KYK Personel Alımı ve İş Başvurusu

Kısa bir aradan sonra iş arayanları sevindirecek ilan duyurusu ile karşınızdayız. Yeni yapılan duyuruya göre KYK 1403 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Türkiye’nin birçok noktasında alımı yapılacak olan sözleşmeli personel alımı boş pozisyonlara göre yapılacak. 842 bayan ve 561’i bay olmak üzere toplamda 1403 kişi alınacaktır. Alımlar sözlü sınav şeklinde olacaktır. Başvuru şartları ve adımları yazımızda…

kyk iş başvurusuGençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü taşra teşkilatı müdürlüklerinde görevlendirilmek üzere sözleşmeli personel alınacaktır. Alımlar en az lisans düzeyinde KPSS (B) 2014 / KPSSP3 puan türü esas alınmak kaydı ile tabloda yer alan şehirler için 1403 personel temini sözlü sınavla yapılacaktır. Aşağıda yer alan sınav başvuru şartlarını karşılayan ve başvurusunu doğru bir şekilde yapan adaylar arasından KPSSP3 puanı en yüksek olandan başlamak üzere listede yer alan her şehir için istihdamı düşünülen bay ve bayan sayısının ayrı ayrı 4 katı kadar aday sözlü sınava katılacaktır.

KYK Sınav Başvuru Şartları

Sınava başvuru yapacak olan adaylar aşağıdaki başvuru şartlarını karşılıyor olması gerekmektedir.

 • T.C vatandaşı olmak,
 • Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olmak,
 • Türk Ceza Kanununun 53. maddesinde bulunan zaman geçmiş olsada, kasten (bilerek) işlenen bir suçtan dolayı bir yıl ve üzeri süreyle hapis cezasına ya da affa uğramamış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyiş biçimine karşı olan suçlar, rüşvet, dolandırıcılık, hırsızlık, irtikap, zimmet, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, iflasa fesat karıştırma ve suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakcılık suçlarından mahküm olmamış olmak,
 • Yoklama kaçağı ve bakaya durumunda olmamak üzere asker adaylarda sınava başvuru yapabilirler. (657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinin 6. fıkrasında bulunan askerlik şartlarını karşılamak üzere)
 • Sosyal Güvenlik Kurumundan herhangi bir emekli aylığı almamak,
 • 4 yıllık lisans eğimi veren üniversitelerden veya denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul görmüş yurt dışındaki eğitim programlarının birinden mezun olmuş olmak,
 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 53. madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevi yapması karşın herhangi bir sağlık problemi (akıl hastalığı) bulunmamak,
 • 2014 yılında gerçekleşen KPSS / KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak.

KYK 1403 Personel Alımı Başvuru

Sözleşmeli personel alımı ilanına başvuru yapacak olan adaylar 22 Mart ve 1 Nisan 2016 tarihleri arasında Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın resmi internet sitesi olan http://basvuru.gsb.gov.tr başvurularını yapabilirler. Başvurular son gün 23:59 itibari ile sona erecektir. Elektronik ortamda başvuru formu doldurulmadan yapılan hiçbir işlem kabul görmeyecektir.

 • Elektronik ortamda başvuru formuna eklenecek vesikalık fotoğraf son 6 ay içerisinde çekilmiş olması gerekmektedir.
 • Her aday sadece bir şehir için tercih yapabilecektir. (Tercih ettiği şehiri başvuru formunda belirtmiş olması gerekmektedir.)
 • Sözlü sınavlar 2 Mayıs 2016 tarihinden itibaren başlayacaktır. Adaylar tercih ettiği şehir karşısındaki sınav yerinde sınava katılacaklardır. (Tablo aşağıda gösterilmiştir.)
 • Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi, sınav yeri ve sınav tarihi www.gsb.gov.tr ve www.kyk.gov.tr adreslerinden duyurulacaktır.

Ekran Alıntısı
Başvuru Kılavuzu

Konu sitemizde duyuru amaçlı paylaşılmıştır. Kontenjan sayıları gibi daha fazla bilgi ve detay için aşağıdaki başvuru kılavuzunu inceleyeniz. Gerekli bilgilerin hepsini okumadan başvurunuzu yapmayınız.

Kılavuza ulaşmak için – > http://euygulama.dpb.gov.tr/dpb_web/menu/yeni_PDF.aspx?54b65bd1-62bd-4517-934c-62cfa9d8a3ce

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir