SunExpress Yetiştirilmek Üzere Pilot Adayı Alımı

SunExpress, birçok insanın hayalindeki mesleklerden biri olan pilotluk için bir adım attı. Yetiştirilmek üzere pilot adayı alımı ilanını duyuran ünlü havayolu şirketi tam 80 pilot adayına ücretsiz eğitim verecek. Eğitim süreci sonrası işlerinin hazır olduğunu söyleyen SunExpress, pilot adayı alımı için adaylarda bazı şartlar arayacak. Eğer sizde pilot olmanın hayalini kuruyor ve aranan şartları karşılıyorsanız, bu fırsatı kaçırmayın! deriz. Ek olarak yazımızın son paragrafından SunExpress iş ilanlarına ulaşabilirsiniz.

SunExpress  Tarihçe

SunExpress, 1989 yılında, iki büyük havayolu şirketi olan Türk Hava Yolları ve Lufthansa ortaklığı ile kurulmuştur. İlk uçuşunu 1990 yılında gerçekleştiren şirket, Alman ve Türk ortaklığı ile çalışmalarına devam etmektedir. 2001 yılında Antalya ile Frankfurt arasında tarifeli sefer düzenleyerek, bu alanda öncü olmuştur. 2006 yılından itibaren iç hat seferleri düzenleyen SunExpress, İzmir’den Türkiye’nin birçok şehrine uçuşlar gerçekleştirmektedir.

marqueeSunExpress Kariyer

Sunexpress’de çalışanlar, çok kültürlü bir yapı içinde çalıştıklarından, kariyerleri açısından önemli avantajlara sahiptirler. Dünya çapında 41 ülkede 3800’den fazla çalışana sahiptir. İngilizce, havacılık dili olduğundan şirket bünyesinde yoğun şekilde kullanılmaktadır. Toplantı ve yazışmalarda İngilizce kullanılmaktadır. İnsan Kaynakları politikası, kaliteli personelin şirketin başarısındaki en önemli güç olduğu anlayışına dayanır. Şirket bünyesine kazandırılacak personelde ilk dikkat edilen özellikler, eğitim seviyesinin yüksek olması, yeniliklere ve gelişimlere açık, şirket kültürünü benimseye elverişli adayların alınmasına yöneliktir. SunExpress, Türk ve Alman havacılık ortaklığından doğan birikim ve kültürle, çalışan personellerine çok çeşitli kariyer fırsatları sunmakta. Kariyer yapılabilecek alanlar 4 grupta toplanmıştır:

  • Kokpit
  • Kabin Hizmetleri
  • Hat Bakım & Teknik
  • Yer Görevleri

Yer görevlisi olarak çalışan personel çoğu, şirketin merkezi olan Antalya’da ve diğer bölgeler olan İzmir, İstanbul ve Ankara’da istihdam edilmektedir. Bu bölgelerde, açık pozisyonlar doğduğunda, belirli dönemlerde işe alımlar yapılmaktadır. İş ilanlarını takip etmek için şirketin resmi internet sitesi üzerinden ilgili pozisyonları görebilir  ve başvuruda bulunabilirsiniz. İş ilanları ile ilgili olarak sosyal medya hesaplarından da güncel bilgilere ulaşmanız mümkün. Kariyer siteleri üzerinden 2018 yılındaki güncel SunExpress iş ilanlarına bakmak ve başvuruda bulunmak için aşağıda bulunan bağlantıları kullanabilirsiniz.

https://www.sunexpress.com/tr/sirket/kariyer/ucus-personeli/

SunExpress İşe Alım Süreci

Öncelikle adayların başvurduğu pozisyona yönelik gereklilikler saptanır. Özgeçmişinizde kendinizle ilgili belirttiğiniz özellikler ile bu pozisyonlar karşılaştırılır ve ne kadar uygun olduğunuz belirlenir. Daha sonra uygun bulunan adaylar mülakata çağrılır.  Mülakatlarda en az 2 kişi bulunur. İnsan kaynakları uzmanı ve ilgili birim yönetici ile Türkçe ve İngilizce olarak mülakat yapılır. Pozisyonun durumuna göre ayrıca teknik mülakatta yapılabilmektedir. Bu süreci de geçen adaylar işbaşı yapmaktadırlar.

SunExpress 80 Pilot Adayı Eğitecek!

SunExpress tarafından yeni paylaşılan duyuruya göre üniversite mezunu ve iyi derecede İngilizce bilgisine sahip 80 pilot adayı alacak. Yetiştirilmek üzere alınan adaylar ücretsiz olarak Hollanda’da eğitim görecek. Eğitimi tamamlayan adaylar SunExpress’te iş sahibi olacak. Bu konu hakkındaki bütün süreçler aşağıda adım adım detaylıca anlatılmıştır.

sunexpress-welcome

Lufthansa ve Türk Hava Yolları ortaklığında kurulan SunExpress, ilk olarak 80 pilot adayı (Türk) Hollanda’daki uçuş okulu Stella Aviation International’da eğitim almak üzere gerekli bütün işlemleri yapacak. Adaya ait bütün masraflar SunExpress-SAI ortaklığında karşılanacak ve eğitimin bitimi ardından pilot adayları SunExpress’te iş başı yapacak. Böylece adaylar üniversite mezunu ve İngilizcesi iyi olmak şartıyla herhangi bir ücret ödemeden hayallerine kavuşabilecek. Bu uygulama pilot adaylarını, iş garantisi vermeyen ve yüksek miktarda ücret talep eden pilot kurslarından kurtaracak ve iyi bir kariyer sahibi yapacaktır.

Yukarıda belirttiğimiz gibi adaylar eğitim süresince hiçbir ücre ödemeyecek, masraflar işbirliği yapan firmalar tarafından karşılanacaktır. Fakat adaylar eğitimlerini tamamladıktan sonra ve SunExpress’te iş başı yaptıktan sonra, yapılan masraflar küçük meblağlar olmak üzere maaşlarından kesilecektir. Kesilecek ücret için malesef bir duyuru yapılmamıştır. İlerleyen günlerde pilot adayı alımı sayısının artacağıda söz konusu.

 SunExpress İş Başvuru Formu

Paylaşımımızı sonlandırmadan önce ilgili şirketin iş ilanlarınıda sizlerle paylaşmak istiyoruz. Sizde kabin memuru, pilot, stajyer ve daha birçok ünvanda kariyer yapmak istiyorsanız, SunExpress kariyer sayfasını incelemenizi tavsiye ederiz. Bu sayfaya ulaşmak için ise aşağıdaki adresi kullanabilirsiniz. Ayrıca aynı internet adresi üzerinden bütün kariyer bilgilerine, açık pozisyonlara erişebilir. Direkt olarak kabin memuru ve pilot iş başvuru formuna ulaşabilirsiniz.
Kariyer sayfası : www.sunexpress.com/tr/kariyer/


Stajyer Alımı

İyi bir kariyere sahip olabilmek için ilk adımı SunExpress’te atmak ister misiniz? Cevabınız evet ise, yukarıdaki adreste bulunan açık pozisyonlar kısmından stajyer alımı ilanlarını takip edebilirsiniz. Başvuru yapmak istediğiniz ilanın üzerine tıklayarak detayları görebilir ve sol üst kısımdaki ‘Başvur’ butonu ile başvuru işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir