Adalet Bakanlığı Hakim ve Savcı Adayı Alımı Başvurusu

Adalet Bakanlığı Personel Alımı

Adalet bakanlığı; adli, idari ve avukat mesleğinde yer alan, 1200 Hakim ve Savcı adayı alımı yapmaktadır. İnternet ortamında gerçekleşecek başvurulardan sonra, yazılı sınav ve mülakat sınavı ile Hakim ve Savcı adayı alımı yapmaktadır. Alınacak kadro sayısı ve alan hakkında detaylı bilgi, internet üzerinden web sitesinde açıklanmaktadır. Hakim ve Savcı adayı alımı sınavları Ankara’da gerçekleşmektedir.

hakim-ve-savci-atamalari-gerceklesti-h1424852064-640x360

Hakim Ve Savcı Adayı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hakim ve Savcı adayları başvuruda bulunmak için internet üzerinden verilen tarihlerde elektronik ortamda başvurularını gerçekleştirmelidir. İnternet üzerinden başvurularını tamamlayan adaylar, belirtilen sınav kadar başvuru ücretini, ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan, “ÖDEMELER” kısmından yatırmaları gerekmektedir. Başvuru yapmadan önce gerekli tüm şartları okuduktan sonra, eksiksiz şekilde başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz.

Başvurular Elektronik Ortamdan Yapılacak

Adalet Bakanlığı, çok sayıda Hakim ve Savcı adayı alımı yapacağını duyurmuştur. Duyurunun yapılmasından kısa bir süre sonra elektronik ortamda başvuru süreci başlamıştır. Verilen tarih ve saatte Hakim ve Savcı adayı başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra, verilen adrese sınav ücretini yatırmalısınız. Güncellenen bilgiler doğrultusunda; Adli ve İdari yargı birbirinden bağımsız olarak değil, bir bütün halinde gündeme gelmektedir. Personel alımı da bu yönde gerçekleşmektedir. Başvurunuzu eksiksiz şekilde ve gününde yaparak, gerekli şartları taşıdığınız takdirde, istediğiniz pozisyonda meslek sahibi olabilirsiniz. Adalet Bakanlığının resmi web adresini takip ederek, güncel bilgilerden haberdar olabilirsiniz.

 

 

 

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir