İstanbul Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı İş İlanları

Türkiye’de iş arayanların en çok çalışmak istediği çalışma alanlarından biri belediyelerdir. Maaşı, çalışma prensipleri ve çalışma koşulları iş arayanları oldukça heveslendirmektedir. Bizde bu yüzden birazda olsa belediye personel alımları kategorisine yoğunlaşalım istedik. Sizler için bu alanda araştırmalar yaptık ve aşağıda paylaşımını gerçekleştirdik. İstanbul Büyükşehir Belediyesi personel alımı paylaşımı ve detaylarını aşağıdaki başlıklarımız altında inceleyebilirsiniz.

Belediyelerde çalışmak, aynı zamanda birçok avantaja sahip olmak demektir. Bunu bilen binlerce insan da belediyelerde açılacak kontenjanları takip etmektedir. Açılacak her iş ilanı bir umut olmaktadır. Özellikle büyükşehir belediyeleri bu konuda daha fazla istihdam sağladığı için, çalışmak isteyenler için daha büyük umut kapısı olmaktadır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışmak isteyen de binlerce kişi bulunmaktadır. Belediye de 2017 yılında ihtiyaç duyduğu personel ilanlarını yayınlamış, gelen başvurular doğrultusunda da personel alımını gerçekleştirmiştir.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ne İş Yapar?

Asıl konumuza gelmeden önce kuruluş hakkında bilgi sahibi olmanızı öneriyoruz. Kamu kuruluşu hakkında kısa bir bilgiye sahip olmak başvurunuzu kolaylaştırabilir. Kamu kuruluşu hakkında kısa bilgi şu şekilde;

İstanbul sınırları içerisinde bulunan her ilçe için hizmet vermekle görevli olan bir kamu kuruluşudur. Konum olarak Fatih ilçesinde Saraçhane’de yer almaktadır. Ayrıca vatandaşı memnun eden ve disiplinli personelleri, bünyesinde çalışmaktadır.

İbb İş Başvurusu Formuna Nasıl Ulaşırım,İbb İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iş başvurusu yapmak için aşağıda vereceğimiz linkteki formu doldurmanız gerekecek.Bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde doldurmanızı tavsiye ederiz. Ardından iş başvuru talebiniz yetkililere iletilmiş olacaktır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi iş başvuru formu doldurmak için tıklayınız. Eğer İstanbul Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları CV Formu’na(ibb cv bankası) ulaşmak istiyorsanız yani cv bırakmak için buradan ulaşabilirsiniz.”CV’nizin altı ay içerisinde güncellenmesi gerekmektedir; aksi takdirde değerlendirmeye alınmayacaktır!”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

İlk olarak sizlere şunu söylemeliyiz ki İstanbul Büyükşehir Belediyesi iş ilanlarını sitelerde yayımlanmamaktadır. Bu yüzden belediyenin internet adresini veya kamu kuruluşlarının iş ilanlarını yayımlayan ilan.memurlar.net adresini güncel olarak takip etmenizi öneriyoruz. Belediyenin internet adresinin duyurular kısmında ilanlar yer almaktadır. Eğer o an için personel alımı varsa, duyurular kısmında sizlerle paylaşılmaktadır.

 

2019 İBB İŞ ALIMI İLANLARI

Dünyanın birçok ülkesinden daha büyük olan İstanbul’da nüfus artmakta, yeni iş kolları açılmakta ve bu doğrultuda da iş planlaması yapan İBB, yeni iş ilanları açmaktadır. Henüz İstanbul Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı İş İlanları 2018 verileri açıklanmamıştır. 2019 yılında hangi kadro için ne kadar personel alımı yapılacağı ilan edilmemiştir. Bu konuda bir gelişme olması durumunda hemen sizlerle paylaşılacaktır.

 

 

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İŞ KADROLARI

Geçen yıl alınan işçi sayılarına göre en çok personel alımı işçi statüsünde yapılmaktadır. Son derece kalabalık olan İstanbul ilinde memur alımı için ise KPSS şartı bulunmaktadır.

Memur atamaları için İBB tarafında belirli bir KPSS puanı almış olan ve çalışma talebinde bulunan adaylar sözlü mülakata alınmakta, küçük bir yazılı sınav yapılmakta ve talep yoğunluğundan dolayı böyle bir seçim yapılmaktadır.İbb Zabıta Memuru nereden nasıl başvurulur? diyorsanız linki takipte kalmanızı öneririz  www.ibb.gov.tr/zabita

Şu an için herhangi bir sözleşmeli ve memur personeli alımı olmadığı için yazımızı burada sonlandırıyoruz. Yalnız ilgili belediyenin personel alımı duyuruları bizler tarafından da takip edilmektedir. Bu yüzden açıklanacak personel alımı ilanları bizim internet adresimizde de yer alacaktır. Bu yüzden sizlere sosyal medya hesaplarımızı takip etmenizi öneriyoruz. Paylaşımlarımız sosyal medya platformlarında sizlere sunulmaktadır.

İETT Personel Alımı ve Şoför İş Başvurusuadlı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Bilgi Paylaştıkça Güzelleşir:)

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı İş İlanları” için 5 yorum

 • Mayıs 27, 2017 tarihinde, saat 19:03
  Permalink

  ibb bakırköy florya sosyal tesisleri için temizlik görevlisi olarak çalışmak istiyorum

  Yanıtla
 • Mayıs 27, 2017 tarihinde, saat 19:11
  Permalink

  ibb bakırköy florya sosyal tesisleri için temizlik görevlisi olarak çalışmak istiyorum yaş 26

  Yanıtla
 • Aralık 26, 2018 tarihinde, saat 16:49
  Permalink

  slm ben ibb istaç da Temizlik personeli olarak çalışmak istiyorum yaş 28 medeni durum Yeni Evli Tel 5305659846 Numara dan Arayabilirsin her zaman Telefonum Açıktır Rapor %40 Engelli yardımda bulunursaniz memnun olurum Adres:Tahtakale Mah Göksun Sok. No:27/2 Avcılar/İst

  Yanıtla
 • Ocak 7, 2019 tarihinde, saat 02:02
  Permalink

  SELAMUN ALEYKÜM 2009 (E) SRC 2 VE SRC 4 PSİKOTEKNİK BELGELERİM MEVCUT EVLİYİM SİGARA KULLANMIYORUM ÜSKÜDAR DA İKAMET EDİYORUM İETT ÇALIŞMAK İSTİYORUM ŞU AN İŞSİZİM İLGİLENİRSENİZ MEMNUN OLURUM İBRAHİM KARABULUT 36 YAŞ 0530 512 27 31

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir