Petkim Personel Alımı ve İş Başvuru Formu

1965 yılında İzmir’de kurulan Petkim Petro Kimya Holding A.Ş. kurulduğu yıldan bugüne kapasitesini sürekli arttırmış ve şuan Türkiye’de petrokimya alanının öncü kuruluşlardan biri olmuştur. Özellikle 1998 yılından sonra kapasite arttırılmasına büyük yatırımlar yapan Petkim Holding’in bu yatırımları halen daha devam etmektedir. Şirket misyonlarından birinin personellerin mutlu ve rahat bir ortama sahip olması, personel ilişkilerine oldukça önem verdiklerini göstermektedir.

Petkim İş Başvuru Formu

Petkim’in personellerinden beklediği en önemli iki unsur motivasyon ve şirkete bağlılıktır. Personellerinden kolaylıkla vazgeçmeyen Petkim, aynı hassasiyeti çalışandan da beklemektedir. Eleman alım ilanlarını sadece kendi kurumsal sitesi üzerinden yayınlayan Petkim, iş başvurularını da sadece kurumsal sitesi üzerinden almaktadır. Başka site veya yollardan yapılan iş başvurularını kesinlikle değerlendirmeye almamaktadır. Ayrıca iş ilanlarının yayınlanmasına beklemeden bu link  üzerinden personel havuzuna giriş yapabilirsiniz. Bu şekilde ilanları kaçırmaz ve size uygun bir pozisyon oluştuğunda geri dönüş yapmanız kolaylaşır.

Petkim Çalışma Saatleri ve Maaşları

Sürekli olarak bir üretim içerisinde olan Petkim Holding 3 vardiyalı bir sistemle haftada bir gün izinle çalışmaktadır. Vardiyalar haftalık olarak değişim göstermektedir. Maaşları ise pozisyonlara ve tecrübe seviyesine göre değişiklik göstermektedir fakat genel olarak asgari maaşın üzerinde ve çalışma şeklinize göre maaşınızın yarısı kadar da prim alabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra senelik olarak belli dönemlerde ikramiye de ödemektedirler.

Petkim Holding’de Çalışmanın Avantajları

Petkim Holding, bünyesinde bulunan personelin huzurlu ve mutlu bir çalışma ortamına sahip olması için birçok farklı olanak sağlamıştır. Bu olanakların başında özellikle evli çalışanlara lojman imkanı sunmaktadır. Aynı zamanda kendi bünyesinde bir kolejide olan Petkim çocukların eğitimi konusunda da yardımcı oluyor. Çalışma saatlerinin dışında ise ailenizle baş başa olabileceğiniz kapalı spor salonları, tenis, voleybol ve basketbol sahaları bulunmaktadır. Kısacası sosyal imkan ve rahatlık bakımından yüksek oranda yardımcı oluyorlar.

İşe Girme Aşamaları

Petkim mülakatlarını iş odaklı yetkinlik bazında yapmaktadır fakat işin maiyetine ve pozisyonuna göre kişilik envanterleri, yetkinlik değerlendirme ve beceri sınavlarıda yapabilmektedir. Bu süreç sonunda uygun bulunan adaylara iş teklifi yapılır.

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Petkim Personel Alımı ve İş Başvuru Formu” için 2 yorum

 • Kasım 8, 2018 tarihinde, saat 15:12
  Permalink

  BEN TEKİRDAĞÇERKEZKÖYDE İKAMETKAH EDİYORUM BÜNYENİZDE ÇALIŞMAK İSTERİM

  Yanıtla
  • Kasım 8, 2018 tarihinde, saat 15:14
   Permalink

   türkiyenin en güçlülider kuruluşlarının başında gelen bir firma olarak siznle çalışmak isterim

   Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir