McDonald’s Personel Alımı ve İş İlanları

Dünyanın en çok tercih edilen ve beğenilen fast-food zincirlerinden biri olan McDonald’s 2018 yılında yeni açılan restoranları ve daha önceden açılan restoranları için genç ekip arkadaşları arıyor. McDonald’s, iyi bir kariyer yapmak isteyen adayların başvurularını bekliyor. Eğer sen de ünlü fast-food zincirinde çalışmak ve kariyer yapmak istiyorsan, doğru adrestesin. İsterseniz kısa bir bilgi ardınan McDonald’s iş başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

McDonald’s Kurumsal

McDonald’s restoranları ilk olarak 1940 yılında ABD’nin California eyaletinde bulunan San Bernardino’da açılmıştır. Günümüze gelindiğinde, dünya çapında bir restoran zinciri haline gelmiş, 118’den fazla ülkede 32 binden fazla restoran ağına ulaşmıştır. Restoranların %70’i franchise alarak işletenler tarafından, kalan %30’u ise McDonald’s tarafından idare edilmektedir. Fast-food kültürünün en önemli markalarından olan McDonalds mağazalarında 1,5 milyondan fazla insan çalışmakta. Sporu ve çevreyi önemseyen McDonald’s bugün dünyanın en değerli markaları arasındadır.

McDonald’s ülkemizde Anadolu Grubu bünyesinde hizmet vermektedir. Türkiye’de 260’tan fazla restoranı, 6000’den fazla çalışanı bulunmaktadır.

McDonald’s İnsan Kaynakları

McDonald’s en önemli kaynağın insan olduğuna inanır. Misafirlerin restoranlarından memnun şekilde ayrılmaları için gereken tüm hizmetleri yapmanın önceliği ile hareket etmektedir. Bunu sağlamak amacıyla Türkiye’de McDonald’s bünyesinde çalışacak personellerin, çalışna, becerikli ve ekip çalışmasına yatkın olması beklenir.

McDonald’s mağazalarında çoğunlukla gençler çalışmaktadır. Ancak diğer yaş gruplarından da isteyenlere çalışma imkanı tanınmaktadır.

McDonald’s İşe Başlama Sürecinde Neler Yapılır?

McDonald’s çalışanlarına işe girmeden ve girdikten sonra çeşitli eğitim programları uygulanır. İşe yeni başlayanlara “restoran oryantasyonu” eğitimi verilir. Daha sonra “yıldız sistem” denilen başarının ödüllendirildiği eğitime geçilir.

McDonald’s başarılı personellerinin gelecek beklentilerini karşılamakta ve onlara iyi bir kariyer imkanı sağlamaktadır.

Neden McDonald’s?

-McDonald’s’ta esnek çalışma saatleri vardır. Böylece hem okulunuzda okuyup hem de çalışabilirsiniz..

-McDonald’s eğlenceli bir ortamda, arkadaşlık havasında çalışabileceğiniz bir yerdir.

-McDonald’s çalışanlarının kariyer hedeflerini dikkate almakta ve onlara kendilerini geliştirebilecekleri eğitimler vermektedir.

-McDonald’s’ta her yaştan insana iş imkanı sağlamaktadır.

-McDonald’s size bir takım oyuncusu olduğunuzu hissettirir.

McDonald’s Yeni Ekip Üyeleri Arıyor!

Her yazımızda olduğu gibi bu yazımızda da işveren şirket hakkında bilgi paylaşımına devam ediyoruz. Çünkü şirket hakkında sorulabilecek sorulara karşı hazırlıklı olmalısınız. Unutmayın ! şirket hakkında kısa da olsa bilgi edinmek, sizi birçok iş arayanın önüne geçirebilir.

McDonald’s Personel Başvuru Şartları

McDonald’s şirketinin bir personelde genel olarak aradığı nitelikler aşağıdaki gibidir. Tabii bu nitelikler zaman zaman farklılık gösterebilmektedir. Biz genel olarak şunları söylebiliriz;

  • Dinamik ve takım çalışmasına uyumlu,
  • Çalışkan ve disiplinli,
  • Müşteri memnuniyetine dikkat eden,
  • 18 yaşından gün almış,
  • Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilecek,
  • Enerjik ve eğlenceli çalışma ortamına uyum sağlayabilecek,

personel adayları aranmaktadır. Bu şartlar tam bana göre diyorsanız, hemen aşağıdaki başlık altından McDonald’s başvuru formuna ulaşabilirsiniz.

ronald

McDonald’s Maaş Ücreti ve Çalışma Şekli

Tam zamanlı olarak personel alımı gerçekleştiren McDonald’s, vardiyalı bir şekilde iş planı yapmaktadır. Yani sabahçı ve öğlenci girişi olarak çift vardiya çalışmaktadır. (Restoran personeli için geçerlidir.) Günlük çalışma süresi 8 saat olarak belirlenmiştir. Maaşlar çalıştığınız saate göre belirlenir. Aylık olarak düşünüldüğünde bu miktar yaklaşık olarak asgari ücret seviyesindedir. Satış bazlı prim de uygulanmaktadır. Özetle maaşlar şu şekildedir: Maaş + prim + yemek.

McDonald’s İş Başvuru Formu 2019

Sizde McDonald’s bünyesinde çalışmaya ve kariyer yapmaya karar verdiyseniz, aşağıdaki bağlantı adresi ile başvuru sayfasına gidebilirsiniz. Karşınıza çıkan sayfada sizlere işin detayları ve başvuru bilgileri verilecektir. Bu bilgilerin ardından başvuru yap butonu ile hemen başvurunuzu yapabilirsiniz.Cv örnekleri sayfamızdan hazır cv indireblirsiniz.

McDonald’s iş başvuru adresitıklayınız

Ayrıca merkez ofiste çalışmak ve kariyer yapmak için McDonald’s internet adresinin İnsan Kaynakları sayfasına göz atabilirsiniz. Restoran ve merkez ofisi için başvuru formları insan kaynakları sayfasında mevcuttur. Ayrıca dünyanın büyük fast-food zincirlerinden biri olan Burger King ilanları için Burger King iş başvurusu konumuzu inceleyebilirsiniz. Konu hakkında soru, görüş ve önerilerinizi yorum alanından bizlere iletebilirsiniz.

 

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir