Deniz Kuvvetleri Kom. Subay / Astsubay Alımı (SAT-SAS)

17 Kasım 2016 tarihinde Deniz Kuvvetleri Komutanlığının resmi internet sitesinden paylaşılan duyuruya göre subay ve astsubay temini yapılacak. Birçok branşta alımı yapılacak muvazzaf personel alımı ilanına 17 Kasım ve 02 Aralık 2016 tarihleri arasında başvurulabilecek. İlanın detayları ve başvuru kılavuzuna aşağıdaki metinden ulaşabilirsiniz.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Subay ve Astsubay Alımı (Kasım – 2016)

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı yaptığı duyuruya göre Sat, Sas ve birinci Sınıf Dalgıç Timlerinde görevlendirecek subay ve astsubay alımı gerçekleştirecek. Alımlar için adaylarda genel ve özel şartlar aranacak. Gerekli şartları karşılayan adaylar 17 Kasım ve 02 Aralık 2016 tarihleri arasında online olarak başvuru yapacak. Alımlar süresince her türlü resmi duyuru “www.msb.gov.tr” adresi üzerinden duyurulacak.

Aranan Genel Şartlar

  1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  2. Kamu haklarından yoksun bırakılmamış olmak,
  3. Türk Silahlı Kuvvetleri ve Askeri okullardan herhangi bir sebepten dolayı ilişiği kesilmemiş olmak,
  4. FETÖ/PDY, PKK ve DAEŞ terör örgütleri başta olmak üzere diğer örgütler ile kendisi, eşi, annesi, babası ve kardeşlerinin herhangi bir irtibatı ve iltisakı bulunmamak,
  5. Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak
  6. Önlisans mezunları için 25, lisans mezunları için 27 yaşını bitirmemiş olmak,
  7. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSSP93 ve KPSSP3) puan türünden en az 60 almış olmak,

gibi şartlar adaylarda aranmaktadır. Bu şartların yanı sıra subay ve astsubaylık için diğer şartlarda bulunmaktadır. Genel şartlar, özel şartlar, branşlar ve başvuruya ait bütün detaylar için yazımızın sonundaki bağlantı adresini kullanabilirsiniz. Paylaşılan bağlantı adresinden hem başvuru kılavuzuna ulaşabilir, hem de başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Subay ve Astsubay Alımı Başvuruları Nasıl Yapılır?

Başvuru kılavuzunda yer alan gerekli bilgileri okuduktan sonra başvuruda bulunmak isteyen adaylar, “www.msb.gov.tr” internet adresinde bulunan “http://personeltemin.dzkk.tsk.tr” linkinden subay veya astsubay başvurusu yapabilirler. Başvurular 2 Aralık 2016 tarihinde sona erecektir.

Başvuru kılavuzu ve başvuru sayfası linki: http://personeltemin.dzkk.tsk.tr

deniz-kuvvetleri-sat-ve-sas-alimi

İrtibat Bilgileri

Adaylar ilan hakkında bilgi için aşağıdaki iletişim adreslerini kullanabileceklerdir.

Personel alımı ile ilgili  Sınav işlemleri ile ilgili
 ikpersoneltemin@dzkk.tsk.tr  iksinavislem@dzkk.tsk.tr

Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığına alınacak subay ve astsubay alımları için ise aşağıda bağlantı linkini vermiş olduğumuz konularımıza göz atmanızı öneririz. Ayrıca yorum alanını kullanarak, diğer adaylar ile fikir alışverişi sağlayabilirsiniz.

Kara Kuvvetleri Kom. Subay ve Astsubay alımı

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir