Ceza ve Tevkifevleri Sözleşmeli Personel Alımı

Kısa bir aradan sonra ilan paylaşımlarımıza devam ediyoruz. Bugünkü yazımızda Ceza ve Tevkifevleri 2954 sözleşmeli personel alımı detaylarını sizlerle paylaşacağız. (Bütün detaylar için yazımızın sonundaki başvuru kılavuzunu inceleyiniz!)

Yeni yapılan duyuruya göre Ceza ve Tevkif Evleri 2454 infaz koruma memuru, 144 büro personeli, 95 sağlık memuru, 56 teknisyen, 155 şoför, 26 aşçı ve 24 kaloriferci olmak üzere toplamda 2954 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. İlanda belirtilen genel şartlar ve özel şartları karşılayan adaylar başvurularını yapabilecek.

Ceza ve Tevkif Evleri Personel Alımı Başvuru Detayları

Ceza ve Tevkif Evleri sözleşmeli personel alımı ilanına başvuru yapmak isteyen adaylar, 4 Nisan 2016 ve 15 Nisan 2016 tarihi mesai bitimine kadar başvurularını yapacaklardır.

Adaylar, uygulamalı ve sözlü sınava, adalet komisyonu başkanlıklarından veya Bakanlık internet sitesinden temin edebilecekleri EK-1 başvuru formunu doldurup, öğrenim belgesi ve sınav sonuç belgesinin aslı veya bilgisayar çıktısı yada komisyon başkanlığınca onaylı örneği ile birlikte en son başvuru günü mesai bitimine kadar ilgili adalet komisyonu başkanlığına veya mahalli Cumhuriyet başsavcılıklarına başvuracaklardı

– Adaylarda Aranan Genel Şartlar

Yapılacak personel alımı için genel şartlar aşağıdaki gibidir. Yalnız her bir başvuru pozisyonu için özel şartlar aranmaktadır. Özel şartlara ulaşmak için aşağıdaki başvuru kılavızunu inceleyiniz.

a) T.C vatandaşı olmak,

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahküm olmamak,

c) Askerlik ile ilişiği bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

d) Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak,

e) Adalet Bakanlığı Memur, Sınav-Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 6-18/c maddesinde bulunan şartları taşıdığını Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek,

f) Merkezi sınavdan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) en az 70 puan almış olmak,

g) Son başvuru tarihi (15 Nisan 2016) itibariyle 18 yaşını doldurmuş olmak,

Merkezi sınavın (KPSS-2014) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle; infaz ve koruma memurları için 30 yaşını bitirmemiş olmak(01 Ocak 1985 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.); teknisyen, büro personeli (ceza infaz kurumu katibi), diğer sağlık personeli (sağlık memuru), destek personeli (aşçı, kaloriferci, şoför) için ise 35 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1980 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)

h) Hizmet göreceği sınıfla ilgili özel kanun veya diğer mevzuatta aranan şartları taşımak.

– Başvuru Kılavuzu

İlan sitemizde duyuru amaçlı özetlenerek yayımlanmıştır. Bu yüzden gerekli bütün bilgilere ulaşmak için (başvuru adımları, genel ve özel şartlar, sınav bilgileri, kadrolar vb.) başvuru kılavuzunu inceleyiniz. Başvuru kılavuzunu incelemeden kesinlikle başvuru yapmayınız. Başvuru kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.

1

2

3

Paylaşım hakkında sorularınızı yorum alanından belirtebilirsiniz.

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Ceza ve Tevkifevleri Sözleşmeli Personel Alımı” için bir yorum

  • Nisan 29, 2016 tarihinde, saat 17:52
    Permalink

    alımlar bitti mi 🙁

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir