Yargıtay 60 Zabıt Katibi Alımı Başvurusu

Son zamanlarda sık sık yapılan kamu personel alımları ilanlarına bir yenisi daha eklendi. Yargıtay tarafından yapılan duyuruya göre 60 zabıt katibi alınacak. Alımlar lisans, önlisans ve lise düzeyinde yapılacak. Peki adaylarda hangi şartlar aranacak? ve Kimler başvuru yapabilecek? Soruların yanıtı ve detaylara aşağıdaki metinden öğrenebilirsiniz.

60 Zabıt Katibi Alınacak 2019

Yargıtay, açık bulunan 60 zabıt katibi kadrosuna, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu uyarınca, yapılacak mülakat ve uygulama sınavı sonuçlarına göre personel alımı yapacağını açıkladı. Alımlar ise lisans düzeyinde 20, önlisans düzeyinde 20, lise düzeyinde 20 şeklinde olacağını belirtti.

– Adaylarda Aranan Genel Şartlar

  1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde bulunan şartları karşılıyor olmaki
  2. Askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik ile ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına erişmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
  3. Devlet memurluğuna ilk defa atanacaklar için, başvurunun son günü (25 Kasım 2016) tarihi itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak,
  4. Lisans ve önlisan mezunları için 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavına girmiş olmak, ortaöğretim mezunları için 2014 KPSS’ye girmiş olmak ve KPSS’den en az 70 puan almış olmak,
  5. Lisans mezunları KPSSP3, önlisans mezunları KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden 70 ve üzeri puan alanlar başvuru yapabilecektir.

Zabıt Katibi Alımı için Başvuru Nasıl Yapılacak?

Gerekli koşulları karşılan ve ilana başvuru yapmak isteyen adaylar, 21 Kasım ve 25 Kasım 2016 tarihleri arasında saat 17:00’ye kadar, Yargıtay resmi internet sitesi olan (http://basvuru.yargitay.gov.tr) adresine online başvuru yapacaklardır. Başvurular sadece online yapılacak olup, posta veya diğer yollar ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvurunun son gününden itibaren, uygulama sınavının yeri, tarihi ve saati www.yargitay.gov.tr adresinden paylaşılacaktır. Uygulama sınavı bilgisayar klavyesi ile yazı yazmaktan oluşacaktır.

– Özel Şartlar ve Sınav Hakkında

İlana ait bütün detaylara ulaşmak için başvuru kılavuzunu inceleyiniz. Başvuru kılavuzunu incelemeden başvuru yapmayınız. Özel şartlar ve sınav hakkında bilgiler kılavuzda yer almaktadır.

Başvuru kılavuzu için tıklayınız.

Zabıt Katipliği Uygulama Sınavına Nasıl Çalışılır?

zabıt katipliği çalışma metinleri

Bildiğiniz üzere uygulama sınavı bilgisayar klavyesi ile yazı yazmaktan oluşmaktadır. Bunun için internet üzerinde birçok uygulama vardır. Bunlardan biri olan on parmak uygulamasını sizler için paylaşmıştık. Sizde zabıt katipliği klavye çalışma uygulaması içerikli konumuzu inceleyerek, çalışabilirsiniz.

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir