planlama gibi birçok alanda yeni takım arkadaşları arıyor. Genç ve dinamik adayların ise başvurularını bekliyor. Sizde hemen açık pozisyonları görüntülemek ve iş başvurusu yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu aşamada iş ilanlarının listelendiği bir sayfa karşınıza çıkacaktır. Bu sayfa üzerinde hangi şehirde ve hangi alanda personel alımı yapıldığını detaylıca inceleyebilirsiniz. Ayrıca ilanların üzerine gelerek başvuru koşullarını ve ilana ait bilgilere ulaşabilirsiniz. Uygun gördüğünüz ilana başvuru yapmak için ise sayfanın üst kısmında bulunan ‘başvur’ butonunu kullanabilirsiniz.

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Mavi Jeans Personel Alımı ve İş Başvurusu” için 3 yorum

 • Mayıs 28, 2018 tarihinde, saat 13:38
  Permalink

  Tecrubem var giyim uzerine onceden lk jns ve koton da calistim is ihtiyacim var

  Yanıtla
 • Ağustos 28, 2018 tarihinde, saat 21:56
  Permalink

  Merhaba adım Ahmet Salim istanbulda yaşıyorum giyim sektörüne 2004 yılında aksaray lalelide başladım uzun zaman lalelide çalıştım ve oranın tekstil kenti olduğunu öğrendim en son olrak ADANA da NAPOLİ mağazasında çalıştım ve orda MAVİ JEANS ürünleri satıyorduk ve gayette başarılı ben orda sattım sadece MAVİ JEANS idda ettiğim birşeyde var kendime bu sektörde güveniyorum zaten MAVİ JEANS kendini satıyor sadece benim farklı ürün göstermem yeterli ve inandığım birşey var bende hızlı kimse tişörttü hızlı katlayamaz ve benim katlayış tarzım gibi kimse yoktur katlayan inşallah kendimi övdüğümü düşünmemişsinizdir ama mecburen kendimi anlatmam lazımdı çünkü beni tanımıyorsunuz beni dinlediğiniz için teşekkür ederim.

  Yanıtla
 • Ağustos 28, 2018 tarihinde, saat 21:57
  Permalink

  peki ilk gönderğim gittimi

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir