Kara Kuvvetleri Kom. Subay-Astsubay Alımı

Bir önceki yazımızda Deniz Kuvvetleri Komutanlığı subay ve astsubay alımını sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise 17 Kasım 2016 tarihinde Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından duyurulan subay ve astsubay alımını sizlerle paylaşacağız. Başvuru ve detaylar aşağıda verilmiştir.

Kara Kuvvetleri Kom. Muvazzaf Subay ve Astsubay Alımı 2016

Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından yapılan duyuruya göre subay ve astsubay alımı yapılacak. Alımlar için adaylarda bazı şartlar aranacak. Bu şartları karşılan adaylar 17 Kasım ve 2 Aralık 2016 tarihleri arasında internet üzerinden başvuruda bulunabilecek. Başvuruda bulunan adaylar aşağıdaki seçim faaliyetlerinden geçecektir.

  • Kayıt Kabul,
  • Fiziki Yeterlilik Testi (Spor),
  • Kişilik Değerlendirme Testi,
  • Mülakat,
  • Genel Sağlık Muayenesi

Aranan Şartlar

Subay ve astsubay alımı için genel şartlar ve özel şartlar yer almaktadır. Her iki alan için istenen şartları ve bütün bilgileri başvuru kılavuzundan inceleyebilirsiniz. Başvuru kılavuzuna son paragraftaki bağlantı linkinden ulaşabilirsiniz.

Kara Kuvvetleri Subay ve Astsubay Başvurusu Nasıl Yapılır?

Alımlar (Aralık 2016 ve Mart 2017) arasındaki tarihlerde gerçekleşecektir. Gerekli şartları karşılayan, subay veya astsubay olarak başvuru yapmak isteyen adaylar, 17 Kasım ve 2 Aralık 2016 tarihleri arasında Milli Savunma Bakanlığının (www.msb.gov.tr) internet adresindeki ön başvuru formunu online olarak dolduracaklardır. Başvurular sadece internetten olup, şahsen ve posta gibi yöntemler ile başvuru kabul edilmeyecektir. Başvuru işlemleri 2 Aralık 2016 saat 17:00’den sonra sona erecektir.

Başvuru kılavuzu ve başvuru formu için tıklayınız. Ardınan Milli Savunma Bakanlığının resmi internet sayfasına yönlendirileceksiniz. Bu sayfa üzerinde subay ve astsubay alımı için iki seçenek belirecektir. Başvuru yapmak istediğiniz göreve tıklayarak, ilgili başvuru kılavuzuna ve başvuru formuna ulaşabilirsiniz.

Not: Başvuru yapmadan önce Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından paylaşılan başvuru kılavuzunu mutlaka inceleyiniz. Başvuru için bütün detaylar kılavuzda yer almaktadır.

Ayrıca Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Sat ve Sas alımı konumuzu inceleyebilirsiniz.

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir