Hazine Müsteşarlığı Personel Alımı ve İş Başvurusu

Türkiye Başbakanlığı’na bağlı devlet kurumu olan Hazine Müsteşarlığı, 2016 yılında da personel alımlarına devam ediyor. Bu zamana kadar yaptığı personel alımları ile birçok kişiye istihdam sağlayan Müsteşarlık, yeni yaptığı duyuruya göre 15 uzman personel alımı gerçekleştiriyor. Elektronik ve Elektronik Mühendisi, İnşaat Mühendisi, Gıda Mühendisi, Matematik ve Hukuk gibi mesleklerin aralarında bulunduğu ilanın kadro sayıları ve pozisyonları detaylı bir şekilde aşağıdaki verilmiştir. Aynı zamanda ilana başvuru yapmak isteyen adaylar başvuru koşulları ve bütün detayları sayfamızdan inceleyebilirler.

İlana ait detaylara geçmeden önce Hazine Müsteşarlığı hakkında bilgi sahibi olmanız için kısa bir paragrafı sizlerle paylaşıyoruz. Başvuru sürecinde size yararlı olabileceğini düşündüğümüzden bu kısma göz atmanızı öneriyoruz. Bu kısmı atlayarak, hemen başvuru bilgilerini incelemek isteyen adayları bir alt başlığa alabiliriz.

Başbakanlık_Hazine_Müsteşarlığı
Hazine Müsteşarlığı, Türkiye Başbakanlığı’na bağlı bir devlet kurumudur. Kurum Türkiye’nin hazine yönetiminden sorumlu olması üzerine 1983 yılında kurulmuştur. Kurumun binası Ankara’nın Emek ilçesinde bulunmaktadır.

Hazine Müsteşarlığı Personel Alımı 2016

Paylaşmış olduğumuz bilgi paylaşımının ardından detaylara geçebiliriz. İlk olarak 15 uzman personel pozisyonu için 18 Nisan ve 22 Nisan tarihleri arasında giriş sınavının yapılacığını söylemek daha doğru olacaktır. Ardından hangi pozisyonda kaç personel alımı yapılacağını inceleyelim.

 • (1 kişi) – Elektrik-Elektronik Mühendisi
 • (1 kişi) – İnşaat Mühendisi
 • (3 kişi) – Gıda Mühendisi
 • (4 kişi) – Diğer Mühendis Branşları
 • (2 kişi) – Matematik
 • (2 kişi) – İstatistik
 • (2 kişi) – Hukuk

olmak üzere toplamda 15 uzman personel temini yapılacaktır. Tabii personel alımları için adayda aranan bazı koşullar yer almaktadır. İsterseniz bu maddeleride bir alt paragrafta inceleyelim.

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde bulunan genel şartları karşılıyor olmak,
 • Sınav tarihi (18 – 22 Nisan) itibari ile 35 yaşını doldurmuş olmamak, (Not : Askerlik görevini yapmış olan adaylar için bu sınıra askerlikte geçen süre eklenecektir.)
 • Yukarıda vermiş olduğumuz bölümlerin 4 yıllık eğitimini veren üniversite ve fakültelerden veya buna denkliği Yükseköğretim Kurumu tarafından onaylanmış yabancı eğitim kurumlarından mezun olmak,
 • KPDS (Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı) veya YDS (Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı)’den dili İngilizce olmak üzere en az 80 puan almış olmak veya dil yeterliliği açısından buna denk kabul edilen uluslararası geçerliliği olan bir belgeye sahip olmak,
 • ÖSYM tarafından 2014 ve 2015 yıllarında yapılmış KPSS birinden, ‘KPSSP5’ paun türünden en az 80 puan almış olmak ve başvuruda bulunan adaylar arasında puan göre yapılacak sıralamada, alanlar için belirlenen kontenjanın dört katı aday arasında bulunmak ilana başvuru şartlarındandır.

Hazine Müsteşarlığı İş Başvurusu

Son olarak ilana nasıl başvuru yapabileceğiniz konusuna değinelim. Yalnız ilana başvuru yapmadan önce aşağıda bulunan yazının kaynağını kesinlikle inceleyiniz. Konu sitemizde duyuru amaçlı paylaşılmış olup, bütün bilgilere yer verilememiştir. Başvuru kılavuzunu incelediğinizi varsayarak başvuru adresini kısmına geçiyoruz.

hazine müsteşarlığı personel alımı
Başvuru için adaylar http://www.cfcu.gov.tr internet adresinde bulunan ‘İş Talep Formu’ ve istenilen belgeler ile şahsen, elden, veya posta ile birimin aşağıdaki adresine, 12 Nisan 2016 tarihi mesai bitimine kadar ulaştırılmak kaydıyla başvur yapabilirler. En geç 12 Nisan mesai bitimine kadar başvuru yapılmalıdır.

Başvuru adresi : Eskişehir Yolu 4. km 2180 Cad. (Halbank Kampüsü) No : 63 C-Blok 06510 Söğütözü/Ankara – Merkezi Finans ve İhale Birimi

– İstenilen Belgeler

 • Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Sonuç Belgesi,
 • KPDS veya YDS Sonuç Belgesi, (Veya bu belgelere denkliği kabul görüşen ve uluslararası geçerliliği olan bir belge)
 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi,
 • 2 Adet Vesikalık Fotoğraf, (6 ay içerisinde çekilmiş olmak suretiyle)
 • Yükseköğrenim Diploması veya Çıkış Belgesi

İlan hakkında yazımız sona ermiştir. Tamamına erişmek için aşağıdaki kaynak adresini kullanabilirsiniz. Yorum alanını kullanarak bizlere sorularınızı iletebilirsiniz.

Kaynak : ilan.memurlar.net/ilan/35182/

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Hazine Müsteşarlığı Personel Alımı ve İş Başvurusu” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir