Starbuck’s Personel Alımı ve İş Başvuru Formu

Starbuck’s şuanda 65 ülkede 21 binin üzerinde mağazaya sahip bir kahve dükkanları zinciridir. Kuruluşu 1981 yılına dayanan Starbuck’s uzun zamandan beri kendi sektörü içinde en gözde markalardan biri haline gelmiştir. Türkiye’nin de gözde markaları arasında yer alan Starbucks ülkeyi kapsayan şekilde pek çok yerden hizmet vermeye devam etmektedir.

Starbuck’s Personel Alımı ve İş Başvuru Formu

İş Başvurusu

Starbucks Türkiye’de bulunan mağazaları için pek çok bölümde çalıştırılmak üzere personel alımı yapmaktadır. Starbuck’s iş başvuruları için yapılması gereken tek şey sitede yer alan başvuru formu üzerinden firmaya başvuruda bulunmaktır.

 

 

Starbuck’s Çalışma Saatleri

Starbuck’s mağazalarının farklı saat aralıklarında hizmet verdiğini belirtmek gerekiyor. Buna göre belirli yerlerde bulunan mağazalar sabah 7’de açılırken akşam 20’ye kadar hizmet veriyor. Alışveriş merkezlerine bağlı olarak çalışan mağazaların ise sabah 8’de açılması ve akşam 20’ye kadar hizmet vermesi söz konusu oluyor. Starbuck’sta çalışmaların vardiyalı bir şekilde devam ettiğini söylemek gerekiyor. Her personel mağazalarda 8 saat boyunca çalışmaktadır.

Starbuck’s Personel Alımında Nelere Dikkat Eder?

Starbucks personel alımında bazı özelliklerin iş için daha uygun olabileceğini belirtiyor. Bu bakımdan personel alımı sırasında yoğunluğa ayak uydurabilecek, takım çalışmasına önem veren, hızlı düşünebilen, sorumluluk sahibi, gün boyunca belli bir disipline bağlı olarak çalışabilecek, uyumlu çalışabilen, kendini bu alanda geliştirmeye müsait kişilerden gelecek başvurulara önem gösteriyor.

Starbuck’s Maaşları

Starbuck’s maaşları çalışılan bölüme göre farklılıklar göstermektedir. Yönetici, full time, part time gibi bölümlerin maaşları birbirinden epey farklı olabilir. Full time çalışan kişiler asgari ücretin biraz daha üstünde kazanç elde etmektedir. Part time olarak çalışan öğrenciler ise, bunun yarısında bir kazanç elde ederler. Çalışma saatleri bu konuda önemli olduğundan dolayı bu rakamlarda bazı değişikliklerin olması doğaldır. Bu ücretlerden daha az alabileceğiniz dönemlerinde olabileceğini belirtmek gerekiyor.

 

Starbuck’s Personel Alımı ve İş Başvuru

İşe Alım Süreci

Eğer biraz daha hızlı bir süreci başlatmak istiyorsanız, öncelikle bulunduğunuz yerde bulunan bir Starbuck’s mağazasına doğrudan iş başvurusunda bulunmanız bu konuda daha iyi olacaktır. Zira online olarak yapacağınız başvurularda iş başvuruları için biraz beklemeniz gerekebilir. Sözlü mülakat sırasında özellikle iş verenlerin karşısında pozitif bir izlenim bırakmanız çok önemli bir kondur. Özellikle daha çabuk uyum sağlayabilen ve tüm işleri yönetmek için uygun olan kişilerin işe alınma sürecinde biraz daha şanslı olduğunu belirtmek gerekiyor. Yani mağaza içinde yer alan sorumluluklardan kaçmayacağınızı hissettirmeniz ve her türlü alanda kendinizi gösterebileceğinizi hissettirmeniz işe alınmanıza neden olacak şeylerden biridir.

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir