Sözleşmeli Bordo Bereli Nasıl Olunur ?

Yakın zamanlarda ekranlarda oldukça yankı uyandıran sözleşmeli bordo bereli alımı ilanına dair detaylar belli olmaya başladı. Açıklanan bildiri ile sözleşmeli bordo bereli olmanın şartları açıklandı. İşte Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Bordo Bereli olarak görev yapmak üzere istihdam edilecek sözleşmeli subay ve astsubay alımına dair detaylar…

Bordo Bereliler Kimdir? Kimlerden Oluşur?

Türkiye Silahlı Kuvvetlerin en önemli birliği olan Bordo Bereliler, özel kuvvetler olmakla birlikte düşmana ve herhangi bir tehlikeye karşı ilk savunmaya ya da saldırıya geçen birlik olmaktadır. İsmini taktıkları berenin renginden alan bordo bereliler; subay ve astsubaylardan oluşturulmaktadır. En az üç yıl eğitim alan subay ve astsubaylar gönüllük esasına göre seçilerek bordo bereliler birliğine dahil edilmektedir.

Bordo Berelilerin Aldığı Eğitimler Nelerdir?

Türk Silahlı Kuvvetlerinin en önemli ve özel birliği olan bordo bereliler; mevcut tüm savaş teknikleri hakkında ayrıntılı bilgi ve eğitim almaktadır. Hemen hemen tüm silahlar üzerinde beceri kazanan bordo bereliler, aldıkları 3 yıllık eğitim süresince aynı zamanda balık adam eğitim, paraşüt eğitimi, harita okuma eğitimi, hedef yok etme eğitimi ve denizde hayatta kalabilme eğitimi gibi birçok eğitim almaktadır. Aynı zamanda hedef bulma eğitimi ve her koşulda hayatta kalabilme eğitimi de bordo berelilere verilen en temel eğitimlerden olmaktadır.

Bordo Berelilerin Maaşı Ne Kadardır?

Oldukça zor şartlar icra edilen bir meslek olan bordo bereli mesleğinin maaşı da diğer mesleklere göre yüksek olmakla birlikte ortalama olarak 7000 TL olmaktadır. Kendi komutanı dışında hiçbir komutandan ve kuvvetten emir almayan bordo bereliler, bazı durumlarda operasyon başına da ücret almaktadır. Dolayısıyla da diğer kuvvetlere göre bordo bereli maaşları daha yüksek ve dolgun olmaktadır.

Sözleşmeli Bordo Bereli Alımı

Türklerin gurur kaynağı olan bordo berelileri kahramanlığı, cesurluğu ve dayanıklığı ile tanıyoruz. Eğitimleri ve operasyonları gördükçe gururla ve hevesle onları izliyoruz. Haliyle bizde bordo berelilerin yerinde olmak isteyebiliyoruz. Peki her Türk vatandaşı bordo bereli olabilir mi ? Bordo bereli olmak için neler yapmak gerekiyor ? Eğer sizde bordo bereli olarak görev almak istiyorsanız, aşağıdaki ilan ile hayallerinize kavuşabilirsiniz. İşte sözleşmeli bordo bereli alımı

Bordo Bereli Olarak Görev Yapmak Üzere Sözleşmeli Subay ve Astsubay Alınacak

Ülkemizde son zamanlarda yaşanan terör olaylarının artması ile Özel Kuvvetler Komutanlığı’nın görev alanı arttı. Böylece personel ihtiyacı oluşmaya başladı. Bunun üzerine harekete geçen Türk Silahlı Kuvveleri sözleşmeli subay ve astsubay alımı gerçekleştirecek. Sözleşmeli subay ve astsubaylar, Özel Kuvvetler Komutanlığı personeli olarak görevlendirilebilecek.

bordoberelialımı

Bordo Bereli Olmanın Şartları

Sözleşmeli subay ve astsubay adaylarının, Özel Kuvvetler kursu görecekler için istenilen sağlık koşullarına sahip olmaları gerekiyor.

Direk Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda görev yapmak üzere Türk Silahlı Kuvvetli tarafından temin edilecek sözleşmeli subay ve astsubaylardan askeri eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamlayanların atamaları Özel Kuvvetler Komutanlığı’na yapılacaktır.

Bordo Bereli Eğitimleri Nasıl Olacak ?

Askerliğini başarılı olarak tamamlamış ve doğrudan Özel Kuvvetler Komutanlığın’da görevlendirilen sözleşmeli subay ve astsubaylar, sağlık yeterliliklerini kaybetmediği takdirde ilerleyen zamanlarda başka kadrolarda görev almayacak.

Sözleşmeli subay ve astsubaylar, Özel Kuvvetler Komutanlığı tarafından özel bir eğitimden geçirilecek. Bordo Bereliler 3 farklı dal olmak üzere toplam 47 ders görecek. Zorlu eğitimlerin sonucu başarılı olan adaylar Bordo Bereli olma hakkına sahip olacak.

İlerleyen zamanlarda açıklanacak olan detaylar sitemizde yer alarak güncellenecektir. Daha detaylı bilgi için ve diğer askeri personel alımları için sitemizi takipte kalabilirsiniz. Dilerseniz, sosyal medya hesaplarımızı takip ederek hemen ilanlardan haberdar olabilirsiniz.

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir