Açıköğretim Sistemi Sınav Tarihleri (2017-2018)

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi tarafından yapılacak güz ve bahar dönemi sınav tarihleri açıklandı. 2016/2017 eğitim öğretim yılında yapılacak ara sınav ve dönem sonu sınav tarihleri aşağıdaki tabloda verilmiştir. Ayrıca sınav için gerekli belgelere ve birtakım bilgilere yazımızda yer verilmiştir.

 Açıköğretim Sistemi Sınavı Hangi Tarihlerde Yapılacak?

Geçtiğimiz günlerde Anadolu Üniversitesi tarafından açıklanan güz ve bahar dönemi sınav tarihleri aşağıdaki gibidir. Yalnız ilerleyen günlerde değişiklik gösterebileceğinden dolayı güncel tarihleri (www.anadolu.edu.tr/acikogretim) internet adresinden kontrol edebilirsiniz.

 

Güz Dönemi Sınav Tarihleri
Ara Sınav 26 – 27 Kasım 2017
Dönem Sonu Sınav 13 – 14 Ocak 2018

 

Bahar Dönemi Sınav Tarihleri
Ara Sınav 14 – 15 Nisan 2018
Dönem Sonu Sınav
02 – 03 Haziran 2018

 

2017-2018 Öğretim Yılı Üç Ders Sınavı
21 Temmuz 2018

Açıköğretim Fakültesi Sınav Tarihleri Açıklandı

Anadolu Üniversitesinin yapmış olduğu AÖF sınav tarihleri nihayetinde açıklandı. Geçtiğimiz günlerde 2017-2018 eğitim-öğretim yılına ilişkin sınav tarihlerini resmi internet sitesinden açıköğretim öğrencilerine duyuran Anadolu Üniversitesi herhangi bir durum karşısında bu tarihlerin değişebileceğini ve bu nedenle de öğrencilerin Anadolu Üniversitesinin resmi internet sayfasından güncel tarihleri sürekli takip etmeleri gerektiğini bildirdi.

2017-20118 AÖF Sınavları Ne Zaman Yapılacak?

Eskişehir Anadolu Üniversitesinin resmi internet sitesinde yapmış olduğu açıklamaya göre güz dönemi ara sınavları 26-27 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleştirdi. Dönem sonu final sınavları ise Anadolu Üniversitesinin en son yaptığı açıklamalara göre 13-14 Ocak 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Sınav yerlerinin açıklandığını da ifade eden Anadolu Üniversitesi, sınava girecek olan öğrencilerin aynı zamanda sınava girerken yanlarında bulundurmaları gereken belgelere de vurgu yaptı.

 Açıköğretim Sınavına Girmek için Gerekli Belgeler

Yapılan açıklamalara göre açıköğretim fakültesi öğrencileri sınava girecekleri zaman yanlarında bir takım belgeleri bulundurmak durumundadırlar. Bu bağlamda AÖF öğrencileri sınav esnasında yanlarında mutlaka fotoğraflı sınav giriş belgelerini, güncel fotoğraflı ve onaylanmış nüfus cüzdanlarını ile sürücü belgesi ya da geçerli olan pasaport belgelerini yanlarında bulundurmakla yükümlüdür. Ayrıca sınava girecek olan öğrenciler askeri görevini yerine getirmekte ise mutlaka askeri kimlik kartını da yanında bulunmalıdır. Anadolu Üniversitesi, bu belgelerini yanlarında bulundurmayan öğrencilerin güvenlik tedbirleri nedeni ile sınava alınmayacağını açıklamıştır.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi kapsamında yapılacak sınava katılmak için adaylardan aşağıdaki belgeler istenmektedir.

  • Sınava Giriş Belgesi
  • Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi (Nüfus Cüzdanı vb.)

Önemli: Sınava cep telefonu ile girilemez!

Açıköğretim Sistemi Sınav Sonuçları

Sınava katılan öğrenciler sınav sonuçlarını (aof.anadolu.edu.tr) internet adresinden öğrenebileceklerdir. Öğrenciler sınav sonuçlarını harf notları şeklinde alacaktır. Harf notlarının ne anlama geldiğini gösteren bilgiler maddeler halinde aşağıda gösterilmiştir.

  • AA-CC arası dersi geçmektedir.
  • CD-DD arası (GNO 2,00 ise) dersi koşullu geçer.
  • FF ise her koşulda dersten kalmaktadır.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi İletişim Bilgileri

Öğrenciler açıköğretim sistemi hakkında bilgi almak ve soru sorabilmek için aşağıdaki mail ve site adresini kullanabilirler. Ayrıca Anadolu Üniversitesi resmi internet sitesi üzerinde güncel telefon numaraları bulunmaktadır.

Mail adresi / Site adresi: aofbilgi@anadolu.edu.tr  –  anadolu.edu.tr/acikogretim

aof-logo

Konu hakkında soru, görüş veya önerilerinizi ise aşağıdaki yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz. Açıköğretim sistemi hakkında anlık bilgi almak için üniversitenin sosyal medya hesaplarını ve resmi internet adresini takip edebilirisiniz.

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir