Yeni Nesil İş Bulma Kanalları

Yeni Nesil İş Bulma Kanalları;İnsanlar ve toplum açısından olumsuz sonuçları olan işsizlik probleminin çözümü için günümüzde birçok iş arama platformu bulunmaktadır. İş arama sürecindeki bireyler bu kanalları etkin ve doğru bir biçimde kullanarak, aradıkları işlere rahatça ulaşma imkanına sahipler.

İş arayan kişilerin öncelikle yapmaları gereken şey, hangi işi istediklerine karar vermeleridir. Hedeflerini doğru çizmeleridir. Beklentilerine karşılık bulacakları işlere yönelmeleridir. Bu zaman ve emek israfının önüne geçerek, doğru işe daha hızlı biçimde ulaşmalarını sağlayacaktır.

Mezun olduğunuz ve uzmanlık eğitimi aldığınız alanla ilgili çalışmaları olan kişiler ve şirketlere ulaşmak için biraz sonra bahsedeceğimiz iletişim kanallarını devreye sokun. Sizi tanıyan ve hakkınızda olumlu referans olabilecek kişilerle görüşüp destek isteyin. Bütün bunlar tamamsa artık hangi platformları kullanarak işe başvuracağımıza odaklanma zamanı.

Kariyer Siteleri

İş ararken en çok tercih edilen yolların başında kariyer ilan siteleri gelmektedir. Birbirinden farklı sektörlerdeki, binlerce farklı pozisyonun listelendiği bu siteleri kullanarak, eğitim, beceri ve yeteneklerinize uygun bir iş bulmanız zor değil. Doğru biçimde hazırlanmış bir özgeçmiş ile bu siteler üzerinden ilanlara ücretsiz olarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Kariyer Siteleri;

1) Cvbenim.com;
“Cvbenim.com işverenlerin ve iş arayanların, internet ortamında bir araya gelmesini sağlayan insan kaynakları sitesidir.

Cvbenim.com’da iş arayanlar standart özgeçmişlerine ek olarak CV Video’larını çeker ve bu videoları başvuru yaparken kullanır. CV Video’ları izleyen işverenler ise kendileri için en doğru adayı görüşmeye çağırır ve bu sayede iki tarafın da zaman kaybı minimum düzeye ulaşır.

Cvbenim.com zaman kazanmak için CV Video’ya ek olarak, detaylı filtreleme özellikleri ile aranılan işe ve aranılan adaya daha kısa zamanda ulaşmaya imkân sağlar.

Cvbenim.com işveren ve iş arayanlara aracılık hizmeti verirken bakış açısınıiçinde bulunulan çağa odaklayarak; adayların olumsuz görüşmelerle vakit kaybı yaşamasını önlemek ve işverenlerin en hızlı şekilde şirketlerinin nabzına uyum sağlayabilecek personeli seçmesini sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Cv Benim sizlere zaman tasarrufu sağlarken bunu en güvenli şekilde yapmayı da esas alır. Yüksek güvenlikli sunucuları ve uçtan uca şifreleme yöntemiyle bilgilerinize üçüncü kişiler tarafından ulaşılmaması için tüm tedbirler cvbenim.com tarafından alınmıştır.

Cvbenim herkesin en iyi olduğu bir iş olduğunu bilir ve bunun için işveren ve iş arayanı maksimum avantajlarla en doğru portalda buluşturmayı hedefler.

Cvbenim

2)Kariyer.Net;
Kariyer.Net
-“1999’dan bu yana Türkiye’nin insan kaynakları platformu Kariyer.net, iş arama ve işe alım süreçlerinde yeni nesil teknolojilerle, iş arayanlarla işverenleri internet ortamında bir araya getiriyor.
İş arama, özgeçmiş oluşturma, kariyer rehberi ve şirket tanıtım bilgileri yer almaktadır.”

3)Secretcv;

Secretcv.com

“Secretcv.com iş arayanlarla eleman arayan firmaları online ortamda buluşturan bir insan kaynakları sitesidir.”

4)Eleman.net;

Eleman.net
-Mavi yakanın ağırlıklı olduğu bir iş arama sitesidir.

5)Yenibiris.com;

Yenibiris.com

-“İş ilanları, haberler, makaleler, rehber bilgiler, eğitim ve şirket bilgileri.”

Türkiye İş Kurumu (İşkur) ile İş Arama

işkur

Devlete bağlı resmi bir kurum olan Türkiye İş Kurumu iş arayan ve işverenlerin buluştuğu bir adrestir. İşkur’un ana görevi işletmelerin ihtiyacı olan kalifiye elemanı temin etmektir. Bu amaçla zaman zaman iş eğitimleri de düzenleyen İşkur, ülkemizdeki işsizlik sorununun çözümü için çalışan bir kurumdur. Aynı zamanda, iş arayanların online olarak üye olup, iş arayan firmalarla irtibata geçebileceği bir platformdur.

Sosyal Medya ve Bloglar

sosyal-medya

Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya ağlarında oluşturacağınız profil sayfalarınızda kendinizden, ilgi alanlarınızdan, geçmişte aldığınız eğitim ve kurslardan, kazandığınız başarılardan söz edebilir ve çalışmak istediğiniz şirketlere sosyal medya hesapları üzerinden irtibat kurup, iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Özellikle son yıllarda, iş başvurusundan bulunan adaylar hakkında şirketler ilk izlenimlerini sosyal medya hesaplarının incelenmesiyle elde ediyorlar. Bu yüzden bu hesaplarınızı doğru şekilde hazırlamalı ve gereksiz içerik paylaşımlarından uzak durmalısınız. Sosyal medya dışında, kişisel blog açarak, aynı şekilde iş hayatı ile ilgili deneyimlerinizi paylaşarak dikkatleri çekebilir ve şirketlerin size iş teklif etmelerini sağlayabilirsiniz.

Bir İş Arama Ağı olarak Linked-IN

linkedin

Günümüzün aygın iş arama ve personel bulma kanallarından birisi de LinkedIN sosyal ağıdır. Bu site, işletme sahiplerinin, kariyer sahibi kişilerin ya da iş arayanların buluştuğu bir platformdur. Online özgeçmiş şeklinde hazırlanan profil sayfalarınız, takip ettiğiniz kişi veya şirketler tarafından incelenmekte ve rahat ve hızlı biçimde aradığınız pozisyonda iş bulmanız kolaylaşmaktadır.

Danışmanlık Şirketleri’ni Kullanın

Şirketlere personel temini noktasında danışmanlık veren danışmanlık firmaları ile görüşerek, onlardan yardımcı olmalarını isteyin. Danışmanlık firmasınca uygun görülmeniz halinde, işe alım süreciniz kolaylaşabilmektedir.

Bütün bu iş arama kanallarını kullanırken asla umutsuzluğa düşmemeli, her zaman olumlu düşünmelisiniz. Deneyin ve denemekten asla vazgeçmeyin!

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir