Vodafone Gizli Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda gelen yoğun istek üzerine ‘gizli numaradan gelen çağrılar nasıl engellenir?’ konusu hakkında bir bilgi paylaşımı yapmak istedik. Bu yazımızda ünlü gsm operatörlerinden birisi olan Vodafone için gizli numara kapatma nasıl yapılır? bunu göstereceğiz.

Gizli numaralardan gelen aramalar bazen çok rahatsız edici hale gelebilmektedir. Birçok kişi bu numaraları engellemenin yöntemlerini araştırmaktadır. Peki, bu son derece rahatsız edici Vodafone gizli numara engelleme nasıl yapılır?

Gizli numara çağrıları özellikle bayanlar için en büyük kabuslardan birisidir. Yüz yüze açılamayan, konuşamayan erkeklerin en çok başvurdukları yöntemdir. Bir de kavgalardan sonda, sevgilisine gurur yapan ve gizli numaradan arayıp sesini duymak isteyen bir kısım vardır. Bunlar da genelde gizli numaraları kullanırlar.

Bir de çeşitli ürün satışı yapmak için arayanlar vardır. Özellikle dolandırıcılık amaçlı olan bu aramalar belli bir dönem birçok kişiyi mağdur etmiştir. Ne dediğini anlamayan amcam, teyzem de evet dediğinde iş işten geçmiş oluyordu.

Büyük bir sorun olan gizli numara sorunundan bu kadar kolay kurtulabileceğinize inanamayacaksınız.

Gizli Numaradan Gelen Çağrılar Nasıl Engellenir?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi bu konu hakkında birtakım araştırmalar yaptık. Araştırmalarımıza göre online, sms ve sesli yanıt sistemi ile gizli numaralardan gelen çağrıları engelleyebilmek oldukça kolay ve zahmetsiz bir işlem olduğunu gördük. Bize en kolay gelen ve sizlerin hemen yapabileceği sms (kısa mesaj) ve sesli yanıt sistemini aşağıda paylaştık. Sizde aşağıdaki adımları uygulayarak, gizli numaradan gelen çağrıları açıp veya kapatabilirsiniz.

  • Gizli numaradan gelen çağrıları engellemek için: GIZLI AC yazarak 7046’ya mesaj atabilirsiniz. Sesli yanıt sistemi kullanarak yapmak için ise 7046’yı arayabilirsiniz.

Gizli numaralardan gelen çağrıları engellediniz ve daha sonra çağrıları kabul etmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları uygulayınız.

  • Gizli numaradan gelen çağrıları kabul etmek için: GIZLI KAPAT yazarak 7046’ya mesaj atabilirsiniz. Sesli yanıt sistemi kullanarak yapmak için ise 7046’yı arayabilirsiniz.

 

SESLİ YANIT SİSTEMİ İLE NUMARA ENGELLEME

Gizli numaralardan kurtulmanın bir başka yolu da Vodafone Online Self Servis hizmetidir. Kullanmakta olduğunuz Vodafone hattı ile 7046’yı ücretsiz olarak arayabilir ve engelleme talebinde bulunabilirsiniz.

Gizli Numaraları Engellemek Ücretli Midir?

gizli numara engelleme

Bu hizmet Vodafone tarafından ücretsiz olarak sağlanmaktadır. Herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Dilediğiniz bir şekilde gizli numaraları ücretsiz bir şekilde açıp veya kapatabilirsiniz.

Diğer operatörlerin gizli numara kapama servisi için bizi takipte kalın! Konu hakkında görüş, öneri ve sorularınızı yorum alanından bizlere iletebilirsiniz.

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir