Sayıştay Denetçi Yardımcısı Alımı ve Başvuru

1 Eylül 2016 tarihli yapılan duyuruya göre Sayıştay 45 Denetçi Yardımcısı alımı yapılacak. Sınav için başvurular 20 Eylül’de başlayacak ve 29 Eylül’de sona erecektir. Başvuru şekli ise internet üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır. İlana ait diğer detaylar aşağıda verilmiştir.

Sayıştay 45 Denetçi Yardımcısı Alımı 2016

Sayıştay Başkanlığı tarafınca aşağıdaki nitelikleri taşıyan adaylar arasından halen boşta yer alan 45 adet kadro için Denetçi Yardımcısı alımı yapılacaktır. Alınacak aday adayları eleme, yazılı ve mülakat sınavlarından geçecektir. Eleme sınavı 30 Ekim 2016 tarihinde Ankara’da ÖSYM tarafından test şeklinde gerçekleştirilecektir. 90 dakikalık sınav saat 9:30’da başlayacaktır.

Denetçi Yardımcısı Adayında Aranan Şartlar

  1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde yer alan genel nitelikleri taşıyor olmak,
  2. Eleme sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak, (1 Ocak 1981 ve sonra doğmuş olanlar)
  3. İktisat, hukuk, siyasal bilgiler, işletme, idari bilimler ve iktisadi fakültelerinden veya bunlara denkliği, Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurtiçi veya yurtdışındaki en az 4 yıllık fakülte veya yüksekokullarından birini bitirmiş olmak,
  4. Denetçilik görevini sürekli olarak yurdun her yerinde yapmasına engel bir durumu bulunmamak, (Sağlık)

Sayıştay Denetçi Yardımcısı Başvuruları

sayıştay logoSayıştay Başkanlığınca yapılacak olan Denetçi Yardımcısı alımı ilanına başvuru yapmak isteyen adaylar başvurularını 20-29 Eylül 2016 tarihleri arasında yapacaktır. Başvurular elektronik ortamda ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internet üzerinden gerçekleştirilecektir. Bireysel olarak internet üzerinden başvuru yapacak olan adaylar (https://ais.osym.gov.tr) internet adresini kullanacaklardır.

Diğer yollarla yapılan hiçbir başvuru kabul edilmeyecektir. Sınav hakkında bütün bilgiler ÖSYM tarafından duyurulacaktır. Eleme sınavında başarılı olan adaylar ardından klasik olan yazılı sınava iki oturum şeklinde aşağıdaki tarihlerde katılacaklardır.

Oturum 1  10 Aralık 2016 9:30-15:30
 Oturum 2  11 Aralık 2016 9:30-15:30

Not: Başvuru, sınav ve ilan hakkında bütün detayları incelemek için tıklayınız. Diğer birçok personel alımı için sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Ayrıca soru, görüş ve önerileriniz için aşağıdaki yorum alanını kullanabilirsiniz.

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir