Özel Kuvvetler Kom. Muvazzaf Subay Alımı Başvuru

Askeri alanda görev yapmak isteyen binlerce aday için sevindirici haber geldi. Milli Savunma Bakanlığı Özel Kuvvetler Komutanlığına muvazzaf subay alımı yapılacak. Başvuru şartları, zamanı ve bütün detaylara aşağıdaki yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Özel Kuvvetler Komutanlığına Subay Alımı İlanı 2018

Yakın zamanda sık sık duymuş olduğumuz Özel Kuvvetler Komutanlığına muvazzaf subay alımı ilanı için detaylar paylaşıldı. Milli Savunma Bakanlığı tarafından paylaşılan başvuru kılavuzuna yazımızın sonundaki bağlantı linkinden ulaşabilirsiniz. Aranan şartlar, başvuru bilgileri ve alıma dair bütün detaylara başvuru kılavuzunda yer almaktadır. Başvuru hakkında birtakım bilgiler aşağıdaki gibidir.

Muvazzaf Subay Alımı Başvuru Bilgileri

Muvazzaf subay alımı için başvuru yapmak isteyen adaylar ön başvuruları 01-30 Kasım 2016 tarihleri arasında, Kara Kuvvetleri Komutanlığının www.kkk.tsk.tr/PersonelTemin/Pertem.aspx internet adresindeki ön başvuru formunu doldurarak online olarak yapacaklardır. Başvurular 30 Kasım 2016 tarihi saat 17:00’den sonra sona erecektir. Şahsen, posta, dilekçe veya diğer yöntemler ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Adaylar ön başvuru doldurmalarını müteakip en son aşamada her bir aday için Aday Numarası otomatik olarak sistem tarafından verilecektir. Adayların başvuruları, bu aday numaraları ile başvuru merkezinde kayda girecektir. Başvurunun tamamlanmasını müteakip bütün işlemlerde aday numarasının kullanılacak olduğundan dolayı, adayların numaralarını kaybetmemeleri gerekmektedir.

Adaylar başvuru tarihinin son gününe kadar T.C. Kimlik No, ad, soyad ve aday numarası bilgileri girilmek suretiyle güncellenebilecektir.

Ön başvurusu kabul edilen adaylara Kara Harp Okulu Komutanlığında uygulanacak fiziki yeterlilik testi ve mülakat tarihleri 9 Ocak 2017 tarihinden sonra www.kkk.tsk.tr/PersonelTemin/Pertem.aspx internet adresinde duyurulacaktır. Posta yolu ile bilgilendirme yapılmayacaktır.

 

Bütün işlemler sonucunda muvazzaf subay adaylarından başarılı olan adaylar; “Subay Temel Askerlik ve Subaylık Anlayışı Kazandırma (SUTASAK) Eğitimi” alacaklar ve bu eğitimi de başarıyla tamamlayanlar, “Teğmen” rütbesiyle mezun olarak Özel Kuvvetler Kursuna gönderilecektir.

İletişim Bilgileri

Danışma adresi: Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Dairesi Başkanlığı (Cebeci/ANKARA)
Telefon: (0312) 562 11 11
Mail: pertem@kkk.tsk.tr

Başvuru kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız. Başvuru yapmadan önce kılavuzdaki bütün bilgileri okuyunuz. Soru ve bilgi için ise yukarıda ki iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki yorum alanından da düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir