İETT Genel Müdürlüğü Personel Alımı 2019

İETT için daha önce şoför alımı ilanını sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda İETT tarafından yapılan olan müfettiş yardımcısı alım ilanını sizlerle paylaşacağız. 20 Ocak tarihinde yapılan duyuruya göre İETT Genel Müdürlüğü 5 müfettiş yardımcısı alımı yapacak. Peki ilana hangi adaylar başvuru yapabilecek? ve Başvuru için hangi yol izlenecek? Başvuru ve detaylar için aşağıdaki başlıklarımızı inceleyiniz.

İETT Müfettiş Yardımcısı Alımı 2019

İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü bugün yaptığı açıklama ile personel alımı gerçekleştirecek. İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığına Genel İdari Hizmetleri sınıfına 6. dereceli 5 müfettiş yardımcısı alınacaktır. Alımlar yazılı ve sözlü sınav şeklinde yapılacaktır.

iett müfettiş yardımcısı alımı
Başvuru Şartları

 • 5/6 Temmuz 2014 ve 4/5 Temmuz 2015 tarihlerinde ÖSYM tarafından yapılan KPSS Lisans A grubunda, KPSSP 49 veya KPSSP 63 puan türünden en az 70 ve üzeri almış olmak,
 • 657 Sayılı Devlet Kanununun 48.maddesinde bulunan genel şartları kaşılamak,
 • İdari Bilimler, İktisadi, İşletme, Siyasal Bilgiler, İktisat ve Hukuk eğitimi veren 4 yıllık fakültelerden mezun olmak, (Not : Denkliği yetkili makamlarca kabul edilmiş yerli veya yabancı fakültelerden mezun olan adaylarda başvurabilir.)
 • 1 Ocak 2016 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak,
 • Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış, ertelemiş veya askerlikle ilişiği bulunmamak,
 • İlgili görevi yapmasına karşın bir sağlık problemi bulunmamak.

adaylarda aranan şartlardır.

İETT Personel Alımı İş Başvurusu

iett müfettiş personeli alımıMüfettiş yardımcısı alımına başvuru yapmak isteyen adaylar, 1 Şubat 2016 ve 15 Şubat 2016 tarihleri arasında İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü Şahkulu Mah. Erkan-ı Harp Sok. No: 2 Tünel 34421 Beyoğlu/İstanbul adresine şahsen başvuru yapacaklardır. Diğer yollar ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. 15 Şubat 2016 tarihi 16:30’dan itibaren başvurular sona erecektir. Başvuru yapacak adaylar, başvuru formuna yukarıdaki adresten veya www.iett.gov.tr internet sayfasından ulaşabilirler.

Başvuru İçin Gerekli Evraklar

 • Başvuru Formu (Yukarıda ki adresten veya iett.gov.tr adresinden temin edebilirsiniz.)
 • KPSS sonuç belgesi
 • Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya Kurumca onaylanmış hali, Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt dışındaki eğitim kurumlarından mezun olan adayların diplom denklik belgesinin aslı veya kurumca onaylanmış örneği
 • Nüfus Cüzdanı fotokopisi
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet fotoğraf (Ebat : 4,5 x 6)
 • Başvuru yapan adayın el yazısı ile yazmış olduğu özgeçmişi. (Baba ve anne adı, mesleği, eğitim gördüğü okulları ve yerleri, kendisi hakkında bilgi verebilecek iki kişinin adı ve iletişim bilgileri, yüksek tahsilden sonra ne iş yaptığını gösterir özgeçmiş.)

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı İş İlanları” adlı yazımızda büyükşehir iş başvurusu ile ilgili tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir