Gümrük Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı

Kısa süre önce yayımlanan ilana göre Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 14 sözleşmeli bilişim personeli alımı gerçekleştirecek. Yazılım geliştirme, sistem uzmanı ve veritabanı programlama gibi alanlarda personel alımı gerçekleşiterecek olan bakanlık, daha birçok pozisyonda bilişim personeli alacak. Peki ilana hangi adaylar başvurabilecek? ve Başvurular nasıl yapılacak ? Detaylar yazımızda…

Gümrük Bakanlığı Sözleşmeli Bilişim Personeli Alacak!

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı görevlendirilmek üzere 31 Aralık 2008 tarih ve  27097 sayılı Resmi Gazete’ de paylaşılan”Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmeliğin 8. maddesi gereğince, 2014 ve 2015 yılı KPSSP3 puan türünün %70 (yüzde yetmişi) ve yabancı dil puanının %30 (yüzde otuzu) toplamı dikkate alınarak en yüksek puan alandan sıralanarak sözleşmeli 14 bilişim personeli kadrosunun 10 katı aday arasından, sözleşmeli bilişim personeli alınacak.

Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı Başvurusu

Alımlar Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından 21 Mart 2016 ve 25 Mart 2016 tarihleri arasında yapılacak sınav sonucunda oluşacak başarı durumuna göre personel alımı yapılacaktır. Ayrıca alım yapılacak olan pozisyonlar ise tabloda gösterilmiştir.

14 bilişim personeli alımı

Başvuru ve Bilgi Kılavuzu

14 bilişim personeli alımında her pozisyon için özel şartlar bulunmaktadır. Aranan şartlara, başvuru koşullarına, kadrolara, sınava ilişkin bilgilere, başvuru sonrası yapılacaklara ve ilan hakkında bütün detaylara ulaşmak için aşağıdaki bağlantı adresini kullanınız. Konu sitemizde bilgi amaçlı yazılarak, özetlenmiştir.

İlana ait bütün bilgileri yer aldığı başvuru kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız!

Paylaşılan yazı hakkında bulunan sorularınızı, görüşlerinizi ve önerilerizi aşağıdaki yorum alanını kullanarak bizlere iletebilirsiniz. Böylece bizlerden ve diğer ziyaretçiler tarafından gelecek cevaplar ile sorularınıza karşılık bulabilirsiniz. İlerleyen günlerde yapılacak olan personel alımları için sitemizi ve sosyal medya hesaplarımızı takipte kalınız. Başarılar dileriz.

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir