Toyota Türkiye Personel Alımı ve İş Başvurusu

Bu yazımızda otomobil tutkunlarının en çok sevdiği otomobil markalarından biri olan Toyota’nın iş ilanlarını sizlerle paylaşacağız. Eğer sizde bir otomobil tutkunuysanız ve alanında uzman bir şirkette kariyer yapmayı hedefliyorsanız, doğru adrestesiniz. Aşağıdaki bilgiler doğrultusunda iş başvurunuzu yapabilir ve Toyota staj imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Toyota Türkiye Nerededir? Ne İş Yapar?

Açık pozisyonlara ve iş başvuru kısmına geçmeden önce işveren firmayı yakından tanımanızda fayda olacağını düşündüğümüzden dolayı araya birkaç bilgi sıkıştırmaya özen gösteriyoruz. Ayrıca bu bilgilerin başvuru süreçlerinde sizi bir adım öne taşıyabileceğini düşünüyoruz.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. 1990 yılında Türkiye Adapazarı’nda kurulmuştur. Toyota’nın Avrupa’daki üretim tesislerinden biri olan Toyota Türkiye, Corolla, Verso ve C-HR modellerinin üretimi gerçekleştirmekte ve birçok ülkeye ihracatını yapmaktadır. Yıllık 280 bin araç üretim kapasitesi ile en büyük fabrikalarından biri olma özelliğini taşımaktadır. Günümüzde ise 5 bini aşkın personeli ile hizmet vermeye devam etmektedir. Üretilen araçların çoğunluğu yurtdışına ihraç edilmektedir.

Neden Toyota Türkiye’de Çalışmalısınız?

Toyota Türkiye’ye iş başvurusu yapmak ve Toyota ailesine katılmak için en önemli nedenler şunlardır:

-Tam anlamıyla Dünya markası olabilmiş Global bir şirkette çalışma şansı,

-Hayallerinizi gerçekleştirebilme fırsatı,

-Türkiye’ye ve Otomotiv sektörüne faydanızın olması,

-Çevreye saygılı teknolojilerin geliştirildiği bir ortamda çalışma imkanı,

Toyota İş Başvurusu 2019

Dev otomotiv markası başta üretim operatörü olmak üzere bakım elemanı, çevre mühendisi, iş güvenliği uzmanı gibi birçok alanda personel alımı yapmaya devam ediyor. Ayrıca üretim operatörü alanında 4 yıllık fakülte mezunu olma şartı aranmıyor. Meslek lisesi ve yüksekokul mezunları da ilana başvuru yapabiliyor. Toyota Türkiye, iletişim becerisi kuvvetli, takım çalışmasına yatkın, pozitif ve gelişime açık adayların başvurularını bekliyor. Aynı zamanda personellerine servis, özel sağlık sigortası ve yemekhane hizmeti sağlıyor.

Sizde iş başvurusu yapabilmek ve açık pozisyonları görüntüleyebilmek için aşağıdaki bağlantı adresini kullanabilirsiniz. Karşınıza ilanların listeleneceği bir sayfa çıkacaktır. Bu sayfa üzerinden istediğiniz ilanın üzerine tıklayarak, başvuru şartlarını ve detaylarını görebilirsiniz. Ayrıca yine aynı sayfa üzerinden başvuru yapma imkanına sahipsiniz.

fft99_mf2473179
Not : Ayrıca şirketin internet adresi üzerinde bulunan iş başvuru formunu doldurarak, basvuru@toyotatr.com adresine mail atabilirsiniz.

İş Başvuru Formunu indirmek için aşağıdaki linke tıklayınız.Toyota iş başvuru formu doldur.

https://www.isinadresi.com/wp-content/uploads/2018/01/toyata-iş-_Formu.pdf

Toyota İşe Alım Süreci Nasıl İşliyor?

Toyota Türkiye’de kariyer hedefleyen biriyseniz, Toyota’nın kadrosuna sürekli olarak yeni personeller aldığını söyleyebiliriz. İşe alım sürecinde adayların yetenekleri, deneyimleri ve ilgili işe uygunluğunuza bakılmaktadır.

Kariyer siteleri üzerinden yapacağınız başvuruların incelenmesiyle birlikte işe alım süreci başlamış olur. Olumlu bulunan adaylar için ön telefon mülakatı başlayacaktır. Eğer bu görüşmede de kişiler olumlu bir şekilde bulunursa bir süre sonra uygulamaya dahil edilmeleri söz konusu olur. Bu değerlendirme ile birlikte başarılı bulunan adayların teklif alabilmesi mümkün olacaktır. Mülakat sırasında kişilerin kişisel yaşamı, eğitim durumu, işten beklentileri gibi sorular ele alınır. Bunun yanında İngilizce sınavı bir sonraki aşamada yapılır. Sonuçların açıklanması iki haftayı bulabilir. Daha sonra telefon veya mail üzerinden başvurunuza dair olumlu veya olumsuz bir cevap alabilirsiniz. Bu şekilde yapılan teklif sonrası eğer teklifi kabul ederseniz bu süreç tamamlanmış olur. Tabi firmanın bu konuda son derece titiz olduğunuda belirtmek gerekiyor.

Toyota Türkiye’nin web sitesi üzerinden açık pozisyonlara başvurduğunuzda, özgeçmişinizde belirttiğiniz özellikleriniz, iş için uygun özellikler taşıyorsa birkaç gün içinde insan kaynakları uzmanı size dönüş yapmaktadır. Telefonda yapılacak mülakat sonrası, adaylar iş görüşmesine alınmakta ve çeşitli değerlendirilme testlerinden geçerek iş başlangıcı yapılmaktadır.

Toyota’da Staj İmkanı!

İş ilanlarının yanısıra alanında uzman bir şirkette staj yapma imkanı veren Toyota Türkiye, meslek lisesi ve üniversite öğrencilerine kariyer imkanı sunuyor. Sizde bu fırsattan yararlanmak için yukarıdaki bağlantı adresini takipte kalabilirsiniz. Veya şirketin insan kaynaklarını arayarak, daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Toyota Maaşları

Toyota’da çalışan kişilerin bölümlerine bağlı olarak maaşları şekillenecektir. Genel bir bilgi vermek gerekirse mühendis 4 bin TL, makine işçisi 2150 TL, pazarlama uzmanı 3.600 TL, lojistik mühendisi 4600 TL, yazılım mühendisi 5 bin TL civarında bir maaş alır. Tabi performansa bağlı olarak bir maaş artışı yaşanacağınıda belirtmemiz gerekir.

Toyota Personel Alımında Nelere Dikkat Eder?

Personelden alınan verimi arttırmak için bazı özelliklerin daha önemli bir yerde olduğunu belirtmek gerekiyor. Özellikle firma ekip çalışmasına yatkınlık, öğrenmeye karşı istek, esnek çalışabilecek, erkek adaylarda askerlik görevini bitirmiş, çözüm odaklı olarak çalışabilen, her daim gelişime önem veren, iletişim becerisi yüksek olan adaylardan gelecek başvuruları bekliyor. Bunun yanında çoğu bölüm için İngilizce dil bilgisinin bir hayli önemli olduğunu belirtmek gerekiyor.

Toyota’da  Açık Pozisyonlar 2019

Toyota’da şirketin üretim kısmında görevlendirilmek üzere

bay / bayan çalışma arkadaşları aranıyor.

Adaylarda Aranan Nitelikler:

  • Sakarya, Kocaeli veya Düzce bölgesinde ikamet edebilecek
  • Vardiyalı çalışma sistemi ile çalışabilecek
  • Erkek adaylar için askerlik hizmetinin en az 1 yıl tecilli olması veya askerlik hizmetini tamamlamış olmak

Not : Şehir dışından gelecek olan adayların yol masrafları karşılanacak ve geçici konaklama imkanı sağlanacaktır. 

Toyota Türkiye binlerce çalışanı ile hizmet verirken her geçen gün bunların sayısını arttırmaya devam etmektedir. Firma tarafından yayınlanmakta olan iş ilanlarını görebilmek ve uygun bulduğunuz bölümlere başvuruda bulunabilmek adına kariyer sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Başvurmak için lütfen İş Başvuru Formunu doldurup

faks veya e-mail ile gönderiniz.

Telefon :   0 533 153 70 71 / 0 533 153 69 99

Faks :  0 264 295 0153

e-mail :  basvuru@toyotatr.com

Soru ve önerileriniz için aşağıdaki yorum alanını kullanabilirsiniz. İlanlardan anında haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir