Jandarma Genel Kom. Sözleşmeli Bayan Astsubay Alımı

Bir önceki yazımızda Jandarma Genel Komutanlığı sözleşmeli subay alımı ilanını sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda da kısa süre önce yayımlanan Jandarma Genel Komutanlığı sözleşmeli bayan astsubay alımı detaylarını sizlere sunacağız. Yayımlanan kılavuza göre 9 Şubat itibariyle sözleşmeli bayan astsubay alımı yapılacak. Peki başvurular hangi tarihler arasında gerçekleşecek? ve Hangi adaylar subay alımı için başvuru yapabilecek? Detaylar ve başvuru için aşağıdaki başlıklarımızı inceleyiniz.

Sözleşmeli Bayan Astsubay Alımı 2016

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı tarafından gerçekleşen duyuruya göre sözleşmeli bayan astsubay alımı yapılacak. Astsubay alımı için başvuru yapacak olan adaylar başvurularını 9 Şubat ve 29 Şubat 2016 tarihleri arasından gerçekleştirecek. Başvurular Jandarma Genel Komutanlığının resmi internet sitesi www.jandarma.tsk.tr adresi üzerinden yapılacaktır. Başvuru sırasında adaylardan ücret alınmayacaktır. İlana ait bütün açıklama ve duyurular yukarıda vermiş olduğumuz adreste paylaşılacaktır.

jandarma genel komutanlığı bayan astsubay alımı

Lise ve dengi okul mezunları ve Tablo-1-2’de yer verilmeyen önlisans ve lisans programlarından mezun olan veya olacak olan adaylar başvuru yapamayacaktır. Tablo-1-2 ve başvuruya dair bütün bilgiler ulaşmak için Jandarma Genel Komutanlığı tarafından paylaşılan kılavuzu incelemeniz gerekmektedir.

Not: Kılavuzu incelemeden başvuru yapmayınız. (Kılavuz yazının sonunda paylaşılmıştır.)

Bayan Astsubay Alımı Başvuru ve Sınav Tarihleri

İlana başvuru yapmak isteyen adaylar 9 Şubat ve 29 şubat tarihleri arasında başvurularını tamamladıktan sonra 9 Nisan ve 10 Nisan 2016 tarihlerinde yazılı sınava katılmaları gerecektir. Sonrasında adaylar 25 Nisan ve 13 Mayıs 2016 tarihleri arasında ikinci aşama seçme sınavlarına katılacaklardır.

Sözleşmeli bayan astsubay alımı adayları mesai günü 09:00 ve 17:30 saatleri arasında irtibat için aşağıdaki iletişim hattını kullanabilirler.

Tel No : 0 312 456 36 36

Kılavuzun yayım gününden sonra yürürlüğe girebilecek yasama, yürütme ve yargı organları kararları ile Genelkurmay Başkanlığının emirleri sonucunda değiştirilebilmektedir. Bu yüzden değişebilecek maddeler ve duyurular jandarma.tsk.tr adresi ile internet üzerinden komuoyuna duyurulur.

471px-Jandarma_Genel_KomutanlığıJandarma Genel Komutanlığı Subay Alım Kılavuzu

Yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi başvuru kılavuzunu okumadan önce başvuru yapmayınız. Başvuru için gerekli şartlar, başvuru süreci ve ilana ait bütün açıklamalar kılavuzda yer almaktadır. Kılavuza ulaşmak için buraya tıklayınız. Paylaşım hakkında soru, öneri ve yorumlarınızı aşağıdaki bölümden bizlere iletebilirsinz.

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir