Bekçi Alımı Başvuru Şartları – 2018 Bekçi Alımları-Bekçi Alımı Dilekçe Örneği

Günümüzde oldukça konuşulan ve tartışılan bekçi alım ilanlarına birkaç yenisi daha eklendi.İçişleri Bakanlığı merkez ve ilçelerine çok sayıda bekçi alımı yapılacağını geçen günlerde açıklamıştı.Bekçi temini ile ilgili bu yazımızda aklınıza takılan her soruya cevap bulabilirsiniz.Ayrıca bekçi alımı dilekçe örneği aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.Peki bu görevi yapmak için adaylarda ne gibi şartlar aranmaktadır? Hangi koşullarda bekçi olunabilmektedir?

Bekçi Olabilmek İçin Adayda Aranan Şartlar Nelerdir?

Adaylar, bekçi olabilmek için aşağıda verilen şartları karşılıyor olmaları gerekmektedir.

a) T.C vatandaşı olmak,

b) En az ilkokul mezunu olmak,

c) Askerlik ödevini bitirmiş olup 30 yaşından yukarı olmamak, (30 yaşından yukarı olmamak kaydı asıl aday listesine girmiş olan istekliler için bekçiliğe giriş sınavı için verilen dilekçenin Valilik / Kaymakamlıklar tarafından İl / İlçe Emniyet Müdürlüklerine / Amirliklerine havale olduğu tarih; yedek aday listesine giren istekliler için adaylığa tayin tarihi göz önüne alınarak hesaplanır.)

d) Görevi yapmasına karşın herhangi bir sağlık probleminin ve engelin bulunmadığına dair sağlık kurulu tarafından verilen raporlarla tevsik edilmiş olmak,

e) Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir liilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,

f) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak,

g) Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanınmamak,

h) Kamu haklarından mahrum olmamak, kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkum bulunmamak,

kpss_sarti_olmadan_bekci_alimi

Bekçi Alımı Dilekçe Örneği

HATAY  VALİLİĞİNE

Hatay Valiliğine alınacak Çarşı Ve Mahalle Bekçiliğine başvurmak istiyorum. Bu çerçevede istenilen evraklar dilekçe ekinde sunulmaktadır.

Sınav yerine gidiş-dönüş ve zaruri masraflar ile sınavı kazandığım takdirde, sağlık kurulu raporu almak üzere yaptığım masraflar tarafıma ait olup, ileride bu konuda herhangi bir talepte bulunmayacağım.

……/……/….. tarihinde Hatay İli Valilik ve Kaymakamlık İnternet sitelerinde yayınlanan, Çarşı Mahalle Bekçisi ilanı okudum ve içeriğinden bilgi sahibi oldum.

Aşağıdaki tabloda belirtmiş olduğum bilgilerin doğru olduğunu beyan ediyor ve aksinin tespit edilmesi durumunda başvurumun geçersiz sayılacağını;

Kabul ve taahhüt ediyorum.  . …/…./2017

İmza

Adı Soya

Adı Soyadı :
T.C. Kimlik Numarası :
Doğum Yeri / Tarihi :
İkamet Adresi :
Telefon Numarası :
e-posta Adresi :
Mesleği / Yaptığı İşler :
Askerlik Durumu :
Öğrenim Durumu :
Adli Sicil Kaydının
Olup Olmadığı
:
Lisede Hazırlık
Okuyup Okumadığı
:

Ek:

  • Nüfuz Cüzdanı Fotokopisi,
  • Okul Diploma veya Tasdiknamesi,
  • Askerlik Durum Belgesi,
  • 4,5×6 Ölçülerinde 6 Adet Fotoğraf,
  • Adli Sicil Belgesi,
  • Lise Mezunları için Hazırlık Okumuş İse Belgesi.

Bekçi Alımı Dilekçe Örneği İndir

 

Bekçi Alımı Başvurusu Nasıl Yapılacak?

Adayların en çok merak ettiği sorulardan biriside başvuru adımlarıdır. Adaylar bekçi alımı başvurusu için verilen tarihler arasında istenilen belgeler ile birlikte çalışmak istedikleri kaymakamlıklara başvuru yapması gerekmektedir. Başvuru adımları konusunda daha detaylı bilgiler aşağıdaki bağlantı adresinde yer almaktadır.

Hangi illerde bekçi alımı yapılacak diye soruyorsanız aşağıdaki bağlantı adresine tıklayınız.Kategori seçeneğinden diğeri seçiyoruz bekçi ilanları arasında illere göre bekçi alım ilanları karşınıza çıkacaktır. Bu ilanların üzerine tıklayarak bütün bilgilerin (sınav, başvuru, aranan şartlar, genel hususlar vb.) yer aldığı başvuru kılavuzuna ulaşabilirsiniz.
http://euygulama.dpb.gov.tr/dpb_web/menu/Ilan_Menu.aspx#duyurular

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir