Sağlık Bakanlığı 4984 Personel Alımı ve Tercih İşlemleri

Sağlık personeli adayları için beklenen müjdeli haber geldi. Sağlık Bakanlığı, 28 Ekim 2016 ve 3 Kasım 2016 tarihleri arasında 4 bin 984 adet sözleşmeli, kura yöntemi ile 3 bin 717 personel alımı yapacağını duyurdu. Alımların ise KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) yoluyla yapılacağını belirtti. İşte açıklamanın detayları…

T.C. Sağlık Bakanlığının, 28 Ekim 2016 ve 3 Kasım 2016 tarihleri arasında KPSS ile 4 bin 984 sözleşmeli ve kura çekimi ile de 3 bin 717 sağlık personeli alımı yapmayı planladığı öğrenildi.

4 Bin 984 Sözleşmeli, 3 Bin 717 Kura ile Personel Alınacak


KPSS yoluyla 28 Ekim ve 3 Kasım 2016 tarihleri aralığında ÖSYM tarafından adayların tercihleri alınmak suretiyle farklı pozisyonlarda 4 bin 984 sözleşmeli (4/B) personel alımı için başvuruların alınacağı, aynı zamanda senenin sonuna kadar tabip, uzman tabip, diş tabibi, uzman diş tabibi, eczacı kadrolarına kura ile 3 bin 717 personel alım yapılmasının planlandığı söyleniyor. Peki başvuru için adaylar hangi yolu izleyecek? Tercihler nasıl yapılacak?

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Tercihi Nasıl Yapılır?

saglik-bakanligi-8600-personel-alimiYukarıda detaylarını paylaşmış olduğumuz personel alımı ilanına tercihte bulunmak isteyen adaylar ÖSYM’nin resmi internet sitesi olan (ais.osym.gov.tr) adresi üzerinden tercihlerini yapabilirler. Yalnız tercih için adaylardan T.C. Kimlik ve şifre istenmektedir. Fakat ÖSYM şifresi olmayan adaylar, e-Devlet şifresi ile de giriş yaparak, tercihte bulunabilirler. Tercihler hakkında gerekli bilgilere tercih ekranından bakabilirsiniz.

Diğer sağlık personeli alımları için sitemizin ilgili kategorisini inceleyebilirsiniz. Ayrıca sosyal medya hesaplarımızı takip ederek, ilanlardan anında haberdar olabilirsiniz.

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Sağlık Bakanlığı 4984 Personel Alımı ve Tercih İşlemleri” için bir yorum

  • Nisan 24, 2017 tarihinde, saat 14:48
    Permalink

    Merhaba
    13 yıl özel hastanede hasta kayıt görevlisi olarak çalıştım. Devlet hastanesinde hasta kayıt bölümünde çalışmak istiyorum.

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir